.

Biologie lásky I. - Náš nový seriál vám pomůže odhalit roušku tajemství, která obestírá lásku.

Vztahy

Biologie lásky I. - Náš nový seriál vám pomůže odhalit roušku tajemství, která obestírá lásku.

Známe ji snad všichni. Všichni po ní toužíme. Jen těžko hledáme slova pro pocity, které nám přináší. LÁSKA. Tisíckrát opěvovaná a tisíckrát zatracovaná. Ale co to vlastně je? Proč a jak vzniká? Co se v nás odehrává? Proč si vybíráme právě toho partnera? Čím nás přitahuje? A čím my přitahujeme jeho?
Teorií, které se snaží na tyto otázky odpovědět, je mnoho. Pojďme se podívat na jednu z nich – na teorii, která na člověka nahlíží jako na živočicha, ve kterém navzdory dobře propracovanému racionálnímu uvažování zůstalo také mnoho pudového a instinktivního, které na nás silně působí a ovlivňuje nás možná víc, než si myslíme, nebo než si jsme ochotni připustit.
Podívejme se na biologii lásky očima Desmonda Morrise, biologa, který člověka nazval „nahou opicí“ a který pozoroval a popsal jeho chování bez obvyklé pýchy a předsudků o způsobu, kterým žijeme.
Vše, co děláme, má svůj vrozený genetický základ a veškerým svým konáním máme něco společného s ostatními živočišnými druhy. A to platí i o našem chování v situaci, kdy si vybíráme partnera, kdy procházíme fází namlouvání, zamilovanosti a lásky a vytváření stabilního partnerského vztahu.
Když se zamilujeme máme pocit jedinečnosti. Ve skutečnosti se dá všechno z velké míry odhadnout, včetně gest a pohledů. Pokud jste někdy pozorovali zamilované páry, jistě jste si všimli podobnosti jejich chování. Také při sledování filmů o zamilovaných dvojicích vás mohou upoutat až zarážející podobnosti, i když byly filmy natočeny v odlišných kulturních prostředích.
Rituál vytváření lidského páru je prostě podobný všude. Jak tedy vypadá? Na to vám odpoví další díl seriálu – už příště se dozvíte jakými fázemi lidský jedinec prochází a čím jsou tyto fáze specifické a zajímavé. Další díly se budou zabývat tím, čím lákáme jedince opačného pohlaví, co se děje při milování a my o tom nevíme a také proč si partneři bývají nevěrní.
   
18.03.2002 - Láska a vztahy - autor: Líba Máchová

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Ťapina [*]

  Landriel: Nevěru taky neschvaluju, zavání mi to primitivismem, a nebo je to prostě těm dotyčným jedno, že někomu ublíží.

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:43:25
 2. avatar
  [13] Ťapina [*]

  Jo, jsme opice a někdy ani ne nahaté

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:43:02
 3. avatar
  [12] Simba [*]

  Landriel: Mám stejný názor jako ty a Matiee, na geny a pudy se vše svalovat nedá.

  superkarma: 0 27.11.2003, 16:30:46
 4. avatar
  [11] Landriel [*]

  Matiee: přesně s tebou souhlasím (nevěrná jsem teda nikdy nebyla a ani být nechci). Jestli se někdy zamiluju do jiného, napřed předchozí vztah ukončím, než půjdu do jiného. Kdyby to nešlo (děti), tak se radši ovládnu, přece nenechám pudy, aby si se mnou dělaly, co chtějí.

  superkarma: 0 07.11.2003, 23:02:30
 5. avatar
  [5] Léthé [*]

  "Čím méně mohu věřit v naši dobu,čím více mi lidství připadá zpustlé a vyprahlé,tím méně chci tomuto úpadku čelit revolucí a tím více věřím v magii lásky."(Hermann Hesse)

  superkarma: 0 18.03.2002, 20:22:33
 6. avatar
  [1] Rena4 [*]

  Už se těším na další díly. Hlavně na ten s tématem : Proč si partneři bývají nevěrní!
  Konečně mi to někdo vysvětlí

  superkarma: 0 18.03.2002, 08:26:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme