.

Bývalá žena mého přítele používá dítě jako zbraň. Jak jí v tom zabránit?

Vztahy

Bývalá žena mého přítele používá dítě jako zbraň. Jak jí v tom zabránit?

Už dva roky chodím s rozvedeným mužem, který má sedmiletou dceru. Dítě po rozvodu zůstalo s matkou. Ta původně slibovala, že umožní kontakt dcery s otcem, jak jen to bude možné. Dokonce prý prohlásila, že se s ní můj přítel může vidět i mimo soudně dohodnuté hodiny. V praxi to ale vypadá docela jinak.
Ta paní se snaží všemožnými způsoby zabránit styku mého přítele s jeho dcerou, což řeší různými podtrhy a výmluvami. Ona je přitom pořád za svatou, vždyť je přece tak vstřícná! Ale copak může za to, že dcera má zrovna v době, kdy pro ni otec přijede, rýmu, případně je domluvená s babičkou, že spolu půjdou do divadla, má nějakou školní nebo sportovní akci apod. Také si ráda smlsne na časech, takže když se třeba dohodnou, že si přítel pro dítě přijede v pět, a on se cestou zdrží v dopravní zácpě, tak má smůlu. V pět hodin a pět minut matka s dítětem vyráží z domu pod záminkou nějaké neodkladné záležitosti a nebere mobil.
Přitom holka je s mým přítelem moc ráda, vždycky si to oba moc užijí (už proto, že matka je dost vytížená v práci a nemá čas si s ní tolik hrát). Problémy jsou i se společnou dovolenou. I když třeba chceme jet k moři, tak ona jen hledá důvody, proč to nejde. Ještě chci dodat, že s holčičkou si rozumím a myslím, že je jí u nás vždycky moc fajn. Pokaždé, když se dlouho nevidíme, to sice chvíli trvá, než se otrká, ale řekla bych, že mě bere. Mám ji ráda a stejně jako její otec nerada vidím, když je dítě prostředkem k vyrovnávání starých účtů. Sama mého přítele obdivuji, za jeho trpělivost, se kterou překousne všechny ty úskoky, co na něj bývalá žena chystá. Jen mi je smutno z toho, že nevidím žádnou slušnou možnost, jak se z celé té situace dostat, protože vstřícnost musí být na obou stranách. Nebo ne?

Svetka
   
26.02.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Simba [*]

  Svetko, myslím, že se možná moc snažíš být pro tu holčičku starostlivou tetou.

  superkarma: 0 30.11.2003, 20:10:49
 2. avatar
  [10] sarobrouk [*]

  Svetko, jedno je jisté. Tvůj přítel nikdy neocení tvou snahu. Ani to, že se máte rády. Nejlepší je se do ničeho nemíchat. Pak jsi stejně ta nejhorší. Tak jak já. Já jsem prý macecha, protože nutím cizí dítě (mého partnera) čistit zuby, zavazovat botky, uklízet po sobě věci, jest příborem a tak. On to všechno ve třetí třídě na ZŠ umět nemusí - já jsem na něj moc náročná, rodičům to nevadí a já jsem ta špatná.
  Zbytečně se neangažuj.

  superkarma: 0 26.02.2002, 16:14:41
 3. avatar
  [8] Lotka [*]

  Myslím, že z toho všeho vyplývá, že by si to měli bývalý manželé vyřídit mezi sebou, ať již schůzkou spolu a ne před soud. To, že se bude o věc zajímat přítelkyně, ještě může zhoršit situaci. Pokud si přítel stěžuje, nebo ho to trápí, tak by mu měla říct, ať si to vyříká s manželkou. Jinak s tím opravdu nic nenadělá a to, že příběh vidíme jen z její strany, také není moc dobrý pohled na věc.

  superkarma: 0 26.02.2002, 14:58:24
 4. avatar
  [6] Blues [*]

  No, ať už byl důvod rozvodu jakýkoli, dělat takovéhle naschvály je hnusné. Bohužel rozvedenými ženami dost oblíbené. Pokud má matka dítěte nějaký důvod (třeba že nechce, aby u schůzky otce s dítětem byla jeho nová partnerka) má to snad říci na rovinu, ne? A ne se chovat jako trucovitý fracek. Škodí především svému dítěti :-(

  superkarma: 0 26.02.2002, 13:29:16
 5. avatar
  [2] Lotka [*]

  Svetko, ty vidíš do domácnosti matky, že můžeš říct, že je vytížená a nemůže si s dcerou tolik hrát?
  Docela by mě zajímalo, proč matka nechce dítě tatínkovi dávat - totiž, normální žena je ráda, když je dítě s tatínkem a ona může mít i chvilku pro sebe. Zamyslela bych se hlavně, jaký je její důvod. Bojí se o ni? Není to, Svetko, náhodou kvůli tobě? Každá maminka nemá ráda, když má dítě dávat tatínkovi a je tam cizí žena. Žárlí a bojí se, že ta druhá bude lepší, zábavnější a dítě se do ní "zamiluje". Tvůj přítel by se měl zamyslet nad důvodem a zkusit si třeba s matkou promluvit. Ona mu možná svůj důvod řekne. Hlavně to musíš nechat na nich.

  superkarma: 0 26.02.2002, 08:15:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme