.

Moje známá je teď zámožná žena, ale stala se z ní protivná husa.

Vztahy

Moje známá je teď zámožná žena, ale stala se z ní protivná husa.

Vždycky, když slyším o tom, jak peníze kazí charakter, vzpomenu si na příběh mojí známé. Je to vlastně manželka mého kamaráda, která asi před třemi lety přišla k velkým penězům díky nějakému dědictví. Předtím to byla docela fajn ženská, normálně chodila do práce a večer jsme se někdy sešli v hospůdce nebo u někoho z nás doma a hráli karty, povídali, popíjeli… Pak ale nastal zvrat, protože ona se začala tvářit, že nás nezná. První, co udělala, bylo že si koupila velmi drahá a velmi nápadný vůz. Pak začala hrát golf, protože jí to přišlo hrozně nóbl, a taky tenis. Stýkat se s námi už jí nebavilo a svému manželovi zcela nepokrytě dávala najevo, že ty peníze jsou její a on je žabař se svým platem inženýra.
Rozhodovala o tom, kdy a kde se postaví dům, do jaké školy budou děti chodit a kam se pojede v létě. Když měl její muž jiný názor, odkázala ho do patřičných mezí se slovy: „Ty to neplatíš, tak mlč!“ Upřímně – někdy jsem se divila, že jí nepraští! Nakonec to ale stejně dopadlo špatně, on ten tlak nevydržel a odešel. I za tu cenu, že děti zůstaly s ní, protože „ona se o ně přece postará lépe.“ Je rád, že si je smí aspoň o víkendech celkem bez problémů „půjčit“, ale jednou se mi svěřil s tím, že má strach o jejich zdravý úsudek. Matka si je totiž kupuje drahými dárky a drahým oblečením, takže ony dělají ve škole haury a předvádí se. Je mi toho všeho strašně líto, hlavně toho táty a těch dětí. Copak peníze vždycky musí člověka takhle hrozně poznamenat? To radši budu pořád jak kostelní myš…

Radka
   
20.02.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [27] Ťapina [*]

  fabia: Kéž by si tohle každý vždycky uvědomil .

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:22:56
 2. avatar
  [26] Ťapina [*]

  Peníze by neměly být ve vztahu určující.

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:21:11
 3. avatar
  [25] Simba [*]

  fabia: máš pravdu, mít peníze je příjemné, ale štěstí si za ně nekoupíš.

  superkarma: 0 30.11.2003, 20:01:51
 4. avatar
  [23] tutik [*]

  Meryl, Fabia: presne tak!!

  superkarma: 0 22.02.2002, 15:40:25
 5. avatar
  [16] tutik [*]

  Stary znamy pribeh... penize...

  Penize nejsou spatne, ale LASKA k penezum cloveka znici.

  superkarma: 0 20.02.2002, 10:03:32
 6. avatar
  [6] *daisy* [*]

  No, nevim, ale nejak se mi nechce v tomto pripade souhlasit s Martinou ani ClarCou. Sice nevidim nic spatneho na tom, kdyz ma nekdo HROMADU penez, ale..Aby SVEMU PARTNEROVI predhazoval, ze on nema co mluvit do vychovy svych deti??? Nezlobte se, ale to je opravdu hodne ujete, tim spis, ze ona dama ani nehnula prstem pro ziskani toho majetku, proste ji "spadl do klina". Mam zname, kteri taky v restituci ziskali nejake pozemky a po jejich prodani "jsou za vodou" a jine, kteri zacli po revoluci podnikat a ted jsou vic nez slusne zabezpeceni, ale jsou to porad "normalni" lidi, stykaji se s "chudsimi" bez problemu, nedavaji jim okazale najevo, ze jsou neco min... Proste jim nezkamenelo srdicko penezi, vidi, ze prave hodnoty jsou nekde jinde. No, mozna, ze bych dokazala i skousnout to, ze by se z damy, o ktere tu byla rec, stal snob, jenze ona si prestala vazit i sveho manzela (otazka, jaky tam byl predtim vztah, nicmene podle me je to...vlastne ani nemam slov ). Ach jo, lidicky, klidne mejte penize, kolik chcete, praci nebo dedictvim, je mi to jedno, ale mejte se radi a vazte si jeden druheho, penize nenahradi vztahy a uprimnost

  superkarma: 0 20.02.2002, 08:12:19
 7. avatar
  [1] Myskdalen [*]

  No,peníze možná mohou člověka změnit,možná ne,jak koho.Ale poslední věta v tomto příspěvku mi připadá typicky česká - to radši budu pořád jako kostelní myš.Jako kdyby to, být jako kostelní myš ,byla nějaká přednost a dodávalo člověku lepší charakterové vlastnosti.Zní mi to spíše jako já jsem bezva,protože jsem jako kostelní myš. Nejsem si jista,co by si lidi vybrali mít na výběr - kostelní myš nebo dědictví.Ani jedno ani druhé nazaručí,zda je ten druhý lepší či horší,at už s penězma či bez peněz.Ale bídu s nouzí jistě nikdo dobrovolně a s radostí netluče.
  Spousta lidí,co peníze má,se ráda schází v hospůdce.
  Problém je asi v tom,že peníze spíše ovlivní člověka,který jich předtím třeba mnoho neměl,to ho může třeba dočasně zaslepit.Bývá často výsada lidí,kteří se s penězi narodí,že jsou naopak šetrní a nepotřebují nikomu okázale dávat najevo,že na to mají,protože o tom vědí.To jim pro pocit,že mají kam sáhnout stačí a neprezentují to.
  Nedá se to soudit,je to příliš jednostranné,ale zase když někomu vyhovuje být v golfovém klubu,proč ne.Člověk stejně během života prochází vývojem,který není spojen jen s penězi,kdy se jeho pohled na věci mění.Byla doba hospůdek,ted je doba golfu.
  Ale věta - budu radši jako kostelní myš,mi zavání spíše jakýmsi záviděním.Ona je špatná,protože už do hospůdky nechodí,já jsem lepší,protože nechodím na golf a nekupuju dětem drahé věci.
  Být snob je hrozné,ale ne každý kdo hraje třeba golf musí být snob.
  Myslím,že naopak nedostatek peněz v lidech probouzí ošklivé vlastnosti,protože tím se člověk cítí handicapován a pro to,aby situaci změnil udělá leckdy cokoli.
  Ne nadarmo se říká,že peníze jsou svoboda.Ledacos člověku umožní a ledaskam otevřou dveře,otevřou se i nové obzory.Ten,kdo peníze nemá,na ně musí neustále myslet.Jak je obstarat,kde je obstarat,kde na co vzít a už tím se stává závislým.

  superkarma: 0 20.02.2002, 00:59:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme