.

Dá se najít partner přes inzerát? Nebo je to jen ztráta času?

Vztahy

Dá se najít partner přes inzerát? Nebo je to jen ztráta času?

Moje kamarádka je pohledná štíhlá bruneta, rozvedená a bez závazků (tak se to v těch inzerátech píše, ne?). Zklamaná nepovedenými vztahy (ten poslední byl tak trochu ženatý, což se dozvěděla po dvou měsících romantické lásky), velmi vytížená v práci, ale stále ještě hledající rozhodla se jednoho dne – z nedostatku jiných příležitostí, jak se říká – najít si budoucího partnera přes inzerát. Začala tedy listovat papírovými i internetovými seznamkami a pročítat nabídky v rubrikách typu „Jen vážně“. Však ona to taky vážná věc je, když si hledáte chlapa. Tedy, zas až tak vážné to není, ale legrace taky ne… To moje kamarádka zjistila záhy.
„Jsem věčný snílek, co s tebou chce brouzdat jarní rosou…“ – tak toho ne, snílek byl její bývalý a když jednoho dne přišla dřív domů a zjistila, že se mu nejlíp sní v její postelí s cizí blondýnou, pustila ho k vodě. „Hledám ženu, která mi dokáže, že nejsem takový budižkničemu, jak všichni říkají…“ – ach ne, ona chce přece chlapa, co si aspoň trochu věří! „Mám dům, auto, chatu, ale nemám nikoho, koho bych mohl zasypávat květinami a polibky…“ – panečku, když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají, pomyslela si má přítelkyně. A představila si, jak za rok uklízí celý ten barák, myje to auto a bílí tu chatu, zatímco její romantik ji zasypává leda tak otázkami, kde je pivo.
Tak tenhle si věří teda až moc: „Ženatý čtyřicátník se závazky hledá pohlednou štíhlou dívku k občasným schůzkám a nezávaznému sexu. Jsi-li svobodná a můžeš se časově přizpůsobit, napiš a nebudeš litovat...“ „Jsem z toho v depresi,“ volala mi tuhle o půlnoci. „Vážně se v týhle zemi nenajde jedinej normální chlap, kterej není divnej nebo ženatej?“ Copak jsem jí mohla říct, že v novinách psali, že prý asi před dvaceti lety jednoho viděli, ale zase někam zmizel. Třeba je to blbost.

Možná ještě chlapi nevymřeli. Ale dají se najít přes inzerát? Máte nějaké zajímavé postřehy a zkušenosti z tohoto druhu seznamování? Napište nám o tom. Ostatní čtenářky se možná rády poučí a moje kamarádka třeba nebude na příštího Valentýna sama… :-)
   
19.02.2002 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [53] Ťapina [*]

  Ludmilka: Asi měli vaši štěstí, nebo to dřív fungovalo jinak.

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:23:14
 2. avatar
  [52] Ťapina [*]

  Přes inzerát asi ne, tam je naopak hodně těch nepravých.

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:22:01
 3. avatar
  [51] Simba [*]

  Na inzerát jsem odpověděla naposledy před 18 lety

  superkarma: 0 30.11.2003, 14:19:19
 4. avatar
  [38] Blues [*]

  Danielo - zkus nějaký DISKUSNÍ server (nikoli jen chat), vyber si témata, která jsou ti blízká a angažuj se v probíhajících diskusích. Možná narazíš na tolik zajímavých lidí, až se budeš divit. A i kdyby žádný z nich nebyl ten Pan Úžasný na celý život, stojí za to poznat fajn lidi...

  superkarma: 0 20.02.2002, 13:23:25
 5. avatar
  [31] Libča [*]

  Moje maminka a muj tatinek se pred 30-ti lety poznali na inzerat, vydrzelo jim to jak uz pisi 30 let. Je pravda ze mracek se pres ne obcas prezene, ale to je preci normalni ne? No a moje sestra ma take manzela, ktereho poznala na inzerat... inu jednou se to povede a jednou ne.

  superkarma: 0 19.02.2002, 20:15:04
 6. avatar
  [23] Blues [*]

  No, vzhledem k tomu, že vím, kolik mých kamarádů se "baví" na seznamce, asi bych neměla odvahu ji použít ke hledání partnera. Ale recept bych měla, i když je poněkud zdlouhavý - hledejte PŘÁTELE! Lidi s podobnými zájmy, se kterými se budete cítit dobře, samozřejmě pokud možno muže, ale i smíšené party. Věřte, že existují, nejen ve věku kolem dvaceti. Teprve, když nějakého mužského dobře poznám, můžu zjistit, že bychom si rozuměli i nejen jako kamarádi. A může přeskočit ona pověstná "jiskřička", ale k tomu je obvykle potřeba trochu času. Který těžko budeme mít, když se hned napoprvé setkáváme s cílem zamilovat se.

  superkarma: 0 19.02.2002, 12:17:59
 7. avatar
  [9] medved [*]

  ja tedy musim nesouhlasit s Anetou...pracuju v muzskem kolektivu a musim rict, ze je tu nekolik "slusnych" muzskych, kteri jsou opravdu delsi dobu nezadani proste proto, ze jednak hodne pracuji a jednak svuj volny cas travi treba sportem, ale prevazne opet s muzi jak to tu popsal ender. Je pravda, ze nevim, jestli si davaji inzeraty, ale EXISTUJI. Preji vsem hledajicim brzke shledani s tim pravym (tou pravou) ...myslim, ze na kazdeho ten pravy (prava) nekde ceka a je to jen otazka casu

  superkarma: 0 19.02.2002, 10:39:24
 8. avatar
  [4] Irena1 [*]

  Maxi, jiskření naprosto schvaluju, ale kde vzít ten vhodně jiskřící protějšek? Nestává se tak často, že ho potkáš cestou pro rohlíky...

  superkarma: 0 19.02.2002, 09:09:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme