.

Můj manžel zjistil, že tajně beru antikoncepci. On chce dítě a já ne!

Vztahy

Můj manžel zjistil, že tajně beru antikoncepci. On chce dítě a já ne!

Nikdy bych nevěřila, že zrovna já budu uvažovat o tom, že se rozvedu. Ale právě teď je slovo rozvod u nás na denním pořádku. Můj manžel zjistil, že tajně beru antikoncepci. A zuří. Brali jsme se před rokem a dohodli jsme se, že dítě si pořídíme tak za čtyři pět let. Jenomže on se najednou kdovíproč rozhodl, že dítě bude hned. Snažila jsem se mu vysvětlit, že mít dítě je rozhodnutí na celý život a že se na to ještě necítím. Mám teď práci, která mě hodně vytěžuje, aktivně sportuju a užívám si. Předtím, než jsem se vdala, jsem hodně studovala – u nás i venku – a tak si teď užívám života a přátel. Můj manžel byl taky takový, je vlastně z okruhu mých známých. Jenže poslední dobou se dost změnil, nikam nechce chodit a nerad vidí, že někam jdu já. Vyčítá mi, že jsem sobecká a že nejsem vůbec pro rodinu a že on si takové manželství nepředstavoval. Dává mi za příklad svoji matku, která měla první dítě v devatenácti a pak měla ještě dvě a celý život se motala jen kolem nich a tchána. Nechápu to. Dřív býval takový tolerantní a společenský.
Došlo to až tak daleko, že jsem nesnesla ty každodenní scény a přistoupila jsem na to, že dítě zkusíme. Ale tajně jsem pořád dál brala antikoncepci. Při každém styku jsem si připadala jako podvodnice, protože on se tak snažil, abychom to dítě měli. Pořád se mě ptal, jestli už jsem to dostala a tak… Fungovalo to takhle asi tři měsíce, ale minulý týden mi našel ve stolku antikoncepční tablety. Takhle zuřit jsem ho ještě neviděla. Málem mi nafackoval a řval na mně, že jsem zklamala jako žena a že si najde jinou, která není tak sobecká a prolhaná. Od té doby spí v obýváku a když se mnou mluví, tak pouze vztekle a utrhovačně. Nevím, co mám dělat, protože se cítím být v koutě. Když se omluvím (a on to přijme), tak mu vlastně dám za pravdu, že jsem hrozná a on bude očekávat, že odpříště bude věci jako moje těhotenství a mou antikoncepci rozhodovat sám. Když to nechám být, může se stát, že se naše manželství z téhle krize nevymotá a on mi už nikdy nebude věřit. Momentálně se s ním vůbec nedá rozumně mluvit. Najde se ještě jiné řešení?

Zora
   
18.02.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [64] Ťapina [*]

  to jsou mi divné vztahy, s tajným braním antikoncepce. To se dva lidi neumí domluvit?

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:23:49
 2. avatar
  [63] Simba [*]

  Mám kamarádku, která má stejné pocity, teď ještě dítě nechce.

  superkarma: 0 30.11.2003, 14:15:45
 3. avatar
  [53] sunnynka [*]

  Anonyme, děkuju
  Renáto: nepotřebuju, abys mě litovala, já tě taky nelituju, i když jsi to byla ty, kdo mi ve vzkazech nadával do KRAV. Za názor .
  ad. soukromí: nekontroluju manželovi mobil, on mě taky ne. Podobně s kapsama a taškou do práce .

  superkarma: 0 20.02.2002, 07:05:16
 4. avatar
  [45] megrin [*]

  Zvláštní...hodně z nás si myslí, že je důležité si o tom promluvit (já taky)...ale čím víc o tom přemýšlím, čtu si Zorčin příběh a vzpomínám na to, jaké to je, když žijete s tyranem, chce se mi křičet . Je to děs, přiznat si, že po roce se mi rozpadl vztah s někým, koho jsem nade vše milovala a myslela, že je to napořád, ale myslím, že je to jediná správná cesta... Jsem z toho moc smutná . A o to je to horší, že všechny rady, které dáváme, jsou zbytečné - žádná z nás Zorce nemůže pomoc, protože TOHLE rozhodnutí (myslím, že jednou z nějtěžších v životě) si bude muset udělat sama. Držím palečky, aby bylo co nejsprávnější

  superkarma: 0 19.02.2002, 09:26:36
 5. avatar
  [44] megrin [*]

  Zvláštní...hodně z nás si myslí, že je důležité si o tom promluvit (já taky)...ale čím víc o tom přemýšlím, čtu si Zorčin příběh a vzpomínám na to, jaké to je, když žijete s tyranem, chce se mi křičet . Je to děs, přiznat si, že po roce se mi rozpadl vztah s někým, koho jsem nade vše milovala a myslela, že je to napořád, ale myslím, že je to jediná správná cesta... Jsem z toho moc smutná . A o to je to horší, že všechny rady, které dáváme, jsou zbytečné - žádná z nás Zorce nemůže pomoc, protože TOHLE rozhodnutí (myslím, že jednou z nějtěžších v životě) si bude muset udělat sama. Držím palečky, aby bylo co nejsprávnější

  superkarma: 0 19.02.2002, 09:21:38
 6. avatar
  [32] Silveig [*]

  hehe - jestli Sandy za svá slova o soukromí neskrývá strach že by jí manžel utekl kdyby jí zahlédl s maskou....
  a co teprv kdyby jí viděl jak se holí . a on si chudák myslel že tak hladké tváře má od přírody

  superkarma: 0 18.02.2002, 15:18:08
 7. avatar
  [27] sunnynka [*]

  Iren, kdybych měla doma pro něj cokoliv schovaného (třeba ten dárek jak píšeš), můžu říct, že mám v tom svém stole něco schovaného a že mi tam nemá chodit. A on by to respektoval, ano. Máme spolu dost otevřený a upřímný vztah, takže kromě těch dárků před sebou nemáme co schovávat

  superkarma: 0 18.02.2002, 13:09:58
 8. avatar
  [26] *daisy* [*]

  Sunny: Myslim, ze v pripade Zorky se jedna o podvod predevsim ze strany manzela a Zorka jenom spatne zareagovala (nijak to nezmensuje spatnost jejiho reseni situace, neni dobre reagovat na spatnost spatnosti). Protoze jestli se dohodli, ze dite bude az po peti letech a ted dost tvrde trva na diteti po roce manzelstvi... Cos prohnileho v state danskem...
  Zorko, myslim, ze omluva manzelovi by byla na miste, ale kazdopadne i on by se mel omluvit. O vsem si s manzelem promluv. Myslim, ze dite je velky (a krasny)zavazek pro oba, a jestli si predstavuje (a vypada to, ze ano), ze bude mit doma druhou putku a la jeho maminka, tak si poradne rozmysli do ceho jdes. Rozhodne to neni jednoduche a snazila bych se to resit jinak nez rozchodem, ale je urcite lepsim resenim rozchod, nez se cely zivot trapit a nakonec vycitat...byt zatrpkla.. A pak stejne mozna rozvod, a jeste navic s ditetem... Preju hodne stesti, ale rozhodne to nebude lehke..

  superkarma: 0 18.02.2002, 12:34:43
 9. avatar
  [25] Irena1 [*]

  Sunn: a co když třeba pro něj budeš chtít schovat dárek nebo tak něco? najednou mu řekneš - nelez do mého šuplíku? My si doma nic nezakazujeme, ale respektujeme soukromí druhého. I když vím, že má třeba něco v tašce, kapse nebo tak, tak jdu a poprosím, ho, jestli by mi to dal nebo jestli tam můžu...

  superkarma: 0 18.02.2002, 12:08:24
 10. avatar
  [24] sunnynka [*]

  sandy, sluníčko, mám doma kamarádku, nejlepší kamarádku a manžela v jedné osobě. Věř mi nevylučuje se to a toužíme po sobě pořád (teď to je heč).
  ps: my doma na "můj" stolek a "jeho" stolek zatím nemáme místo. Máme jen "můj" šuplík a "jeho"šuplík. Do těch lezem jen když si něco hledáme. Ale svého muže nepodvádím, tudíž tam nemůže najít nic špatného. V domečku budeme mít "moji" kancelář a "jeho" kancelář. A rozhodně to neznamená, že si do nich nebudeme navzájem chodit.
  Tobě Sandy připadá normální podvádět svého muže?

  superkarma: 0 18.02.2002, 11:51:11
 11. avatar
  [21] sunnynka [*]

  Sandy a nevím teda jak je to u vás, ale u nás žádné můj stolek a tvůj stolek není . Tím spíš, že bych si měla někdy říct, co si to dovolil, že mi leze do "mého" stolku.

  superkarma: 0 18.02.2002, 11:38:50
 12. avatar
  [20] sunnynka [*]

  No asi bych měla ještě trochu něco dopsat ke své reakci, protože některé "ženy-in", které neumí svůj názor napsat veřejně mi píšou dost vulgární vzkazy. Neřekla jsem, že se manžel Zory chová vzorně. Ale chování Zory je podle mě mnohem horší. Ona ho podvádí, lže mu. To mi připadá dooost hnusné. Hnusnější než to, že on touží po dítěti. Měli by se domluvit, ale ona by ho přece neměla podvádět. Nebo vám připadá správné podvádět své muže?

  superkarma: 0 18.02.2002, 11:37:36
 13. avatar
  [19] Irena1 [*]

  Možná ho naočkovala maminka nebo nějaký kamarád, možná na tebe žárlí a mimčem si tě chce pojistit. V každém případě je to od něj hodně nefér aj estlit kahle jedná teď, jaký asi bude,až na něj budeš odkázaná ty a mrňousek? Udělala jsi chybu, ale první by se měl omluvit a vzpamatovat on - jedná sobecky a to není dobré, ani pro manželství, ani pro rodičovství.

  superkarma: 0 18.02.2002, 11:34:45
 14. avatar
  [18] Dájka [*]

  Zalhat v takové věci je vždycky špatné řešení. Jenže Tvůj muž má na celé věci lví podíl. Mzslím si, že je na místě omluvit se za ten podvod, ale tak si musíte velmi vážně promluvit a jestli toho nebudete schopni doma, tak v poradně. jestli jsem pochopila správně, na něčem jste se před svatbou dohodli. Ty jsi byla manželem taky podvedena... Není to od něj fér!

  superkarma: 0 18.02.2002, 10:52:57
 15. avatar
  [9] megrin [*]

  Zorko, Možná je to blbost, ale radím - neomlouvat!!! Zdá se mi, že tvému muži najednou vadí, že jsi skvělá úspěšná žena a vymýšlí způsob, jak si tě upoutat doma - možná mu nedochází, že manželka donucená k dítěti nebude spokojenou matkou. Zkusila bych s nim promluvit, co vlastně čeká, že uděláš...vyhrožuje ti rozvodem a přitom je ještě u tebe. Nejspíš čeká, že se mu omluvíš a on tě přinutí dělat to, co chce on. Zdá se mi, že rok po svatbě je strašně moc brzo na to, abyste měli problémy tohoto typu. Podle mě je to omezování osobní svobody a vlastně i citové vydírání. Pokud je jedinou jeho touhou vaše miminko, a nechápe, že na něj nejsi ještě připravená (což se rovná nepřipravené matce), mějte díťátko, ale ať s ním zůstane doma on. Pokud tohle odmítne, je téměř jasné, že mu jde o něco zcela jiného. Každopádně si musíte vysvětlit, že ty také iminko chceš, sice později, ale chceš, ale že tohole rozhodnutí nezáleží jen na něm. Ty budeš matka, ty budeš to dítě nosit u sebe a to jak ti při tom bude, strašně moc ovlivní vaše mimí. A taky myslím, že pokud ti bude neustále předhazovat tvou tchýni, bude to mít jediný efekt - budeš na ní akorát nabroušená a to by snad nechtěl.
  Přeju moc štěstí a držím palečky.

  superkarma: 0 18.02.2002, 08:54:02
 16. avatar
  [7] medunka2001 [*]

  Sandy má pravdu. Navíc si myslím, že Zora musí trochu popřemýšlet co vlastně chce. Jestli si chce užívat, tak je lepší s mamželem se rozejít. Že se po svadbě změnil to může být od něho taky taková malá lest. Udělá manželce dítě, bude ji mít pojištěnou doma, a pak se třeba půjde rád pobavit za kamarády. Zoro zkus navrhnout manželovi, když tak touží po dítěti, aby nastoupil na mateřskou dovolenou. Ať se vzdá kariéry a pečuje o dítě a o domácnost, když to tolik chce. Každopádně přeji hodně štěstí.

  superkarma: 0 18.02.2002, 08:19:12
 17. avatar
  [4] Sama [*]

  Taky bych to neviděla nějak radostně. Má tohle manželství cenu? Budou ještě o hodně důležitější věci ve kterých se budete muset shodnout.

  superkarma: 0 18.02.2002, 07:29:32
 18. avatar
  [1] sunnynka [*]

  Milá Zoro, asi .... dobře ti tak Měla sis s ním rozumně promluvit a ne ho PODVÁDĚT. Viš co? Divím se že spí v obýváku, že už dávno není pryč

  superkarma: 0 18.02.2002, 06:35:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme