.

Co je tvoje, to je naše, ale co je moje, na to nešahej!

Vztahy

Co je tvoje, to je naše, ale co je moje, na to nešahej!

Nedávno jsem tady četla příběh o velmi skromné ženě, která má velmi sobeckého manžela. Jsou spolu jen pár let a ona ho ještě miluje, já však o tom, jak to může dopadnout, vím svoje. Nedá mi to, musím napsat svůj příběh s ohromným varováním pro všechny ženy: Od sobce a lakomce, holky, utečte, dokud je čas!
Můj muž měl vždycky velmi zvláštní vztah k našemu společnému majetku. Už od svatby u nás platilo nepsané pravidlo, že co je moje, to je naše. Moje věci, to je prostě společný majetek. Ale co je manželovo, to společné není, to je prostě jeho majetek.
Začínalo to velmi nenápadně - knihami. Jedna část knihovny byly „naše knihy“, ty jsem do manželství přinesla já, druhá část knihovny byly manželovy knihy, na které nikdo nesměl bez dovolení sáhnout. Vím, že mi to tenkrát připadalo trochu legrační, trochu mi to vadilo, ale rozhodně jsem netušila, jak bude situace postupovat dál.
V dalších letech si manžel postupně začal přivlastňovat různé věci z bytu, nábytek, textílie, všechno, co se mu líbilo a hodilo, prostě snášel do pokoje, který si nakonec také přivlastnil. Dneska si ho zamyká, protože to je „jeho pokoj“. Stejně tak je jeho auto, chalupa, prostě všechno.
Máme už dospělé děti. Dokud byly malé, situace byla ještě poměrně udržitelná, protože s ohledem na děti jsem „jeho“ věci (auto atd.) směla užívat i já. Ale teď, když jsou děti z domu, manžel skutečně zešílel. Nesmím chodit do „jeho“ pokoje. Nesmím používat „jeho“ fochy v lednici ani v botníku. Nesmím si věšet kabát na „jeho“ věšák. Ale on v bytě užívá, cokoli se mu zlíbí, a já nemám už po těch všech letech sílu se s ním o tom dohadovat. Myslím si, že je blázen a vážně zvažuju, jestli bych od něj neměla odejít. Bojím se totiž, že mě jednou nepustí ani na záchod, protože se jej rozhodne považovat za svůj.

Mirka

Myslíte si, že je sobectví a lakota tak zásadní charakterová vada, že se s takovým mužem nedá žít? Mohla Mirka s manželovým chováním něco dělat, kdyby začala včas? Máte nebo snesly byste takového partnera? Napište nám svoje názory!
   
25.01.2002 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [34] Ťapina [*]

  Simba: Já mám vždycky pravdu

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:35:36
 2. avatar
  [33] Simba [*]

  Ťapina: Máš pravdu.

  superkarma: 0 30.11.2003, 13:24:27
 3. avatar
  [32] Ťapina [*]

  S takovým chlapem se nedá vydržet moc dlouho.

  superkarma: 0 29.11.2003, 12:49:01
 4. avatar
  [24] klara.kr [*]

  jirko, kazdy chlap trpi stihomamem, ze vas chceme o vsechno obrat

  superkarma: 0 25.01.2002, 16:15:15
 5. [19] Radka JS [*]

  Milá Mirko. Vůbec Vám nezávidím situaci, v jaké se nacházíte. Dokážu si představit stres, ve kterém žijete a dokážu si také představit, že s manželem nedokážete danou situaci řešit. Pokud se začne blížit možná výměna názoru, zamkne se ve "svém" pokoji a tím to končí. Jak již bylo uvedeno v předchozích reakcích i podle mého názoru je Váš manžel nemocný. V podstatě jsou dvě možnosti. Buď si také zaberete jeden pokoj (pokud máte možnost), obklopte se svými věcmi a žijte si po svém. To znamená se vším všudy, s praním, vařením, úklidem atd. V takovém případě se musíte obrnit a jistě budete potřebovat silné nervy!! Druhou možností je odejít. Rozvést se a pokud je majetek prokazatelně společný tak všechno pěkně napůl!! Tzn. on knihovnu a Vy jídelní stůl i s židlemi, on sedačku a obývací stěnu a Vy celou ložnici atd..A nenechte se odbýt řečmi, že Vy jste zdaleka nevydělávala tolik, co Váš manžel!! Vy jste se o něj starala, vychovala děti, zajišťovala domácí zázemí a to by zasloužilo nejméně stejný plat, jako domů nostil on!! Máte na to nárok!! Přeji Vám hodně štěstí a věřím, že nakonec vše dobře dopadne.

  superkarma: 0 25.01.2002, 13:01:58
 6. avatar
  [10] mamina [*]

  jirko, tak si měl hold ten kamarád hlídat plat ... co kdyby po zaměstnavateli chtěl pouze takový plat rovnající se příjmu ženy na mateřské?.... ....manželé mají mít zhruba stejnou životní úroveň.... a pokud to tak není, není to ani dobré manželství ani partnerství.
  Mirko na tvém místě bych zvážila, zda mám práci, která mne uživí, nebo bych se postarala o jinou našla bych si byt a s tímhle sobcem bych se rozvedla. Život nekončí ani ve čtyřiceti ani v padesáti....vždycky se můžeš na něco těšit

  superkarma: 0 25.01.2002, 09:32:19
 7. avatar
  [7] Mánička [*]

  heleď jiříku, máš dost zvláštní zvyk reagovat jenom na názory čtenářů, respektive čtenářek, většinou ve smyslu jaký jsou ty ženský saně a co ten chlapík z původního článku - toho zdrbnout nemáš chuť... já bych ho měla chuť ne ani tak zdrbnout jako roztrhnout...

  superkarma: 0 25.01.2002, 08:54:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme