.

„Čeká s ním dítě, ale nechce si ho vzít,“ napsala o své dceři paní Libuše.

Vztahy

„Čeká s ním dítě, ale nechce si ho vzít,“ napsala o své dceři paní Libuše.

Prožívám velké trápení s dcerou. Je celá po svém otci, takže strašný paličák. Není s ní žádné pořízení a i když někdy ví, že dělá hloupost, neustoupí ani o milimetr. Hlavní trable začaly samozřejmě v pubertě, ale nejvíc se to vyhrotilo poslední roky. Před rokem skončila střední školu a místo, aby si začala hledat pořádnou práci, tak si našla přítele, který je ekologický aktivista nebo co. Pomáhá mu pořádat různé protestní akce, jezdí s ním na všelijaké srazy a několikrát už měli konflikt i s policií. Ani já, ani manžel jsme tuhle známost neviděli moc rádi. Nemáme nic proti ochráncům zvířat, ale tyhle extrémní typy nás trochu děsí. Když jsme na toto téma doma přivedli řeč, dcera se hrozně rozčilovala a vyčítala nám, že jí nemáme rádi a nezáleží nám na ní, ale na tom, co řeknou lidi. Že ho miluje a bude s ním…
Stalo se ale to, co se asi stát nemělo. Dcera otěhotněla. Přišla mi to říct, když byla ve třetím měsíci a oznámila mi, že určitě budeme s otcem rádi, protože se s Pavlem rozešla. Že zjistila, že to není ten pravý a nechce, aby vychovával její dítě. Musím říct, že mě její rozhodnutí šokovalo. Snažila jsem se s ní o tom rozumně mluvit a vysvětlit jí, že si s ním tedy neměla pořizovat dítě a že když už to malé chce přivést na svět, neměla by na něj být sama. Na to se dcera zase urazila, osočila mě, že jsem hrozná a nevím co chci. Že si moc dobře pamatuje, jak jsme jí Pavla vymlouvali. A ona že teď s námi souhlasí a že ho nechce, i když on si ji chce vzít.
Moc se tím trápím, i když vím, že bych se do jejího života neměla plést. Ale bojím se, že ze své zatvrzelosti udělá jen další botu, které pak bude za čas litovat.

Libuše
   
23.01.2002 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [41] Ťapina [*]

  Simba:Ona by si stejně asi nedala říct.

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:36:52
 2. avatar
  [40] Ťapina [*]

  Aktivisty taky nesnáším, to ať je radši holka svobodná matka, bude to mít sice těžké, ale tenhle by jí moc nepomohl.

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:36:38
 3. avatar
  [39] Simba [*]

  Libuše, nepřemlouvat ke vztahu s otcem dítěte, mohly by jste litovat obě.

  superkarma: 0 30.11.2003, 13:22:38
 4. avatar
  [37] Lesana [*]

  Jancie, kdoví, jak to za pár let bude. Jak tak sleduji současný stav na rodinném poli, mám obavy, aby se děti mé dceři nesmáli, že má jenom jednoho tatínka pořád, mezitím co oni jich měli už několik...

  superkarma: 0 26.01.2002, 09:35:16
 5. [5] Radka JS [*]

  Souhlasím s níže uvedenými názory a ještě přidávám něco svého. Ocenila bych, že se i v tak složité situaci v které se nachází se rozhodla být raději sama. Možná zjistila, že dotyčný aktivista by ji nezajistil lépe než to dokáže ona. Přišla se Vám svěřit, stále jste pro ni důležitější než ostatní. Hledá pomoc a Vy jí tu pomoc určitě dáte. Miminko už je na cestě, těšte se na něj společně. On se časem ten správný otec pro něj určitě najde a dcera bude šťastná. Vztah, o kterém píšete by zřejmě stejně neměl budoucnost a ať je to s miminkem nebo bez. Podpořte ji, nic jiného Vám koneckonců nezbývá, jinak ji zřejmě ztratíte. Přeji pevné nervy a hodně štěstí pro Vás všechny.

  superkarma: 0 23.01.2002, 08:35:55
 6. avatar
  [3] mišička [*]

  Milá Libo,
  dnes je to zcela běžná věc vychovávat dítě jako svobodná matka. Asi bych si popovídala s dcerou o tom, čím vším se jí změní život s malým prckem. Jak si vlastně svůj život představuje atd....Dej si otázku, zda bývalý parter by byl schopný se o rodinu postarat? Zebezpečit ji finančně? A co jeho "aktivity za ideální svět"?

  superkarma: 0 23.01.2002, 06:28:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme