.

Jak jste naučily dítě na nočník? Mám s tím velké trable! Poraďte!

Vztahy

Jak jste naučily dítě na nočník? Mám s tím velké trable! Poraďte!

Mám dceru Míšu a už skoro půl roku bojujeme s nočníkem. Míše jsou už skoro dva roky (20 měsíců), ale plenka je naše věrná kamarádka. Nevím, jestli děláme něco špatně, snažím se jí při každé její potřebě vysvětlit, jak je šikovná a jak čůrání i šíša patří do nočníku, ale že by si, když si třeba hraje a chce se jí, měla říct. Vymysleli jsme i legrační názvy pro čůrání a kakání, pro nočník a máme z toho zábavu, ale nic nezabírá. Ani naopak to, že když má šišku v plence hubuju, jaká je hambářka.
Připadá mi, že jí je to jedno. Když jí na nočník posadím, hlavně po spánku, udělá vše jak má, hezky se vyčůrá. Poslední dobou si i několikrát za den řekne, ale v poměru tak stejněkrát bez mrknutí spoléhá na plenku. Nechávala jsem jí i bez plenky, že jí to bude studit, ale bez úspěchu. Po počůrání se vzorně svlíkla a oznámila kalhotovou příhodu, jenže už bylo pozdě. Noční používání plenek jako moje kamarádky se stejně starýma dětma neřeším, protože jsme ještě nepřekonaly ty denní.
Můžete mi poradit nějaký postup nebo fígl? Chodit bez plenky? Dávat za říkání si o nočník odměnu? Trestat? Slyšela jsem o „trénovacích“ kalhotkách, které jsou ze stejného materiálu jako jednorázová plenka, že si je dítě samo umí hezky stáhnout a zase natáhnout, máte s tím nějaké zkušenosti? Poraďte, budu vám vděčná.

Stále s nočníkem bojující Marcela
   
18.01.2002 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [33] Ťapina [*]

  Simba: Určitě, odměny a hlavně trpělivost.

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:02:39
 2. avatar
  [32] Ťapina [*]

  Ta fotka je moc hezká.

  superkarma: 0 08.12.2003, 17:01:15
 3. avatar
  [31] Simba [*]

  Určitě netrestat, spíš odměnit.

  superkarma: 0 30.11.2003, 13:17:27
 4. avatar
  [24] Lotka [*]

  Kremzina, máme asi stejné děti!

  superkarma: 0 18.01.2002, 16:54:46
 5. avatar
  [19] mamina [*]

  Fakt, nech to na to léto, když bude pěkný, malé se zalíbí čurat na travičku, my takhle strávily celé léto u vody a šlo to samo. V září šla do jeslí a dvou let jí chyběl měsíc, byla perfektní (musela), ale jinak by mi ji tam nevzali.
  Teď ji občas na nočník posaď, ať vidí že to není nepřítel, tak v květnu ji zkus nechat bez plen doma,třeba už bude zralejší a trochu pochopí co se od ní chce. A pochválila bych ji i když řekne, že už je hotovo, to je taky pokrok.
  Trošku trpělivosti a uvidíš, že to půjde.
  Další tě ještě čeká, třeba když se zasekne, že se do nočníku nevyčůrá, a ne a ne a ne, a čůrá do svý vlastní postýlky, večer před spaním.

  superkarma: 0 18.01.2002, 12:14:17
 6. avatar
  [10] Lhasa [*]

  Marcelo, vydrž. Tebe asi mate, že už třeba dobře mluví a umí se dorozumět, ale na dělání potřeby do nočníku jí to musí sepnout ještě někde jinde. Moc se tím netrap. Jestli je jinak v pořádku, přijde to kolem dvou let samo. Možná ze dne na den.

  superkarma: 0 18.01.2002, 09:50:45
 7. avatar
  [9] Luka [*]

  Tak já jsem svého prvního syna drezůrovala na nočník snad od té doby,co začal sedět. Všechno probíhalo báječně, až se najednou zasekl, nočník nechtěl ani vidět a dodnes (je mu 8 let) trpí chronickou zácpou. Druhého syna jsem nechal svému osudu, asi do dvou let chodil s plínou, až jednou na jaře jsem pleny odebrala a oznámila jsem mu, že pleny už nedostane. Pochopil to velice rychle, za čtrnáct dní začal sám chodit na nočník a je úplně v pohodě, narozdíl od toho staršího. Takže klid, všechno má svůj čas!

  superkarma: 0 18.01.2002, 09:35:45
 8. avatar
  [7] artepa [*]

  Zkus vyměnit jednorázové pleny za látkové. Třeba jí to začne vadit. Hlavně to nelam přes koleno.

  superkarma: 0 18.01.2002, 08:13:10
 9. avatar
  [5] Silveig [*]

  Teda já bych si i myslela že jsem to psala já! Stejné jméno, stejně staré dítě....jen ten rozdíl, že my na nočník nechodíme VÚBEC. Naše malá všechny snahy bojkotuje a i když jsem se už rozhodla že další plíny prostě nekoupím, nemám to srdce v tomhle mraze riskovat, že se mi počůrá venku. Takže čekám na teplo a pak začneme chodit bez plín a já budu doufat v úspěch

  superkarma: 0 18.01.2002, 07:13:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme