.

Na svatbě dcery si matka s úlevou oddychne, zatímco na synově svatbě zoufale štká.

Vztahy

Na svatbě dcery si matka s úlevou oddychne, zatímco na synově svatbě zoufale štká.

Když se v Číně narodí syn, nechají si ho, protože své rodiče v budoucnu uživí, když se narodí dcera, odloží ji ke kontejneru, protože pro rodinu znamená jen a jen nenávratné výdaje. V našich poměrech je situace naštěstí zcela jiná, ale když provedete důkladná pozorování ve svém okolí, zjistíte, že i naše matky mají ke svým synům úplně jiný přístup než ke svým dcerám. Jako dcera a sestra bráchy říkám, že je to nespravedlivé, jako matka dcery a syna vím, že se s tím nedá nic dělat.
Všechno to začíná už v dětství, kdy za zlobivou holčičku, která nějakým způsobem vybočuje z dětského průměru, se matka hanbí, zatímco na hošíka, který pomaluje školní zeď kosočtverci a dá připínáček učitelce pod zadek, je matka nějakým podivným způsobem hrdá. Jeho chování je budoucím příslibem supermanství.
Když pubertální dcera hájí před dospělými svoje názory, je drzá, zatímco syn je, no, řekněme při nejhorším, velmi odvážný. Nad pubertální nadváhou a trudovitou pletí děvčete matka kroutí zoufale hlavou, jak může být ta holka tak tlustá a poďobaná, zatímco synek se stejnými potížemi je tak mužný a vyspělý!
Když se dětem i rodičům podaří překonat úspěšně pubertu a školy, čekají maminky radostné chvíle v podobě oslavy maturity nebo promoce. Tam matka dcery se zadostiučiněním zkonstatuje, že dcera zúročila prostředky do ní vložené a může se tedy postavit na vlastní nohy. Zatímco matka syna se dme pýchou nad nadaným hochem a jediné, čeho se obává, je, že se teď syn bude chtít postavit na vlastní nohy a opustí svou maminku.
A čeká nás svatba. Dceru matka vdává s úlevou. Tak se to podařilo, holka je pod čepcem, má dodělanou školu a starost o ni končí. K zeti se snaží matka chovat laskavě, je konečně ráda, že si tu její holku vzal. Na svatbě syna matka zoufale štká, je si jistá, že jejího chudáčka ulovila ta nejhorší z nejhorších. Svou snachu pak podrobuje permanentnímu zkoumání a sledování, zda zajišťuje synkovi takový servis, na jaký byl zvyklý.

Zdá se vám to k dcerám kruté? Nemusíte je litovat, dcery si přece rozmazlí tatínkové:-)
   
15.01.2002 - Láska a vztahy - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [17] Ťapina [*]

  Moje skorotchýně mě skoro lituje (samé skoro ) koho že si to chci vzít, tak nevím

  superkarma: 0 03.12.2003, 23:29:58
 2. avatar
  [16] Simba [*]

  Něco na tom bude, babička má taky jiné chování k strýci než mojí mamce.

  superkarma: 0 30.11.2003, 13:12:40
 3. avatar
  [6] sarobrouk [*]

  Je fakt, že jsou výjimky, ale jinak bych se za to klidně podepsala. Bratra nemám, takže můžu jen posoudit vztah mých rodičů ke mně a rodičů mých spolužáků k nim. A je fakt, žer za stejnou lumpárnu, kterou jsme dělali spolu, jsem byla potrestaná víc já než oni. A bohužel mě nikdo nerozmazloval, protože mám o 8,5 let mladší sestru. Mělo to jednu výhodu rodiče se soustředili na ni a mě nechali vklidu dýchat. Ovšem do důsledků to bylo nespravedlivé. Maminka dělila svou lásku spravedlivě mezi nás obě a tatínek ji projevoval jen svojemu mazánkovi. Tatínkové rozmazlují jen jednu dcerušku.

  superkarma: 0 15.01.2002, 08:20:08
 4. avatar
  [3] aninas [*]

  Jo, to znam jako dcera i jako sestra brachy a muzu potvrdit, ze JE to nespravedlive. Tatinek mne nerozmazloval, protoze mi v 10 letech zemrel.
  Na svatbe sveho starsiho syna jsem ukapla slzicku, ale vubec ne proto, ze bych mela starost, jestli bude snachou o synacka postarano. To uz je jejich problem, jak si zaridi zivot. Spise jsem poplakala z toho duvodu, ze jsem takova placka a k slzam mne dovede jakakoli udalost, ci scena v TV, natoz svatba vlastniho syna. A nevesta byla jako panenka a spise jsem mela obavy, aby neutekla ona jemu,protoze moc dobre vim, co je to za previta. Myslim previt v dobrem

  superkarma: 0 15.01.2002, 03:49:02
 5. avatar
  [2] Léthé [*]

  Tak jak jsem neodložila svou dceru do kontejnéru , tak ani to "štkaní" na svatbě mého syna se u mě konat určitě nebude.Hmmm...to spíš jsem obrečela svou dceru...ani nevím proč.Zeťák je moc hodnej,myslím že si nemohla vybrat lépe,vím co říkám,dnes a denně se o tom přesvědčujeme a to ne zrovna v bezproblémových dobách.A proč jsem teda slzela?...asi proto že byla nádherná nevěsta,protože jí to moc a moc slušelo a protože moje holčička je již mladá paní.A možná mi ujede i nějaká ta slzička až uvidím nevěstu svého syna , protože vím , že to s nim nebude mít moc jednoduché a vůbec se divím ,že toho klacka vzpurného a tvrdohlavého si někdo chce vzít.

  superkarma: 0 15.01.2002, 02:49:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme