Vztahy

Nevyzpytatelné jsou cesty lidské přitažlivosti.

Nedávno jsme někde seděli s přáteli a jak se vedly řeči u piva, najednou jsme se dostali k tématu, jakému typu žen dávají přítomní muži přednost. „Mně se vždycky nejvíc líbily baculaté blondýnky, taková ta venkovská děvčata krev a mlíko,“ zasnil se Roman. (Jeho manželka váží 45 kilo i s postelí, má havraní vlasy a narodila se v činžáku v centru Prahy.) „To já jsem hotovej z vysokých brunetek s velkýma prsama,“ přidal se Petr. (Jeho přítelkyně má blond melír, měří 165 cm a má nulky.) „Mně se líběj všechny,“ zakončil to Václav a přidal otřepanou průpovídku o tom, že důležité je akorát to, že dotyčná má vše, co je třeba, a dýchá… (Mimochodem Václava před pěti lety opustila žena a od té doby nikoho nemá.)
Já vím jsou to stejně všechno jen hospodské řeči. Ale stejně mě tahle debata přiměla k tomu, abych začala koumat nad tím, jak to tedy ti chlapi mají. Je to tak, že stejně jako se lidově dělí na „horňáky“ a „dolňáky“, dělí se i na „blondýňáky“ a „bruneťáky“? Mají v hlavě (nebo někde jinde) uložen mustr ideální ženy, kterou po celý život hledají. Vybírají si partnerku podle vzhledu, nebo je tam důležité něco jiného (feromony, sex-appeal, zvuk hlasu… nebo co já vím?). Nebo jsou prostě jen realisti a proto volí partnerku pro život podle toho, zda je ochotná s nimi být, snášet jejich nálady, zda umí dobře vařit a starat se o příbytek (nezávisle např. na barvě vlasů), a svoje toužení, fantazie (a někdy třeba i úlety) pak směřují k ženě, která prostě jen vypadá, jak má?
Zdá se, že tenhle pes zůstane navždycky zakopán. A možná je to tak dobře. Protože i vy jste možná ještě před pár lety lepila na zdi svého dívčího pokoje plakáty Michaela Jacksona, Roberta Redforda nebo Bruce Willise, zatímco na radnici jste si vzala připlešlého Pepu Smolíka, který sice neumí tančit a nemá skoro žádné svaly, ale je hodný, trpělivý, pozorný, vydrží všechny vaše nálady a má vás rád. :-)
   
07.01.2002 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [18] Ťapina [*]

  Z toho vyplývá, že každý nejvíc chce, co nemá.

  superkarma: 0 03.12.2003, 11:55:29
 2. avatar
  [17] Simba [*]

  slunečnice: Kouzlo osobnosti musí být

  superkarma: 0 30.11.2003, 13:02:39
 3. avatar
  [10] *daisy* [*]

  Ono neco pravdy bude na tom, ze na vzhledu nezalezi (nebo ne az tak moc) neco pravdy. Co je mi po nejakym krasaveckovi, kdyz ho budu mit doma kazdy den, nemocneho, protivneho, tak uz si te krasy nebudu vsimat tak moc, jako toho, ze me umi pohladit, potesit, rozesmat,... a ja jeho taky

  superkarma: 0 10.01.2002, 14:00:53
 4. avatar
  [5] mamina [*]

  ...já jsem taky na takový ty jižní typy, ale vysoký, atletický a nakonec jednoho takovýho mám i doma, ale zkušenost mi říká, že si člověk nevybere. Všude je něco....

  superkarma: 0 08.01.2002, 13:44:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme