Vztahy

„Moje kamarádka nechce, abych se vymanila ze svého neštěstí.“

Žiju už dlouhou dobu v partnerském vztahu, který není zcela v pořádku. Můj partner je velmi dominantní, ponižuje mě a neustále se hádáme. Od rozchodu s ním mě dělí už dlouhou dobu jen soucit s ním – už jsme se jednou rozešli a on pak plakal a přemlouval mě, ať se vrátím, že jsem to z lítosti udělala – a také strach z toho, co udělá, protože už mě i fyzicky napadl. Ale nemáme žádné děti ani společné majetky, tak se zvolna odhodlávám k tomu, že ho opustím.
Všechny moje přítelkyně, které náš vztah už čtyři roky sledují, se mnou vřele souhlasí a podporují mě. Jenom moje nejlepší kamarádka, kterou mám už od dětství mě zrazuje, ať si to rozmyslím, že nic není tak horké, že krize pomine a všechno bude zase v pořádku. Její nesouhlas s mým postojem mě velmi mrzí, ale vím, že pramení z toho, že ona je v podobné situaci jako já, jen o to horší, že se svým partnerem je o mnoho let déle a mají spolu dítě.
Vím, že když se rozejdu s partnerem, ona mi bude závidět, že jsem se z neštěstí vymanila. Také vím, že pro ni jsou naše partnerské peripetie ujištěním, že ona žije v podstatě v normálním vztahu, protože jinde (u nás) to funguje stejně jako u nich. Mám ji moc ráda a bojím se, že o ni přijdu, když se rozhodnu k tak radikálnímu kroku. Udělám to pochopitelně přesto, že tohle nebezpečí cítím, ale mrzí mě to.
Nevím, jak bych ji mohla přesvědčit, že můj postoj je správný. Jak bych z ní mohla vymámit „požehnání“, protože mi na jejím názoru a přátelství velmi záleží.

Anett

Myslíte si, že by se měl člověk ohlížet na názory svých přátel, když se rozhoduje k tak závažnému životnímu kroku? Poraďte Anett!
   
03.12.2001 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [24] Simba [*]

  Takovéhle trable přeci nemůže ovlivňovat kamarádka. Asi má své zkušenosti se stejnými problémy, proto radí jak radí.

  superkarma: 0 30.11.2003, 12:35:53
 2. avatar
  [10] Dokinka [*]

  Anetta rozvod.A neotalaj.Je to Tvoj źivot.kamaratku do toho neťahaj.

  superkarma: 0 03.12.2001, 11:48:25
 3. avatar
  [8] mamina [*]

  Nic proti gustu, ale já bych s takovým chlapem nebyla ani minutu, nikdy bych se jako žena nesmířila s tím, že mi dá facku, či mne zbije! Tohle považuju za nejhorší ponížení ženy, a sama sebe bych si nemohla vážit. Vždycky bych od té ruky co mne hladí, čekala ránu. Partnerství je o tom, co si partneři dají a ne kdo se bude bát. Na kamarádku nedej, ona stejně bude muset v sobě najít sílu svůj problém řešit. A právě kvůli dítěti, bych jí doporučovala ze vztahu odejít pěkně rychle.

  superkarma: 0 03.12.2001, 10:13:06
 4. avatar
  [7] Irena1 [*]

  Já měla doma něco podobného jako ty, jestli si chceš pokecat, tak napiš...a rozhodně se neohlížej na požehnání kamarádky, žij sama za sebe, ztracená léta a křivdy ti nikdo nevrátí, ani ona ne.

  superkarma: 0 03.12.2001, 09:39:17
 5. avatar
  [5] Vladana [*]

  A to tvrdíš,že je Tvoje nejlepší kamarádka? Zvlášť když víš,proč tě přemlouvá k tomu abys svého přítele neopouštěla,že nemyslí na Tvoje dobro (a to by jako správná přítelkyně měla) ale myslí jen na sebe. Takové kamarádství bych já sama osobně asi dost přehodnotila

  superkarma: 0 03.12.2001, 07:33:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme