.

Zakažte romantické seriály a filmy! aneb Na co by si měli dát pozor ženatí pánové.

Vztahy

Zakažte romantické seriály a filmy! aneb Na co by si měli dát pozor ženatí pánové.

Znáte je z článků, které do různých ženských i neženských časopisů píší psychologové. Možná je znáte i osobně. Ženy, které se zničehonic dočista zblázní, opustí manžela (někdy i děti), spálí mosty a odeberou se do náruče „osudové lásky“. Zpravidla ten vyvolený není ani krásnější, ani mladší, ani chytřejší, ani bohatší, ani úspěšnější než dosavadní partner. Jedinou, zato obvykle tou nejdůležitější předností osudové lásky bývá to, že nabízí něco, co žena už dlouhá léta postrádá. Porozumění, pochopení, cit, něhu, hezká slůvka… Prostě ty serepetičky, na něž v mlýnku letitého manželského života nějak nezbývá čas a energie.
Vzpomněla jsem si na tenhle obehraný model nedávno, když mi kamarádka vyprávěla příběh své sousedky. Ta paní měla – jak se říká – pohodové manželství. Manžel byl hezký, chytrý chlap, se solidním zaměstnáním a ještě solidnějším výdělkem. Žili si příjemně, v bytě v osobním vlastnictví, se dvěma auty a jedním dvouletým dítětem. Muž celý den v práci, večer squash, večírky s obchodními partnery, relaxace s kamarády, prostě moc ho doma vidět nebylo. Svoji nepřítomnost nahrazoval ženě tím, že jí dopřál peníze na chůvu, na cvičení, na solárko. Měla svoje auto a svoji platební kartu, z jeho pohledu jí tedy nic nescházelo.
Z jejího pohledu celá situace asi vypadala trochu jinak, protože se v tělocvičně, kam chodívala „mezi lidi“, seznámila se švarným trenérem. Byl o hodně plešatější než její manžel, vydělával tak polovičku peněz a MILUJU TĚ psal s Y. Ale na rozdíl od pana okroužkovaného to své „myluju te“ vyťukával do kláves mobilu několikrát denně, říkal jí, že je nádherná a milá a sexy. A že s ní chce být až do smrti. Ona s ním taky chtěla být až do smrti. Tak sbalila dítě, pár věcí na sebe (do sportovcovy garsonky v podnájmu by se stejně víc nevešlo) a odešla z domova.
Její manžel se z toho sesypal. Vždyť měla, na co si pomyslela, říká. Chce se s ní teď soudit. Prý jí dítě jen tak nedá. A na auto ať taky zapomene. Její okolí se na ni dívá divně. Odsuzuje ji, že utekla za přeludem, který pravděpodobně není osudovou láskou, ale jen zhmotněním romantického snu. Snu, který se jí honil hlavou, když po večer sedávala sama u televize a sledovala zamilované filmy nebo když ležela v noci sama v manželské posteli a četla „harlekýnky“.
Myslím, že je to nad slunce jasné. Za tenhle typ ženského poblouznění můžou romantické knížky, seriály a filmy. Těm, kdo jsou zdrchnutí nevlídnou realitou, nabízejí sladkou nerealitu. Měly by se šmahem zakázat. A místo nich by se měly v televizi a v kině dávat filmy a seriály o tom, jak je to príma, když spolu lidi žijí dlouhá léta, babrají se ve všedních problémech, ale jsou jako živí. To je jediná šance. Pryč s tím brakem, co vymývá mozky sladkou limonádou! Nebezpečí je o to větší, oč je nenápadnější. Pánové, pozor, všímejte si toho, co čtou a na co koukají vaše manželky… dokud je ještě máte…;-)
   
29.11.2001 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [34] hubajda [*]

  Ťapina — #33 to jo

  superkarma: 0 30.09.2012, 23:52:52
 2. avatar
  [33] Ťapina [*]

  Jo, představy a realita Ale uznejte dámy, že je nakonec ta realita stokrát lepší?

  1. na komentář reaguje hubajda — #34
  superkarma: 0 28.11.2003, 19:13:09
 3. avatar
  [31] Jenny [*]

  Taky jsem byla naivní a věřila na velkou romantickou lásku až do smrti. Bohužel mě vyléčil až rozvod. Teď jsem už delší dobu podruhé vdaná a občas se zasměju sama sobě, jak se moje představy o ideálním vztahu změnily. Taky slyším "miluju tě" jen jednou za čas, ale už vím, že jsou v životě důležitější věci...........Né, že by mi ty něžnůstky občas nechyběly, ale už bych kvůli nim nepálila mosty...

  superkarma: 0 03.12.2001, 23:49:05
 4. avatar
  [30] pajda [*]

  Myslím, že máme s Meryl hodně podobné babičky, ta moje říkávala:"Nikdy si neber chlapa - já to udělala a celý život mě to vadilo..."
  (Byla vdaná 48 let...

  superkarma: 0 03.12.2001, 19:47:59
 5. avatar
  [24] bob66 [*]

  Ahojky, podívej te se na to z druhé strany jako Dájka. Oba dva ženská i chlap i když je sebeotrlejší chtějí pozonost toho druhého. Moje kamarádka má doma manžela a ač jsem nijak nechtěl si jí zavázat a na ní se vázat, ale naše povídání stejně skončilo u toho NECH TOHO!!!!!!!! A to jsem jí podržel ruku na rozloučenou o něco díl než se obyčejně dělá. Tak jako ona chce být obletována / možná obdivována / chlapovi to také udělá dobře u srdce, když ho ženská vezme kolem krku a řekne vítej doma.

  superkarma: 0 29.11.2001, 22:16:03
 6. avatar
  [22] Hanela [*]

  Myslíte si, že zanedbávaná manželka si sama nevšimne, že jí něco schází?? Nebo je lepší ji hodně zaměstnat, aby neměla čas na "romantické seriály" a přemýšlení, jaké by to bylo...

  superkarma: 0 29.11.2001, 17:03:40
 7. avatar
  [21] medved [*]

  meryl, tobe se zda, ze pisatelka clanku nahore je duchodkyne ?

  superkarma: 0 29.11.2001, 16:52:54
 8. avatar
  [17] medved [*]

  i ja bych romanticke serialy zrusila. nevim sice, jak pusobi na zeny co se idealu a odchodu od rodiny tyce, ale rozhodne je totalne ohlupujou sama je nesleduju ani nectu harlekynky, ale az se k necemu takovymu jednou snizim, tak si rikam, ze to to se mnou bude uz fakt hodne spatny dyt to jsou taaaaaaakovy stupidity !!!! kdyz jsem asi 2krat v zivote videla kousek nejakyho serialu typu emanuela, tak me jimala hruza nad IQ scenaristu...dialogy na nic, dej na nic, jen ta romantika achjo....apeluju na zensky...udelejte vzpouru a necucte na to....prece nejste takovy slepice pitomy, tomu ja neverim !!!

  superkarma: 0 29.11.2001, 12:06:25
 9. avatar
  [9] Dájka [*]

  a co takhle podívat se na věc trochu jinak. Myslím si, že žena, která touží po pohlazení, milém slůvku a občas nějaké milé pozornosti od manžela (a tím nemyslím nového Forda, permanentku do fitka nebo kožich z lišky), je docela normální. Kdyby někteří muži nebrali své ženy jako samozřejmost nebo součást domácího inventáře a trošku zabrnkali na tu romantickou strunu, kterou asi každá z nás má, možná by tenhle článek ani nebyl...

  superkarma: 0 29.11.2001, 10:24:20
 10. avatar
  [4] Saturninka [*]

  Myslím, že ten pocit, že se ve vztahu nic neděje a dál to nejde, zažije jednou každý. O to intenzivněji, když mu do cesty v té době vstoupí ON či ONA! Ideální, něžný/á, milý/á, laskavý/á, vždymající čas a pochopení a kdovíco za kecy ještě... A o to hůř to pak může dopadnout. (Zatím se mi to tedy nestalo, přestože můj muž je velmi zaměstnaný člověk, ráno odchází tak brzy, že to ani nepostřehnu a večer se vrací často, když už děti spí...Nenosí domů desetitisícové výplaty, a nemáme dvě auta...) Ale my doma mluvíme. O všem. I o tomhle. Na romantiku jsem doma holt já a co si nevymyslím, to nemám. Ale to není stížnost, je to prostě tak.
  Každý/á by si měl/a uvědomit, že když se zblázní a utíká do náruče jiné/ho, tak i ten/ta dotyčný/á
  bude časem nechávat prkýnko od WC zvednuté, mačkat pastu od prostředka, házet špinavé fusekle na zem v obýváku a nevím co ještě za nectnosti...Protože jsme lidi dokážeme pro získání druhého udělat i nemožnosti, ale časem se zase vrátíme ke svým někdy podivným až nechutným zvykům...Nikdy toho druhého zbrusu nepředěláme. Musíme se naučit toho druhého milovat i s chybami, protože - ruku na srdce, každý jich máme dost! A trapné růžové románky či telenovely můžou jít někam!

  superkarma: 0 29.11.2001, 08:37:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme