.

„Moje žena chce jen sedět doma a dívat se na televizi,“ píše Michal.

Vztahy

„Moje žena chce jen sedět doma a dívat se na televizi,“ píše Michal.

S mojí ženou jsme se brali před dvěma roky, ale známe se mnohem delší dobu. Začali jsme spolu chodit, když jí bylo 15 a mně 18 a teď už se mi blíží třicítka. Bydleli jsme spolu po podnájmech v Praze a žili jsme jako spousta párů v našem okolí, chodili jsme večer ven, do hospůdky, do kina, jezdili jsme ven... Po svatbě jsme se vrátili do našeho společného rodiště (pár desítek km od hlavního města) s tím, že si tu postavíme domeček. Takže stavíme a přitom bydlíme u rodičů mé ženy. Do práce jezdíme pořád do Prahy, ale večery trávíme skoro pořád doma. U televize a čaje nebo kafe. Je fakt, že přímo u nás není moc kam jít a většina našich kamarádů je z Prahy, ale na druhou stranu si myslím, že při troše vůle by se dala oprášit stará přátelství jak z mé, tak z manželčiny strany. Ale když se ji snažím někam vytáhnout, brání se s tím, že není kam jít a že se radši budeme dívat na televizi. Podotýkám, že zatím nemáme dítě, takže nám vlastně jinak nic nebrání někam si vyrazit. Moje žena ale nikam nechce. Ani se mnou, ani sama se svými kamarádkami. Mně kamarádi občas někam vytáhnou, ale to pak doma vidím ty vyčítavé oči s výrazem „Ty ZASE někam jdeš a já tu budu sedět sama…“ A přitom jí nabízím, ať jde se mnou, s klukama se normálně zná léta a jejich partnerky taky občas jdou. Mám strach, že mi z ní roste pěkná peciválka. Nevím, jestli je to jen pohodlnost, nebo nuda, nebo vliv její matky, která nikdy nikam nechodila a bere to tak, že když se lidi vezmou, tak mají být doma. Mám zkrátka takový divný pocit bezmoci a zajímaly by mne názory vás, žen, jak to řešit.

Michal
   
19.11.2001 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [25] hubajda [*]

  Ťapina — #24 Sml67

  superkarma: 0 30.09.2012, 23:49:48
 2. avatar
  [24] Ťapina [*]

  Tady pomůže na vytažení ven jenom nějaká finta, a třeba se jí to nakonec zalíbí. Když se na návrhy předem tváří odmítavě..

  1. na komentář reaguje hubajda — #25
  superkarma: 0 29.11.2003, 12:53:18
 3. avatar
  [21] Léthé [*]

  Televize...hmm,to je ta bedýnka u které se vždy tak krásně prospím?U nás se tato bedýnka používá pouze od pozního podzimu(kdy je to již venku fujtajblový),do prvního jarního sluníčka.
  Michale,možná že je to jen dočasná záležitost,až budete mít děti a budete ve svém...(vyrozuměla jsem že jste zatím u rodičů),tak jistě tvoje žena sama zatouží po společnosti a i na jiné formy odpočinku,než sedět doma a koukat na bendu se skleněnými lidmi.Podle mě její nechuť někam vyrazit muže být pouze dočasnou únavou.Píšeš že stavíte ,do práce dojíždíte...nediv se jí , taky bych asi padala na hubu...možná je jen unavená.A přiznám se Ti,že já v zimě taky nerada někam chodím(a to jsem velice společenskej typ ženy)...a to jen proto ,že při pozdních návratech domů je mi příííííšernááá zima.Brrr..to raději počkám na jaro,nebo ať raději přijde někdo k nám.No a zvát návštěvy k rodičům,když ještě nejste ve svém,by se mi taky moc nechtělo.Jedině že by byla tvoje tchýně nedoslýchavá.
  Přeji Ti hodně lásky , trpělivosti a vzájemné tolerance.Jinak to asi v životě nejde.

  superkarma: 0 21.11.2001, 02:00:22
 4. avatar
  [19] pajda [*]

  Tak to jsem zvědavá, co teď bude u nás...je to takové podobné, jenže já mám dítě...podle mého muže velké, takže může být samo, podle všech ostatních s psychickými problémy po těžkém otřesu mozku, takže samo být nemůže...a v pátek, když hlídá děda a dítě je jeden večer pryč, musím nakoupit, uklidit, vyprat...a úplně odpadnu. Můj muž samozřejmě příjde z práce a "pojď se bavit..." A tak jsem zvědavá, jestli se půjde bavit i teď, když mám výron v lokti a pravou ruku na šátku a ty "detaily" co jimi trávím celá odpoledne, zůstanou na něm...

  superkarma: 0 20.11.2001, 16:45:34
 5. [17] Radka JS [*]

  No Michale. Mozna Tvoje manželka ma pocit, ze když stavíte, není zodpovědné chodit ven a utrácet peníze. Zvláště, když potřebujete okna, dlažbu, vybavení koupelny .... Neznám Vaši finanční situaci, ale většinou je stavba velký psichycký stres. Možná je pouze zodpovědná a čeká, že i Ty nejprve postavíš dům, zasadíš strom a zplodíš syna. Snad jí jen připadá, že se nedokáže bavit, když máte na krku hypotéku, dluhy ... Je taky možné, že čeká až s ní jednou zůstaneš doma (upřednostníš ji), přitulíš jí k sobě a řekneš jak ji máš rád a že to všechno dobře dopadne místo toho aby jsi stále chodil sám s přáteli ven a ona měla pocit opuštěnosti. Potom jí zbývá jen ta televize... Trochu to znám a řeknu Ti, že jakmile jí dáš najevo, že chceš být S NÍ a že by jsi S NÍ rád chodil ven a že jenom s NÍ je to to pravé... Vše se srovná. Jen má možná pocit, že už jí tolik nepotřebuješ.

  superkarma: 0 20.11.2001, 07:55:32
 6. avatar
  [14] bob66 [*]

  Ahoj Michale, tak trochu opisuji napady, které už byly přede mnou, určitě znáš kamarádky své ženy tak zkus je pozvat k Vám domů nebo na stavbě zařiď jednou místnost a už máte svůj domov. OKAMŽITĚ ZAŘID NA STAVBĚ JEDNU MÍSTNOST a máte svoje bydlení. Nevím zda ti chodí pomoc žena na stavbu, ale zkus jí nějak zaměstnat třeba jako pomocnici na stavbě.
  Má to dvě výhody:
  1) Budete spolu.
  2) A ve dvou se všechno lépe dělá.
  Hodně zdraví a štěstí aúspěch na stavbě. Bob

  superkarma: 0 19.11.2001, 19:38:51
 7. avatar
  [7] Dokinka [*]

  Michal,skus najprv isť s ňou na večeru do prijemnej reštauracie ,kde budete sami dvaja.A potom postupne aj s priateľmi.Lebo môže sa stať ,źe sa Ti odsudzi a potom ....

  superkarma: 0 19.11.2001, 10:24:18
 8. avatar
  [4] sarobrouk [*]

  Já to nechápu. Já jsem sice permanentně nevyspaná, protože chodím pozdě spát (to abych se svým drahým mohla dívat na telku) a brzo vstávám. Ale přesto jsem vždycky připravená vyrazit někam na návštěvu. Žijeme spolu 3 roky, z toho 2 měsíce v novém bytě, takže si občas vychutnám klidný večer u televize a pošlu ho na nějakou tu rychlonávštěvu samotného, ale stejně jdu většinou s ním. Ba kolikrát, když zůstane sedět doma u počítače a já bych někam vyrazila, aspoň na kávičku s kamarádkou, tak vidím ty pohledy, že furt někam chodím. Neznám takové ženské, které rády sedí doma, ale bohužel znám i málo chlapů, kteří je někam chtějí vzít a něbo je někam posílají. Většinou je radši nechají sedět doma a vyrazí sami.

  superkarma: 0 19.11.2001, 09:38:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme