Domácnost

Maringotky už nejsou zdaleka výsadou kočovných varietních umělců.

Bydlíme v ohavném průmyslovém městě na severu Čech a naším dlouholetým snem je pořídit si dům, domeček, do kterého bychom se odstěhovali, někam na okraj města, kde bude klid. Bohužel na tom nejsme finančně zrovna slavně, tak pro nás zůstává dům jenom snem.
Nedaleko od našeho města se před několika lety rozprodávaly nějaké pozemky, tak jsme se dohodli, že si koupíme aspoň pozemek, na kterém si později postavíme malou chatku, třeba na víkendy a prázdniny. Ale cena chatky byla pro nás tehdy příliš vysoká, tak jsme celou situaci vyřešili vpravdě lišácky.
Můj muž někde sehnal starou maringotku. Byla v otřesném stavu, ale za dobrou cenu, tak jsme ji koupili a nechali odvézt na náš pozemek. Známí se nám smáli, sousedé nevěřili vlastním očím, ale pro nás to bylo najednou skvělé útočiště a zábava. Maringotku jsme si zrenovovali, krásně natřeli, uvnitř máme bydlení jak pro panenky, důmyslný způsob skládacích postelí a stolů, záclony a další věci, které dokážou udělat útulný domov ze všeho – i z maringotky. Před maringotkou máme zahrádku a mně tam nic neschází.
Jezdíme tam už tři roky, a přestože bychom možná už na chatičku peníze sehnali, nechce se nám. Je to vlastně prima pocit – vědět, že kdyby se nám chtělo, můžeme zapřáhnout a bez potíží přestěhovat celý dům. Všem vřele doporučuji!
Marta
   
07.05.2001 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Simba — #1 ja take ne

  superkarma: 0 28.09.2012, 19:57:55
 2. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Dobrý nápad.

  superkarma: 0 07.12.2003, 17:28:20
 3. avatar
  [2] Andula [*]

  Proč ne, na zahrádce by se mi to líbilo.

  superkarma: 0 05.12.2003, 00:07:07
 4. avatar
  [1] Simba [*]

  Na jedné dovolené ještě jako dítě s rodiči jsme taky spali v maringotce. V zimě, v Krkonoších ... pro nás jako děti to byla zábava. Ale teď už bych asi tak dovolenkovat nechtěla.

  1. na komentář reaguje hubajda — #4
  superkarma: 0 26.11.2003, 10:47:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme