.

„Tvoje dítě má už nového tátu,“ řekla svému bývalému manželovi a otci své dcery.

Vztahy

„Tvoje dítě má už nového tátu,“ řekla svému bývalému manželovi a otci své dcery.

Ráda bych si přečetla názor na situaci, kterou řeší moje kamarádka. Má desetiletou dceru z prvního manželství a teď v létě se podruhé vdala. Rozvod s jejím prvním mužem byl velmi bouřlivý – ona si našla v déle trvající krizi jiného – svého dnešního muže. Dost se s prvním mužem hádali i po rozvodu, zvlášť kvůli dceři, kterou mu nechtěla moc dávat. Navíc on nesl rozvod dost špatně, musel se odstěhovat k matce, nemohl sehnat dobrou práci a taky dost pil. Prostě byl z toho ve srabu. Navíc nemohl několik let po rozvodu mít normální vztah s nějakou ženou. Prostě to nedokázal. To ona dobře věděla a byl to pro ní důvod, aby z něj udělala alkoholika a neschopnýho člověka, který nemůže vychovávat dítě. Ta doba je ale pryč, je to asi pět let, co se rozvedli. Její dcera, při rozvodu čtyřletá, svého tátu miluje. I když ho moc nevídala, když jsme byly vloni na chalupě s dětma a děti si hrály, holčička si najednou vzpomněla na tátu, zavřela se na hodinu do skříně a plakala, že se jí po něm stýská.
A nyní nastal problém. Kamarádka nebere bývalému manželovi telefon, neodpovídá na dopisy a jediné, co mu řekla, je, že dnes už má novou rodinu, že se vdala a jejich dcera má tudíž nového tátu. On vidí dceru, jen když na ni počká před školou. Má dobrou práci a novou partnerku. Jen ne své jediné dítě. Poradil se sociálkou a brzy má s kamarádkou soud na úpravu styku s dítětem. Kamarádka si ale myslí, že nemá šanci. Jsem z toho v rozpacích, protože si myslím, že nedělá vůbec správně. Že může být ráda, že si dceru její tatínek chce brát a že se v ní vidí. To se zas tak často neděje. Navíc si myslím, že když by se jí podařilo to, o co usiluje, jednou jí dcera celou situaci nehezky vyčte a ponese si v sobě navždycky pocit křivdy.

Hana
   
15.11.2001 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [24] hubajda [*]

  mamina — #13 ja take

  superkarma: 0 30.09.2012, 23:50:33
 2. avatar
  [20] elfos [*]

  Ivo, Enya to napsala dobře - a máma budeš vždycky ty. Pro dítě jsou táta s mámou vždycky táta s mámou - je pro ně důležitě vědět, že ho OBA mají rádi. ---- A - až si najdeš nového partnera - naštěstí má většina lidí schopnost mít rádi všechny děti, BEZ ROZLIŠOVÁNÍ, jestli jsou "moje vlastní, nebo partnerovy (příp. osvojené)" ... :-)

  superkarma: 0 16.11.2001, 20:36:30
 3. avatar
  [19] elfos [*]

  Dítě má právo na oba rodiče, i když se tito rozvedli a nerozumí si spolu ... je smutné, když matka brání otci ve styku s dítětem - a je to sobecké a PROTI dítěti ... :-( ... to je smutný příběh, Hanko ...

  superkarma: 0 16.11.2001, 20:25:25
 4. avatar
  [13] mamina [*]

  No, to je právě ono Ivo, dohodnout se o dítěti a ne do toho tahat svoje problémy. Přeju ti ať vše zdárně vyřešíte.

  1. na komentář reaguje hubajda — #24
  superkarma: 0 15.11.2001, 14:08:28
 5. avatar
  [11] macourek [*]

  Hani, Tvé kamarádce bych radila ať dceru svému tátovi dává a nebrání mu se s ním stýkat.Potom sama pozná výhody které jí to přinese. A když jí má její táta rád a stojí o ni je to o to lepší. Je lepší zapomenout na problémy, které mají dospělí mezí sebou a nepřenášet je na děti, které tomu stejně až tak nerozumí.Ať to jednou její dcera jí nevyčítá, že jí bránila ve stuku s otcem ke kterému chtěla ona sama chodit. Přejí hodně štěstí a doufám ,že to kamarádka vyřeší ve prospěch všech.

  superkarma: 0 15.11.2001, 13:23:36
 6. avatar
  [9] bouba [*]

  Tak z takových situací je mi vždycky smutno. Nesoulad bývalých manželů jde pochopit. Naschvály mezi rodiči - ne. Ať už je dělá jeden nebo druhý. Dítě má právo na lásku a kontakt s oběma rodiči. Jistě jsou situace, kdy to není v zájmu dítěte, ale to jsou extrémy.
  Můj starší svého otce vídá pravidelně, mají hezký vztah, přesto má rád i mého nynějšího manžela (říká mu táto). A jeho otec nedokáže pochopit, že kluk může mít rád víc lidí. Kdyby to rodiče svým dětem méně komplikovali, bylo by líp

  superkarma: 0 15.11.2001, 11:36:20
 7. avatar
  [5] medved [*]

  Ackoliv asi budu proti vsem, tak si myslim, ze obcas jsou duvody proc diteti branit ve styku s otcem. Moji rodice se rozvedli kdyz mi bylo 5 let. Otec je alkoholik a do roka po svatbe se znovu ozenil. Moje maminka si moc prala, abysme meli s tatou hezky vztah a nechavala nas k nemu chodil presne podle rozhoduti soudu kazdy druhy vikend. Kazdou druhou sobotu rano jsme na nec cekavali od rana pripraveni, kdy se objevi. Obcas dorazil az po obede, obcas i v mirne podrousenem stavu. Ja i bratr jsme navstevy otce nesnaseli. Jak otec, tak jeho nova partnerka hodne kourily a nam z toho bylo spatne, tata si nas moc nevsimal a jeho nova partnerka obvykle travila vetsinu casu nekde pryc. Jakmile jsme jen trochu mohli, odepreli jsme poslusnost a odmitli k tatovi chodit. Tatovo to ani nijak nevadilo, asi i byl rad, ze se nas zbavil. To mi bylo tak 12-13 let. Od te doby k nam tata chodil jen na vanoce, kdy nam predal mezi dverma darky a zase sel. Cely stedry den jsem se vzdycky bala kdy prijde. Dneska je mi 26, otce jsem nevidela uz asi 10 let a nijak mi nechybi. Ani oznameni o sve svatbe jsem mu neposlala. Nemyslim, ze mi otec chybi a myslim, ze mamka by udelala lip, kdyby nas k nemu neposilala, myslim, ze ani jedne strane to nijak neprospelo. Mama obcas rika, jak ji mrzi, ze se tata o nas vubec nezajima. Nevi kde jsme studovali, kde zijeme, nic...ale ja jsem rada. On uz pro me neexistuje.

  superkarma: 0 15.11.2001, 10:12:52
 8. avatar
  [3] Lotka [*]

  Ženy, které brání styku otce s dítětem nechápu a raději se také zdržím komentáře.....

  superkarma: 0 15.11.2001, 08:23:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme