Vztahy

Jsou, nebo nejsou muži jen hračkami v rukou žen?

Včera zde, přímo na ženském serveru, znovu dostal prostor jeden z nejzásadnějších sociálních omylů, jež jsou bohužel pro začátek nového tisíciletí více než typické a které stále ještě určují postavení muže a ženy ve společnosti. Čtenář Mirek upozornil ve své reakci pod článkem o výběru partnerů na to, že „muži nejsou hračky“. Jaká zpozdilost! Je třeba si uvědomit, že dobám, kdy byly ženy jen pouhými hračkami v rukou mužů a ve kterých zřejmě Mirek vyrůstal, už dávno odzvonilo.
Mužům, kteří si druhdy s ženami jen pohrávali, se stále více nabízí zcela opačná sociální role, už nejsou hrajícími si, ale stávají se naopak hračkami. Hračkami v rukou žen. Známá socioložka PHDr. Karla Silná-Samecká, členka mnoha feministických kroužků a zakladatelka Klubu hravých žen (dále jen KHŽ), vysvětluje novou úlohu muže ve společnosti takto:
„Žena jako přirozená vládkyně se pochopitelně již nabažila role hříčky v něčích rukou. Konečně vždyť muži si s ženami naprosto bezfantazijně pohrávali jen jako s rozkošnými panenkami. Ženy jsou mnohem hravější a mají více fantazie a v poslední době se nejen v Evropě, ale i v zámoří začíná projevovat tzv. toy-man fenomén. (Toy = hračka, angl. – pozn. redakce) Náš KHŽ má ve svých stanovách přesně stanovenu mužskou typologii a doporučuje svým členkám a ženám vůbec, jak muže jako hračky nejlépe využít.
Vůbec nejlépe se osvědčuje typ mončičák, který, když potřebujete, pomazlí, jinak je neškodný, neobtěžuje, jen si ladně a plyšově odpočívá, aniž by cokoli požadoval. Dále máme velmi dobré zkušenosti s Emilem, který nám představuje typ nesmírně oddaného a schopného mechanického muže. Je vhodný na domácí práce nebo jako poslíček pro vyřizování na úřadech či na nákupy. Poněkud problémový může být kašpárek, který sice pobaví, je možné ho za určitých podmínek vzít i do společnosti, ale pozor, kašpárek někdy bývá i agresivní, a proto ho nelze rozhodně doporučit na hraní ženám výbušnějších povah. Velmi problematický je panák-vstavák, kromě jediné výhody, a tou je to, že je permanentně připraven k milostným výkonům, má jen samé nevýhody. Je neúprosný, co si umane, to udělá, vyhodíte ho oknem, vrátí se dveřmi. Na hraní by si jej měla pořídit jen velmi trpělivá nebo velmi náruživá žena. Dalším ne zrovna ideálním typem je natahovací hračka na klíček, jednou dvakrát předvede svůj repertoár k pobavení všech, ovšem po padesáté se ten samý vtip a ta samá historka přejí i intelektuálně nenáročné ženě. Naopak typem, který mohu vřele doporučit, je Ken. Společenský, opálený, na úrovni – nemusíte se stydět předvést se s ním v jakékoli společnosti. Jeho výhodou je, že vypadá báječně v bílém roláku, nevýhodou, že v soukromí je poněkud nudný. Skutečným hitem mezi hračkami pro ženy je chlupatá mazlivá předložka v podobě nějakého veselého zvířátka. Představuje nám muže s poněkud masochistickými sklony, který je velmi vhodný pro ženu, která má například problémy s despotickým nadřízeným.“
Doufáme, že si v široké nabídce KHŽ vyberete svého muže na hraní i vy:).
Pro Ženu-in Lenka Kašpárková
   
08.11.2001 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [28] hubajda [*]

  Tanzi — #27 Sml68Sml68Sml68Sml31

  superkarma: 0 30.09.2012, 23:44:20
 2. avatar
  [27] Tanzi [*]

  max je vůl

  1. na komentář reaguje hubajda — #28
  superkarma: 0 03.08.2006, 17:46:23
 3. avatar
  [26] Ťapina [*]

  Tak podle všeho mám kašpárka

  superkarma: 0 29.11.2003, 12:30:53
 4. avatar
  [25] pajda [*]

  Někde jsem četla, že v každé domácnosti má být výklenek, opatřený hrazdičkou a závěsem - aby bylo chlapa kam uklidit, když příjde nečekaně kamarádka...

  superkarma: 0 14.11.2001, 20:53:27
 5. avatar
  [19] Dokinka [*]

  Max si super.Neznášam ženy ,ktoré si robia z mužou ,už taketo srandy.
  Neznášam emancipaciuuu.

  superkarma: 0 08.11.2001, 15:42:13
 6. avatar
  [5] sarobrouk [*]

  Maxi maxi, kde to žiješ? Okurku? Ty jsi předpotopní. Můžu si to udělat sama i bez pomůcek ty trdlo. Ale v rovnocenném páru je ten sex a to uvolnění podstatně lepší.

  superkarma: 0 08.11.2001, 08:10:40
 7. [3] Radka JS [*]

  Maxi, proč tak agresivní reakce? Pokud někdo takový názor zastává a chce s ním žít je to pouze jeho věc. Já s tím nesouhlasím, ale také nechci být hračkou! Myslím, že vztah by měl být vyrovnaný.PS: To že tento přízpěvek napsala Lenka Kašpárková přece neznamená, že zastává stejný názor!

  superkarma: 0 08.11.2001, 07:42:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme