.

Vodníci ve vaně, čerti v záchodě a upíři v dětském pokoji… Čeho se bojí děti?

Vztahy

Vodníci ve vaně, čerti v záchodě a upíři v dětském pokoji… Čeho se bojí děti?

Pamatujete se na ten strašlivý pocit děsu, když jste se kdysi v dětství tak hrozně báli jít u babičky v noci na dvorek na suchý záchod, protože všude kolem ve tmě číhali upíři a jiné potvory? Každé dítě má už od poměrně ranného věku svoje vlastní strašidla. Najdete je všude. Někdo se bojí odtokového otvoru z vany, protože podle zvuku tam jistě bydlí nějaká strašlivá bytost. Někdo se děsí záchodové mísy, protože určitě, hned jak dosedne, vyleze čert a nabere ho na rohy. Někdo se bojí sám v pokoji, protože za skříní s jistotou téměř zaručenou číhá upír a čeká, až budou rodiče z doslechu.
Vím o holčičce, která si až do svých patnácti let dávala každý večer pod polštář česnek. Čistě pro jistotu. Znám chlapečka, který – pokud nevyhnutelně musel v noci na záchod – už zdálky volal na onu místnost „Ahoj, záchoduuu.“ Zřejmě proto, aby si ji naklonil. Jiná holčička zase prováděla ve vaně podivné otočky, jen aby zabránila fosforeskujícímu štírovi s červenýma očima, aby ji zákeřně napadl zezadu. Já sama mám strašlivou vzpomínku z dětství, kdy čert narval do obrovského pytle výrostka, který ho otravoval o Mikuláši na ulici, a odnesl ho do pekla (jak mi bylo tehdy před lety jasné). Bylo mi toho kluka líto, i když to byl fracek, co si to očividně zasloužil. (Že to byl najatý kompars, to mi tenkrát ani náhodou nedošlo…) Dneska už vím, že čerti se půjčujou v půjčovně (tedy jejich kostýmy), že upíři nejsou (asi) a že v záchodě čert nebydlí (leda snad nějaký Mistr P…).
Strach je něco, co děti fascinuje i děsí zároveň. Rády si večer ve stanu povídají děsivé historky, aby se pak celou noc klepaly hrůzou. Milují televizní pořady o záhadách, strašidlech, paranormálních jevech… Aby se pak s hrůzou odebíraly do svého pokoje, plížily se při zdi a volaly mámu pod různými záminkami, jen aby tam nebyly samy.
Ve středu se po celém světě slavil Halloween, svátek strašidel. Dýňové ksichtíky jsou ale spíš roztomilé, než děsivé, takže je možné, že české děti víc postraší procházka po hřbitově při příležitosti dnešních Dušiček. Nebo zprávy v televizi…
Čeho jste se báli vy, když jste byli malí? Strašíte svoje děti čertem a Mikulášem? Nebo policajtem, jako to dělávaly naše babičky? Nebo kominíkem? Napište o tom sem pod článek…
   
02.11.2001 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [14] hubajda [*]

  nestrasim sve dite

  superkarma: 0 30.09.2012, 23:46:34
 2. avatar
  [13] Ťapina [*]

  Já jsem měla jako malá pod vlivem několika filmů v koupelně taky divný pocit. Když jsem se dívala do zrcadla, tak jsem se bála, že se v tom zrcadle za mnou něco objeví. Občas to na mě přijde i teď.

  superkarma: 0 01.12.2003, 16:50:27
 3. avatar
  [8] elfos [*]

  :-)) ... i u mne to tak bylo ... NĚCO JE POD POSTELÍ ... tak šup pod peřinu, to byl osvědčený ochranný prostředek ... a ze tmy na mne mohlo NĚCO sáhnout, ale když jsem byla pod peřinou celá celičká, nemělo TO šanci ... :-)

  superkarma: 0 02.11.2001, 22:19:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme