Vztahy

Neví, že to dítě je moje, a já nevím, jak mu to říct.

Když jsem byla ještě hodně mladá a hloupá, bylo mi tenkrát osmnáct, nechtěně jsem přišla do jiného stavu. Přestože mě rodiče přemlouvali, abych se vdala, vzepřela jsem se a nezodpovědného kluka, otce mého dítěte, jsem poslala do háje a porodila za svobodna krásnou holčičku. Hned po jejím narození dostal můj táta infarkt a od té doby je na tom zdravotně dost špatně. Moje matka mi to strašně vyčetla, že je to jen a jen moje vina, že máme strašnou ostudu kvůli dítěti a že táta se složil jen z toho.
Dneska jsem o něco starší, dceři je pět let, ale zdá se mi, že nejsem o nic chytřejší. Chodím už rok s prima klukem, plánujeme společnou budoucnost, ALE! Ale stala se hrozná věc. Když pro mě jednou na začátku našeho vztahu přišel domů, otevřela jsem mu s dcerkou v náručí a moje matka, než jsem stačila cokoli říct, mi dítě vzala a řekla, že je to dítě mojí sestry, které hlídáme. Tak strašně mě to zaskočilo, že jsem neřekla nic, abych uvedla věc na pravou míru a pak už jsem to nedokázala.
Matce jsem vynadala, že mě uvedla do hloupé situace, ale ona si stála na svém, že udělala pro mě to nejlepší, že by mě nový partner kvůli dítěti opustil a táta už by to nepřežil a že se všechno nějak urovná.
Jenomže já už rok žiju ve stresu a nevím, JAK to urovnat. Když jsem neřekla pravdu hned, teď nevím, jak do toho. Jak vysvětlit, že skoro celou dobu našeho krásného vztahu svému klukovi tak lžu. Myslím, že by mě kvůli dítěti určitě neopustil, ale bojím se, že mě opustí kvůli roku prožitému ve lži a podvodu. Přemýšlím o rozchodu, přestože ho mám opravdu ráda, ale myslím, že mu pravdu po tak dlouhé době prostě nedokážu říct.

P. K.
Myslíte si, že takováhle situace jde řešit jinak než rozchodem? Pochopí chlap to, že ho partnerka celou dobu vztahu takhle vodí za nos? Napište nám své názory.
   
30.10.2001 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [42] hubajda [*]

  Sml80Sml80

  superkarma: 0 30.09.2012, 23:48:56
 2. avatar
  [39] Saturninka [*]

  elfos: ...třeba se to dozvíme, třeba nám P.K. časem napíše, jak to vše dopadlo...Přeji krásný víkend!

  superkarma: 0 03.11.2001, 10:36:06
 3. avatar
  [38] elfos [*]

  Nerozčílilas mě, Saturninko :-) ... a napsalas to moc hezky :-) ... škoda, že se nedozvíme, jak to pokračovalo .... ale taky těm třem přeji, ať to ... dobře dopadne :-)

  superkarma: 0 02.11.2001, 22:15:48
 4. avatar
  [37] Saturninka [*]

  Elfos: o to mi právě šlo - vyjádřit svoje pocity. Přečetla jsem, zapřemýšlela...A tohle mne napadlo. Nechtěla jsem tím nikoho rozčílit, ani Tebe ne. Byl to prostě můj prvotní (a pak i "druhotní" pocit z tohoto psaní). A věř mi, že všem třem protagonistům tohoto příběhu přeji, aby vše dopadlo dobře. Aby pisatelka dokázala říct pravdu a vysvětlit, jak k tomu vlastně došlo...Aby ten muž vše trpělivě vyslechl a zvážil, co mu vezme a hlavně dá spolužití se svobodnou matkou... A aby pro ně ta malá cácorka byla takovým soukromým sluníčkem. Tak tedy, P.K., pusť se do toho! Držím všecky palečky, co doma máme!

  superkarma: 0 02.11.2001, 19:31:00
 5. avatar
  [36] elfos [*]

  Saturninko :-) - potkat přítele při procházce s malou patří právě do té oblasti "nešťastných" náhod, kterou dole zmiňuju ... ale myslím, že malá není naučená na nějaké přetvařování, to ani u dětí nejde. Taky můžou každý bydlet v jiném městě, daleko od sebe, a vídat se jen občas... znám i MANŽELSTVÍ (a šťastná, lidí, co se mají moc rádi), kde se vídají třeba jen jednou za týden, nebo jednou za mnohem delší čas, protože muž pracuje daleko, v cizině apod..... :-( .... no, rozhodně si myslím, že účelem tady těch článků není zkoumat, jestli je to pravdivé a technicky možné, ale přečíst si, zapřemýšlet, napsat k tomu svůj názor nebo pocit, zauvažovat, co by se v dané situaci dalo nebo nedalo dělat .... anebo prostě jen pohladit slůvkem a podpořit, je-li třeba .... * 15 *

  superkarma: 0 02.11.2001, 17:59:58
 6. [35] Vláďa [*]

  Ahoj,
  tak asi do toho kyseleho jablka kousni. Nevim, do jake miry On zná Tvé rodinne pomery, jak dokaze odhadnou Tvou zavislost na rodicich.
  Nemej vycitky, ze jsi v takove situaci, ale uz te unavila a tak ji res.
  Uvidis jak to prijme, pokud uz dozral tak to bude umet resit. Pocitej i s jeho rodici, asi nebudou nadseni situaci, ze jejich skvely syn "vyzeni" dite. I to muze byt vazna prekazka. Zalezi na jeho zavislosti. Nenech se od rodicu citove vydirat, zvlast od matky, je to od ni krute a mozna si to ani neuvedomuje. Mas pravo volby a i kdyz udelas chybu, nemaji pravo te odsoudit a nebo se za tebe stydet (vzdycky ti zbyva pravdivy argument: vychovali jste me k obrazu svemu). Ale ze jsi milovala a hloupe neletela. Kdyz jim to tak vadi, nemeli si tenkrat hrat na puritany a doporucit ti antikoncepci. A ne te dnes manipulovat do lzi a mluvit o hanbe.
  Jdi do toho, drzim Ti palce a pak stejne ti nic jineho nezbyva!!

  superkarma: 0 02.11.2001, 11:32:30
 7. avatar
  [34] Saturninka [*]

  Milá Elfos, co když se tak ta autorka článku courá se svou pětiletou dcerkou po ulicích a potká náhodou toho svého vyvoleného a klamaného přítele??? Je to děvčátko snad naučené, že před tímto pánem nesmí říkat maminko ale teto? To by bylo dost nechutné. A malé dítě, i kdyby bylo takhle poučené, často uvidí něco, na co chce upozornit a zavolá "hele, mami....". To je víc pravděpodobné, než že svého přítele za celý dlouhatanánský rok nepotká, když je venku se svou dcerkou. A potom, pokud si ten dotyčný přítel myslí, že jeho milá je děvče bez závazků, určitě s ní chce trávit víkendy, dovolenou, celá odpoledne po pracovní době...Taková je přeci láska a zamilování...Kde je potom ona "neteř"? Kdo se o ni stará a učí ji poznávat svět? Babička, která se za ni dle pisatelky tolik stydí...Přijde mi to všechno na hlavu postavené!

  superkarma: 0 02.11.2001, 10:40:55
 8. avatar
  [33] Lotka [*]

  Elfos, to máš pravdu, ale večer a v noci se nesetkáváme s přítelem, se kterým plánujeme budoucnost, ale s milencem, se kterým se musíme skrývat!:)))

  superkarma: 0 02.11.2001, 09:08:36
 9. avatar
  [32] elfos [*]

  Teda - když se chce a když nezasáhne ... nešťastná náhoda ... :-)

  superkarma: 0 02.11.2001, 00:49:14
 10. avatar
  [31] elfos [*]

  Saturninko - když se chce, lze utajit VŠECHNO... :-))
  A i maminka, která se věnuje svému dítěti třeba celý den, se může večer.. v noci, když dítě spí a rodiče jsou doma, sejít někde venku, u něj v bytě, apod. se svým klukem. Nemyslím, že je PRAVIDLEM, že mamina, která má přítele, se nevěnuje dostatečně svému dítěti....

  superkarma: 0 02.11.2001, 00:48:10
 11. avatar
  [30] Lotka [*]

  Aby se s tebou nerozešel právě kvůli tomu, že pro tebe není vlastní dítě to nepřednější a na prvním místě!

  superkarma: 0 01.11.2001, 21:29:34
 12. avatar
  [29] Saturninka [*]

  Já tomu trošku nerozumím. Trošku víc. Mám dvě děti, obě za svobodna a jsem s nimi 24 hodin denně. Syn už chodí do školy, dcerka je ještě malá, takže jsem s ní doma. Neustále spolu couráme po venku, chodíme nakupovat, na hřiště, na dlouhé procházky a je naprosto pochopitelné, že mi děti říkají mami, maminko. Copak bych mohla za těchto okolností před někým mé děti utajit?! Nemohla a ani nechci. Nemám proč - mám bezva partnera. Pokud Tě někdo opravdu miluje, miluje Tě bez podmínek. Se všemi Tvými klady a zápory. A já se nedomnívám, že by děťátka byly záporem!

  superkarma: 0 01.11.2001, 15:54:40
 13. avatar
  [25] elfos [*]

  ... a ještě něco - to, že ses nenechala "nahnat" do manželství, které by zřejmě nevydrželo (pokud jsi měla ten pocit) a obhájila to i před rodiči, to oceňuji. Určitě to nebylo lehké.

  superkarma: 0 30.10.2001, 23:06:57
 14. avatar
  [24] elfos [*]

  Milá P.K., tvoje maminka neměla pravdu a nepomohla ti tím (i když to myslela dobře) - taky jsem pro to, abys to svému klukovi šetrně řekla tak, jak to cítíš (ten nápad dát mu nejdřív přečíst tenhle článek a pak to prodiskutovat je dobrý) - rozhodně bys to neměla odkládat, i tak už to trvá dlouho. Já ti jen můžu držet palce, aby tě vyslechnul až do konce - možná bys nejdřív měla říct, že se něco stalo a jak se cítíš a pak teprve co (protože reakce může být ... okamžitá :-(( .....) - a nevyděs se, jestli odejde - možná bude potřebovat čas to vstřebat a strávit a ujasnit si to v sobě a ... popřemýšlet ... - myslím, že bude hodně záležet na tom, jestli to pochopí, nebo jestli si bude myslet, že bys ho takhle mohla ... "obelhávat" i v jiných situacích. Udělalas chybu, žes to neuvedla (po prvním překvapení) během několika dnů na pravou míru - ale JSME JEN LIDI, nemáme patent na rozum a prostě děláme chyby! Chybovat je lidské - a já doufám, že tohle mezi sebou urovnáte a tuhle ... zkoušku ... váš vztah přežije ... Přeju vám třem hodně štěstí.

  superkarma: 0 30.10.2001, 23:02:39
 15. avatar
  [20] Lotka [*]

  Já nějak moc nechápu, jak jsi to vůbec tak dlouho mohla tajit? To ti dítě vychovává maminka!!!!????
  Vždyť když si chceš brát přítele, tak jsi s ním musela trávit hodně času... Na jakém místě v životě je vůbec tvé dítě? Měla by ses odpoutat od své maminky a začít žít svůj život.

  superkarma: 0 30.10.2001, 17:27:35
 16. avatar
  [6] mamina [*]

  Milá PK, máš svobodnou volbu, říct i neříct příteli pravdu, ale uvědom si, že se to stejně může provalit a nebylo by v tom případě lepší, aby se to dozvěděl od tebe? To, že jsi byla tak statečná a uhájila sis svoje dítě by měl brát jako tvoji zralost a spolehlivost. Bohužel, někteří muži nejsou takoví a vidí jen to že to dítě máš, a stejně jako ženy dokáží mít rádi jen svoje vlastní potomky. A i když teď bude reagovat kladně na tvoji dceru stoprocentně to stejně zjistíš až společným životem. Pokud já bych hledala nového partnera, ihned bych ho postavila před jistou věc a to že já + moje dcera = JÁ a to do té doby, dokud se sama ode mne neodpoutá. Přeji ti hodně štěstí v této nelehké zkoušce, a snad tvůj přítel je natolik vyspělý aby to ustál. A ještě to odpoutání od matky, asi nebude tak lehké, že? Bydlíš s rodiči? Pomáhají ti? Není tak těžké pochopit, že pokud žiješ v jejich bytě tak si matka myslí, že musí být podle jejího. To bydlení bys měla řešit především.

  superkarma: 0 30.10.2001, 09:15:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme