.

Dětská nemocnice nemusí být šedá a nevlídná. Chantal to ví.

Vztahy

Dětská nemocnice nemusí být šedá a nevlídná. Chantal to ví.

Hezké a barevné interiéry, hračky, obrázky a další vybavení blízké dětskému světu připravují výtvarníci a architekti pro dětskou onkologii Fakultní nemocnice v Brně, pro oddělení větších dětí Městské nemocnice v Ostravě a pro lůžkovou část dětské neurologie Thomayerovy nemocnice v Praze. To všechno díky Nadaci Archa Chantal, která na úpravu dětských zařízení vynaloží prostředky ze sponzorských darů ve výši zhruba 10,5 miliónů Kč.
„Odděleními, kterým jsme dali krásnější tvář, ročně prochází na 140 tisíc dětí,“ říká Chantal Poullain, zakladatelka nadace. „Až dokončíme nové projekty, bude jindy šedá, ošklivá a neosobní nemocnice příjemnější pro další tisíce.“ Podle charakteru úprav, barev a výzdoby bude oddělení pražské nemocnice plné loutek, brněnské se promění v barevný svět a svět ostrovů a v Ostravě si s dětmi bude hrát nosatý Pinocchio.
Od svého založení v roce 1993 se Nadace Archa Chantal podílela na dvanácti rekonstrukcích dětských oddělení šesti nemocnic. 25. října uspořádala Nadace za podpory sponzorů Den létajících psaníček, během kterého mohly děti v šesti městech České republiky využít speciální balónkovou poštu a poslat své psaníčko se vzkazem nebo obrázkem neznámému kamarádovi.
   
29.10.2001 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  kytička — #1 Sml79Sml79

  superkarma: 0 30.09.2012, 23:39:35
 2. avatar
  [3] zn0uz4 [*]

  tuty reklamy s ruznymi logy se mi vubec nelibi - je to utok na city - a svym zpusobem i vydirani. pokud chteji davat na deti - at davaji, ale nemusi na to mit reklamu, jaci jsou bozsti a uchvatni, a ze je urcite musime kupovat...

  superkarma: 0 02.11.2001, 00:16:48
 3. avatar
  [1] kytička [*]

  je to dobry krok a i prostredi pomaha uzdravovat.
  Podporila jsem deticky , koupila si kafe..a prispela troskou do mlyna.Prispejte taky.

  1. na komentář reaguje hubajda — #4
  superkarma: 0 29.10.2001, 09:26:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme