Vztahy

Má manžel právo číst vaše soukromé e-maily.

Moje známá se mi svěřila se svými problémy s manželem. Její muž je majitelem firmy, která nabízí počítačové služby. Zároveň je také správcem serveru, na kterém běží nejen firemní stránky, ale také jde přes něj veškerá komunikace s venkovní linkou internetu. Má známá mi sdělila, že má pocit, že jí její muž čte emaily, sleduje SMSky odesílané přes internet, zachytává chatování a dokonce prý zjišťuje s kým si kdy telefonovala svým mobilem.
Dohodli jsme se, že mi napíše email, kde mi vše vysvětlí. Nemohla však tento email odeslat ze své adresy, protože i tato je umístěna na manželově serveru. Nabídl jsem jí tedy pomoc v podobě zřízení konta na jiném serveru. Napsal jsem jí podrobný návod pro připojení. Bohužel, díky tomu, že manžel svůj server zřejmě blokoval, nepodařilo se jí na cílový server připojit. Veškerá naše komunikace v té době probíhala přes ICQ. Tento program obsahuje funkci zvanou Historie, která zaznamenává texty všech vzkazů, které přes něj prošly. Pár dní na to se ukázalo, že i tato naše komunikace byla odchycena:
... jen co prisel domu, vedel, co jsem tady vyvadela, kazde slovo, ktere jsme si napsali... Takze jsem dostala kapky nejen za to, ze jsem Vam chtela napsat neco, cim se nemam vlastne chlubit, ale taky za to, ze jsem spoustela .exe soubory a do tretice jste ted i Vy podezrely z toho, ze jsem s Vami neco mela pred rokem...
Ještě teď žasnu nad drzostí a neomaleností jejího manžela, který takto zneužívá svých počítačových znalostí a technického vybavení k naprostému porušování soukromí své ženy bez jakéhokoliv dostatečného (nebo uvedeného) důvodu. Nedokážu si představit její pocity beznaděje a omezování osobní svobody. Její manžel by se měl skutečně stydět. Sám jsem měl několikrát příležitost získat přístup do cizích emailových schránek, adresářů a souborů a přiznám se, párkrát jsem to také udělal. Inu, člověku to nedá, když to jde :-) Vždycky se ale jednalo o naprosto neznámé lidi. Nikdy bych si to nedovolil ke své partnerce či manželce, či kamarádům. Je to totiž něco, co boří veškeré pracně vybudované cestičky důvěry a přátelství, na kterých je kvalitní vztah postaven. Myslím si, že v tomto případě nejde ani tak o to, že si jeho žena psala se svými přáteli o různých důvěrných a intimních věcech a že někdy bylo velmi těžké určit, kde jsou hranice přátelství a zda nebyly překročeny. Jde tu především o selhání vzájemné důvěry.
Proto bych rád vzkázal jejímu manželovi, aby se ve svém čase zamyslel nad svými činy. Nechystám se posílat mu tento článek, protože věřím, že si jej odchytí sám. Proč to všechno dělá, to netuším. Je-li to však z důvodu zakrytí jiných plánů a aktivit v rámci hesla nejlepší obranou je útok, pak by měl také vědět, že zjistíme, co jsme měli, až když to ztratíme.

Martin (lady@rootshell.be)
   
25.10.2001 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [24] hubajda [*]

  pajda — #21 Sml67Sml67

  superkarma: 0 30.09.2012, 23:41:22
 2. avatar
  [21] pajda [*]

  Asi budu exot - ale můj muž má volně přístup ke všemu, co píšu. Myslím si, že to občas i čte (pokud umí všechna písmenka)...a taky si myslím, že problém není v tom, co si kdo přečte, ale v tom, co udělá potom...Dokážu-li přečíst a hodit za hlavu, je dobře, nedokážu-li, je špatně. Člověk, který leze do cizí pošty s úmyslem "udělat kravál" by se měl léčit...A ještě: v téhle situaci bych buď našla nezávislý počítač (v Internetové kavárně?), nebo starodávný vynález starého Bella - telefon na serveru určitě napojený nemají. Proč tedy ta známá tvrdošíjně trvá na kontrolovatelném styku s jinými?

  1. na komentář reaguje hubajda — #24
  superkarma: 0 29.10.2001, 20:10:22
 3. avatar
  [11] elfos [*]

  ... a neomlouvá to ani sebevětší zvědavost :-))

  superkarma: 0 25.10.2001, 22:45:58
 4. avatar
  [10] elfos [*]

  Už jste to tady řekli a já se přidávám. Každý má právo na soukromí. Je to taky otázka důvěry mezi partnery. Je to nefér a nic dobrého z toho nemůže vzejít...

  superkarma: 0 25.10.2001, 22:45:25
 5. avatar
  [3] Lotka [*]

  Souhlasím s Andreou, ale je jasné, že manžel dělá něco, co je pěkně podlé. Ale vyřídit si to s ním může jen jeho žena. S tím nenadělá nic ani její přítel ani nikdo jiný. Pokud má manžel nadřízeného, určitě bych se obrátila na něho. Jenže, jít proti vlastnímu manželovi je také podlé, ne? To je pěkný kolotoč, ale nejdůležitější je, aby si manželé promluvili.

  superkarma: 0 25.10.2001, 07:55:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme