.

Zamilovaní muži často prožívají horké chvilky při uvedení nové partnerky do společnosti svých přátel.

Vztahy

Zamilovaní muži často prožívají horké chvilky při uvedení nové partnerky do společnosti svých přátel.

Zamilovaní muži to mají těžké. Na rozdíl od žen si totiž nejsou nikdy svou novou láskou tak říkajíc společensky jisti. Ženám na tom, co na jejich přítele řeknou kámošky, zas až tak nezáleží. Lépe řečeno to, že jim ten který chlap vyhovuje, je pro ně mnohem důležitější než to, jak vyhovuje jejich kamarádkám. Konečně každá žena ví, že neexistuje chlap, který by neměl svoje chyby.
Dospělí muži se obvykle podobnými pocity také netrápí, ale mladší či nezralí, kteří mají ve společnosti sami poměrně nejisté pocity, jsou často příliš vnímaví ke kritickým poznámkám svých přátel na adresu nové lásky. Jako by dokonalost jejich přítelkyně mohla ospravedlnit jejich vlastní nedostatečnost, jako by partnerka byla důkazem toho, že oni také za něco stojí.
Nezralí muži jsou obyčejně velmi fixovaní na fyzickou stránku partnerčiny osobnosti. Může se stát, že si zvolí partnerku, která není nádherná, ale normální. Má třeba brýle, trošku celulitidy na zadečku, krátké nohy nebo jinou podobnou „závadu“, která, když jsou spolu sami, jejímu nevyzrálému partnerovi připadá zcela nevýznamná. Ve chvíli, kdy má být nová dívka představena společnosti jeho přátel, však stačí malá necitlivá poznámka od někoho z nich a rázem se z brýlí stanou „jogurty“, z většího zadečku „kotelna“ a tak dále. Poznámka, často míněná v žertu, se může pro nevyzrálého muže stát dokonce podnětem k rozchodu.
Druhým extrémem může být to, že si nedospělý muž zvolí partnerku s dokonalými fyzickými parametry bez ohledu na to, jak mu vyhovují další stránky její osobnosti. Ani s tou však ve společnosti přátel nemusí uspět, neboť šťouraví kamarádi samozřejmě odhalí to, že příslušná krasavice sice vypadá skoro jako Eva Herzigová, ale když promluví, tak to jen bučí.
Je to všechno jen otázka nízkého sebevědomí a společenské nejistoty. Stálá potřeba důkazů vlastních schopností, v tomto případě prostřednictvím dokonalé partnerky, je známkou nevyzrálého muže a od něj by se měla každá rozumná žena držet co nejdál. Dokonalost neexistuje, své mouchy máme každý a určitě platí staré známé pořekadlo, že „ne ten kdo krásný milý, ale kdo milý ten krásný je.“

Jaké zkušenosti s příchodem do partnerova světa máte vy? Přijali vás jeho kamarádi takovou, jaká jste, nebo vás, dříve než se odhodlal, dlouhé měsíce rafinovaně skrýval? Napište nám své názory k tomuto tématu!
   
17.10.2001 - Láska a vztahy - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [14] hubajda [*]

  Terezulinka — #4 jsem na tom podobne

  superkarma: 0 30.09.2012, 23:36:43
 2. [7] akim64 [*]

  Pro Romana: Ja myslim, ze 3 mesice jsou jeste moc kratka doba na to, aby se predstavovalo rodicum. Moje sestra takhle vzdycky predstavila kluka nasim a pak se rozesli a takhle to udelal asi petrkrat, Rodice uz ted nechteji nikiho dalsiho poznat. Je lepsi tohle neuspechat.

  superkarma: 0 17.10.2001, 14:21:06
 3. avatar
  [5] sarobrouk [*]

  Co kamarádi, ale nejhorší je tzv. nejlepší přítel. Ale i jeho názor není podstatný, pokud je muž vyzrálý duševně a má svůj vlastní názor. My jsme se s nejlepším přítelem mého partnera naučili tolerovat.

  superkarma: 0 17.10.2001, 10:44:51
 4. avatar
  [4] Terezulinka [*]

  Mě můj přítel vzal do své party hned první rande a musím říct, že jsem báječně zapadla a jeho kamarádi jsou i moji. Je to možná snadnější z toho důvodu, že jsou to samý chlapi.

  1. na komentář reaguje hubajda — #14
  superkarma: 0 17.10.2001, 09:57:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme