.

Mají muži strach ze soběstačných a emancipovaných žen?

Vztahy

Mají muži strach ze soběstačných a emancipovaných žen?

Moje kamarádka Kateřina je bez přítele. Na tom samotném faktu by nebylo nic tak neobvyklého, kdyby nebyla Kateřina velmi hezká, společenská a úspěšná mladá žena, které se muži na počkání dvoří, za kterou se otáčejí na ulici a které kdejaká kolegyně závidí její šmrnc. A kdyby nebyla sama celý život.
Kateřina patří do skupiny žen, které žijí „single“. Vždy se okolo ní motalo plno mužů, zvali ji na večeře a trávili s ní příjemné chvíle, několikrát zažila i krátkodobý vztah, který však vždy záhy zkrachoval. Jak sama říká, velice pečlivě si muže vybírá a ne každý jí stačí. Soužití s mužem ji začne zajímat teprve tehdy, cítí-li, že jsou oba soběstačnými jedinci, kteří se vzájemně podporují a doplňují. Nehledá někoho jen proto, aby nebyla sama. Potřebuje rovnocenného partnera. Přitom by se už ráda usadila a založila rodinu. Nemá však stále s kým. Všichni muži v jejím okolí si postupně našli partnerky mezi „obyčejnými“ dívkami.
Prchají opravdu muži před soběstačnými ženami? Připadají si vedle vás stále častěji slabí a zbyteční a vaše sebevědomí je okrádá o roli ochránců? Nechtějí vlastně váš osobnostní růst? Musíte opravdu zapřít své kvality, abyste si mohla najít stálého životního partnera?
Ano i ne. Zeptali jsme se řady mužů a odpovědi se různí. Někteří tvrdí, že chytré a sebevědomé ženy vlastně nepotřebují nikoho a vystačí si samy, jiným by se život bez takových žen rozpadl v prach. Bojí se tedy silných žen jen slabí muži, nebo spočívá Kateřinin problém v něčem úplně jiném?

připravila Vlaďka Rybáková
   
13.09.2001 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

  1. avatar
    [14] hubajda [*]

    Sml80Sml80

    superkarma: 0 30.09.2012, 23:30:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme