Vztahy

Když máte doma dívku, co se mění v ženu…

„Nemám čas, musím cvičit,“ oznámila mi tuhle moje jedenáctiletá dcera, když jsem jí požádala, aby mi pomohla s nádobím. Cože? Cvičit? Co se to s ní děje? Šla jsem se podívat a ona opravdu stála v pokoji před zrcadlem a s veledůstojným výrazem prováděla jakési cviky, pravděpodobně na zvětšení poprsí nebo zmenšení bříška. „Dám si jen nějakou zeleninu,“ vyjádřila asi o hodinu později svůj názor na večeři. „Hubnu.“ Pak jsem ji zastihla, jak se přehrabuje v mojí taštičce se šminkama a jak si zkouší moje boty na podpatku. Když mi pak řekla, že tohle tričko už teda rozhodně nosit nebude, protože se nehodí k jejímu barevnému typu, došlo mi, že to asi nemá ze své hlavy. Pátrala jsem a pátrala, kde naše malá holčička bere tyhle „sleční“ rozumy, a nakonec jsem vypátrala.
Babička jí věnovala knížku Jak být půvabná, kterou napsala Šárka Pavličová a kterou vydalo nakladatelství Albatros. Trochu jsem se začetla a zjistila jsem, že poměrně obsáhlá publikace je opravdu docela zajímavá. Píše se tam o všem, co holky zajímá, od kosmetiky, líčení, vůní přes péči o vlasy a o tělo, až k módě a zdravé výživě. Návody, rady, tipy a doporučení určitě zaujmou nejen puberťačky, jako mám doma já, ale určitě si tam počte i větší slečna nebo dokonce paní. Například moje maminka, která odjakživa používá k líčení akorát tužku na oči a lak na vlasy, určitě dodnes neví, jakou barvu konturovací tužky by měla použít nebo jak se správně nanáší pudr :-)
Jestli máte doma holčičku, co se před vašima očima pomaličku mění v slečnu, možná jste si právě teď přečetla dobrý tip na dárek k svátku nebo k narozeninám… (A nebo knížku koupíte mamince :-) ?)
   
02.08.2001 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Ťapina — #2 to asi vsechny

  superkarma: 0 30.09.2012, 21:58:06
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Ty jo, v jedenácti jsem teda měla úplně jiné starosti

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 03.12.2003, 19:57:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme