Domácnost

Není nad to mít dobré sousedské vztahy.

Když jsme se nastěhovali do našeho domu, neměli jsme děti a pořád jsme někde s manželem lítali, takže na pěstování sousedských vztahů nebyl čas ani prostor. Ani nám nevadilo, že bydlíme daleko od našich přátel a kamarádů, protože jsme si za nimi zajeli, kdy jsme chtěli. Ale za dva roky se nám narodil syn a já jsem najednou byla pořád doma nebo v parku s kočárem a vzdálenost mezi mnou a našimi známými byla nejednou nepřekonatelná. V našem okolí nikdo s malými dětmi nebyl, tak jsem trpěla pocitem osamělosti.
Jako skutečná spása byl pro mě mladý manželský pár se dvěma dětmi, který se nastěhoval k nám do domu na stejné patro. Protože ani oni neměli žádné přátele v okolí, začali jsme se spolu kamarádit. Jsou stejná „krevní skupina“ jako my a naše přátelství nám vydrželo už osm let.
Je asi důležité si s takovými sousedy udržet kamarádství na té úrovni, aby jedni neobtěžovali druhé svou stálou přítomností, ale to se nám podařilo. Když máme chuť a čas, kterého je stále méně, dáme si u nich nebo u nás kafe nebo si uděláme večírek.
Ale daleko důležitější než naše styky jsou styky našich dětí, dohromady teď máme partičku čtyř „skorosourozenců“, chodí spolu do školy a do školky, nikdy se nenudí, protože se navzájem navštěvují, takže vlastně žijí pořád spolu. Když jedou na školku v přírodě, nejsou zoufalí, protože k sobě mají tak blízko, jako by byli skutečnými sourozenci.
Děti si vzájemně hlídáme, takže není problém vyrazit večer do společnosti – prostě idyla. Je to fajn a každému bych přála mít takové sousedy, jako máme my.
Petra

Máte i vy takové sousedy? Nebo se zlobíte se žlučovitou nenávistnou babiznou a jste rádi, že v domě, kde bydlíte, se s nikým nemusíte stýkat? Roztáčíte to se svými sousedy jako Bartáčkovi a Novákovi ve známé komedii? Napište nám o tom!
   
11.04.2001 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [10] hubajda [*]

  Sml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 28.09.2012, 13:41:19
 2. avatar
  [9] Andula [*]

  Ťapina: asi jo

  superkarma: 0 09.12.2003, 17:34:10
 3. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Andula: V tomhle jsou důchodci zase v pohodě, ne? Aspoň ti naši.

  superkarma: 0 07.12.2003, 16:45:17
 4. avatar
  [7] Andula [*]

  Nezávidím, ale přeju, my takové štětsí neměli.
  Donedávna jsme bydleli v domě plném důchodců a ti mladí, co tam byli, byli taky poněkud slepicoidní, bohužel, takže je zajímaly tay jen drby a to, kolik váží dítě dnes, včera a zítra.

  superkarma: 0 04.12.2003, 23:07:44
 5. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Závidím. U nás v domě jsou většinou důchodci. Vycházím s nimi dobře, ale jen čistě sousedsky.

  superkarma: 0 04.12.2003, 15:30:28
 6. avatar
  [5] Simba [*]

  Také takové sousedy závidím. Já jsem bohužel takové štěstí neměla.

  superkarma: 0 03.11.2003, 08:26:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme