Vztahy

Vrána k vráně sedá? aneb Hodíme se k sobě, miláčku?

Problém kompatibility partnerských dvojic je téma velmi atraktivní a vděčné. Zajímavé je, že ani lidová rčení, která se jindy tváří, jako že vědí všechno, nemají v téhle věci jasno. Nebo snad najdete nějakou paralelu mezi obraty „vrána k vráně sedá“ a „protivy se přitahují“ ? Každopádně pravdivost, nebo naopak lživost podobných tvrzení si může každý z nás vyzkoušet na svou vlastní kůži v životě, a to podle potřeby i opakovaně. Vtipně, i když poněkud přitaženě za vlasy, komentuje tuhle záležitost i oblíbená česká komedie Hodíme se k sobě, miláčku?, kterou jste mohli vidět předevčírem v televizi.
Jak to tedy s tím hoděním se je? Nejdřív si asi musíme přiznat jednu věc: všichni celý život hrajeme nějaké hry a často ani sami nevíme jací vlastně jsme. I kdyby nakrásně existovaly chytré počítače, které by nám podle stovky vyplněných otázek vybraly ideálního partnera, asi bychom těžko dokázali sami sebe pravdivě charakterizovat. Krom toho se stále vyvíjíme (ano, i my dospělí) a okolnosti a syrová realita našeho života dovedou dost často „udělat“ cynika z romantika nebo pesimistu z optimisty.
Ale jak tedy zjistit, jestli se právě tenhle chlap ke mně opravdu hodí? Kdo by to nevěděl rád? Kdo by rád nepředešel možným zklamáním a krachům? Jenže kritéria takového výběru můžou být dost pochybná… Milujete muzikály, růže, moře, červené víno a ananasovou zmrzlinu? Schválně – jste si jistá, že opravdu chcete muže, který má všechny tyhle vaše chutě s vámi společné. Nesnášíte pivo, pavouky, hokej a svíčkovou? A vážně si myslíte, že najdete chlapa, který s vámi tuhle nenávist bude sdílet beze zbytku? A co víc – nepřipadal by vám nějakej divnej? :-)

Jaké jsou vaše zkušenosti z partnerského soužití? Máte se svým přítelem nebo manželem stejné zájmy, koníčky a chutě? Nebo jste naopak doma jako oheň a voda? Napište nám o tom!
   
12.04.2001 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] hubajda [*]

  Ťapina — #6 Sml22Sml22Sml22

  superkarma: 0 30.09.2012, 19:26:58
 2. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Hlavně se nějak domluvit

  1. na komentář reaguje hubajda — #7
  superkarma: 0 01.12.2003, 14:56:46
 3. avatar
  [5] Simba [*]

  Není to podle pořekadla "Protiklady se přitahují?"

  superkarma: 0 25.11.2003, 15:25:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme