.

Pracujete v reklamě? Pak možná zažijete v zaměstnání vzrušení nejen z práce, ale také sexu.

Vztahy

Pracujete v reklamě? Pak možná zažijete v zaměstnání vzrušení nejen z práce, ale také sexu.

Láska kvete v každém věku a na každém místě, proč ne třeba na pracovišti? Na jakých pracovištích se sexuálním vztahům daří a kde umírají na úbytě? Jak častý je sex na pracovišti a kdo mu dává přednost?
Podle nedávno zveřejněného výzkumu, který si u agentury Sofres Factum nechal vypracovat deník Mladá Fronta DNES, kvetou sexuální vztahy především v kancelářích. Není to snad proto, že by se úředníci v práci tak nudili, že by nevěděli roupama co by, jedná se spíše o taková zaměstnání, která mají tvořivý charakter. Je to pochopitelné - jednak je na těchto místech větší pravděpodobnost výskytu obou pohlaví naráz, jednak mají lidé, které živí jejich kreativita většinou kreativnější přístup k životu. Mívají charisma, nebojí se ničeho nového a většinou také lépe vypadají, tedy jsou pro opačné pohlaví žádoucnější. Nadto se v těchto profesích, jejichž typickým představitelem jsou reklamní agentury, přidává faktor volné pracovní doby, která nevěru umožňuje spíše než pevně ukotvená práce „na píchačkách“, prostě platí tady, že příležitost dělá zloděje. V neposlední řadě přispívá k sexuálním, a to zejména krátkodobým a nahodilým, pracovním vztahům alkohol. Na podnikovém večírku se i slušná úřednice pod vlivem může spustit se svým jinak korektním kolegou.
Před časem probleskla tiskem zpráva zahraničních vědců, že lidé, kteří mají nějaký milostný poměr na svém pracovišti, lépe a usilovněji pracují. Snad proto, že jim láska a příjemné prožitky dodávají energii a elán k zvládání denní rutiny? Možná. Každopádně je to významným signálem pro zaměstnavatele, aby podporovali vytváření smíšených pracovních týmů a případné „románky“ co nejvíce podporovali, případně tutlali před zákonnými partnery. V sázce je přece produktivita práce! :-)
Znáte ty rádoby veselé historky a epizody z televize a filmu o tom, jak šéfové jezdí se svou půvabnou sekretářkou na služební cesty a tam „do toho buší“? Zdá se, že v současné české firmě se takovéto vztahy moc nenosí. Češi údajně pěstují na pracovištích rovnostářské sexuální vztahy a s nadřízenými si zřejmě bojí zahrávat, zatímco s podřízenými se nehodlají zahazovat.

A co vy? Harašíte na pracovišti? Jste v práci na lovu, nebo ctíte pořekadlo o tom, že co je v domě, není pro vás? Co si myslíte o sexuálních vztazích na pracovišti a jaké s nimi máte zkušenosti?
   
23.02.2001 - Láska a vztahy - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  Sml16

  superkarma: 0 30.09.2012, 01:03:04
 2. avatar
  [4] Simba [*]

  No to ti vědci "objevili Ameriku" . Připomíná mi to snění ze Starců na chmelu

  superkarma: 0 26.11.2003, 12:19:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme