.

Čtenářský příběh o odvrácené vánoční tragédii a připozmrzlém dítěti nám poslala Jana.

Vztahy

Čtenářský příběh o odvrácené vánoční tragédii a připozmrzlém dítěti nám poslala Jana.

Častokrát se člověku ani nezdá, jak blízko se nachází strašným tragédiím, tak začíná svůj neuvěřitelný vánoční příběh naše čtenářka Jana. Zrádný osud nám straží neuvěřitelné pasti a často je jen otázkou náhody, že my nebo naší blízcí z těchto léček vyvázneme živí a zdraví. Příběh, který se nám stal o Vánocích, svědčí o tom, že opatrnost rodičů není nikdy dostatečná. O tom, že náhoda může být totální blbec, ale taky může někomu zachránit život.
Každé Vánoce jezdíme na hory, na Šumavu, na úplnou samotu, do stařičké chalupy, kde není ani elektřina a kde vám dobrou noc dají tak nanejvýš lišky. Naše děti tohle místo milují stejně jako my, jenom čtyřletá dceruška má trochu problém – záchod je tady ve sklepě a ona se tam sama bojí, takže když jde čůrat sama, chodí ven. Všichni to víme a počítáme s tím. Jediná věc, se kterou jsme nepočítali, bylo, že se probudila úplně nečekaně v noci, nikomu nic neřekla a odešla sama, jak byla zvyklá, čůrat ven.
Za to, že je dneska naše holčička živá a zdravá, vděčíme jen tomu, že můj muž se nějakou nevysvětlitelnou náhodou vzbudil, ačkoli jinak spí jako medvěd. Vzbudilo ho tenoučké bouchání zvenku a pláč. Když otevřel, našel tam naši Karolínu, zmrzlou a zoufalou, jen v pantoflích a pyžamku, jak se snaží dostat se dovnitř, protože se jí zabouchly dveře a ona si je neumí sama otevřít. Stála po kotníky v čerstvě navátém sněhu a byla už jak rampouch. Zbytek noci jsme rozehřívali Karolínu a sami jsme se mučili hroznými představami, co by se stalo, kdyby… Nakonec jsme usoudili, že nám tahle příhoda byla seslána odkudsi shora jako výstraha, aby nám připomněla, že se o své děti nikdy nebojíme dost a taky trochu proto, že asi občas zapomínáme, že děti jsou to nejcennější, co máme.
   
03.01.2001 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  Ťapina — #1 Sml80Sml80

  superkarma: 0 30.09.2012, 00:41:52
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  To je příběh jak z Překvapení Ona si uměla otevřít dveře ven, ale dovnitř už ne? Nebo tam byla koule, kterou autorka zapomněla zmínit?

  1. na komentář reaguje hubajda — #2
  superkarma: 0 29.11.2003, 10:58:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme