.

Když je na Vánoce spousta lidí a dětí u stolu, má to neopakovatelnou atmosféru.

Vztahy

Když je na Vánoce spousta lidí a dětí u stolu, má to neopakovatelnou atmosféru.

Už léta se s manželem každý listopad a prosinec strašlivě hádáme, protože on chce trávit Vánoce se svými rodiči a já jen v našem úzkém kruhu – my a naše děti, napsala nám čtenářka Petra. Tyhle hádky nám vždycky úplně otráví adventní těšení a ani jeden z nás z Vánoc nic nemá. Střídavě vítězíme jeden či druhý, takže jsme se na Vánoce buď vláčeli k tchánům přes půl města (a já jsem tam byla otrávená celý večer), nebo jsme byli doma sami a manžel byl tak smutný, že mě celé Vánoce mrzelo, že jsem mu nevyhověla.
Letos můj muž vymyslel, že bychom mohli jet na Vánoce všichni na chalupu s jeho rodiči, bratrem a jeho rodinou, s mými rodiči a mojí sestrou a jejími dětmi a manželem, prostě celá velká rodina. Zpočátku to vypadalo jako šílený nápad, ale naše chalupa je ohromný statek v Jižních Čechách, kam jsme se všichni pohodlně vešli, a nakonec to byly ty nejkrásnější Vánoce, které jsem zažila. Všechno tam mělo neopakovatelnou atmosféru, dodrželi jsme spoustu vánočních obyčejů, dokonce jsme šli k rybníku, kde jsme do slabého ledu u kraje prolomili díru a hleděli do budoucnosti. Stromek jsme měli živý na zahradě a ozdobili jsme ho jen slaměnými ozdobami a jablíčky – prostě jsme si užili krásné opravdové Vánoce. Děti byly celý den venku, takže netrávily jako obyčejně Vánoce souvislým sledováním televize, ale chodily s koledou po vsi.
U štědrovečerní nás sedělo sedmnáct, po večeři jsme si všichni pouštěli ořechové lodičky a zpívali koledy, a když zazvonil Ježíšek, že je naděleno, skoro jsem na něj u osvětleného stromu na zahradě znovu uvěřila.
Všem, kdo Vánoce vidí jako zoufalou honičku za úklidem a co nejhonosnějšími dárky takové Vánoce doporučuju prožít. Dokonce jsme se dohodli, že příští rok si budeme nadělovat jen symbolické dárečky za málo peněz a o to intenzivněji si užijeme atmosféru a to, že jsme spolu.
Petra
   
27.12.2000 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Simba — #3 take mame radeji klidnejsi svatky

  superkarma: 0 30.09.2012, 00:43:18
 2. avatar
  [3] Simba [*]

  I já jsem spíš pro vánoce bez příbuzenstva, navíc takový statek nemáme. Ale je fajn, že Vám to vyšlo.

  1. na komentář reaguje hubajda — #4
  superkarma: 0 26.11.2003, 12:59:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme