.

Přesvědčte se, že váš virtuální milenec není ve skutečnosti vaše kamarádka!

Vztahy

Přesvědčte se, že váš virtuální milenec není ve skutečnosti vaše kamarádka!

Ještě před několika málo lety by si asi nikdo nedokázal představit, že dnešní milenci dají přednost před romantickým Petřínem raději svému počítači a budou si psát svou schůzku on line, že šumění větru, zpěv ptáků a jiné romantické pozadí nahradí pípání počítače nebo vzrušující cvrlikání připojujícího se modemu.
Jsou tisíce lidí, kteří dnes a denně flirtují, dvoří se, oddávají a také podvádějí on line, ale od obrazovky oči neodlepí a nikdy se nesejdou (a ani nechtějí sejít). Zakázaná kybernetická pletka může být klidně příčinou rozpadu mnoha manželství. Ačkoli se flirtující člověk na drátě nedopustil cizoložství v pravém slova smyslu, v očích partnera (manžela) nevěrný je. A bodejť by ne, vždyť konverzace se může vyvíjet i nějak takhle:
On: „Chystám se do postele.“
Ona:„Jsi nahý?“
On:„Ještě ne…, ale mohu být.“
Ona:„Svlékni se a popiš mi, jak to děláš.“
On:(popisuje každou část oděvu)
Ona:„Je už tvrdý?“
On:„Tvrdne.“
Jak se má pak tvářit manžel, který přijde na takové partnerčiny grafologické fantazie? Pro mnoho mužů a žen, zejména pro ty, kdo jsou unaveni svým společným životem, nabízí kybernetická romantika šanci vytvořit spojení s opravdovou lidskou bytostí bez rizika zavazujícího vztahu. Pro ženy může být navíc tento stav uspokojivější než normální vztah. Nutí partnera ke komunikaci, což je akt, kterému se muži v reálu velmi často vyhýbají.
V úvodních fázích vypadá komunikace přes internet (jak chatování, tak emailová pošta) poměrně neškodně. Pro dotyčný pár je to období nevinného objevování, čas zjišťování obecných faktů o virtuálním partnerovi. Jakmile však dva lidé naváží mentální spojení, je fakticky velmi pravděpodobné, že konverzace brzy postoupí od témat jako profese a koníčky ke vztahům a k lásce. A najednou se od počítače nemůžete odtrhnout (tento neodvratitelný vývoj situace mám důkladně ověřený).
Jenže pozor, v této fázi byste se neměli bláznivě zamilovat (což snad prakticky ani není možné), ale zamyslet se nad tím, jestli si můžete být jisti, že informace od vašeho on line partnera, je pravdivá. Vaším nejromantičtějším a nejvíce sexy internetovým přítelem, může být klidně i vaše nejlepší kamarádka, která si z vás tropí špatné žerty (a přiznejme si, že ona na rozdíl od mužů ví, jak na romantickou duši). A jak teprve by byl rozčarovaný virtuální milenec, kdyby věděl, že jeho dvaadvacetiletá sexbomba je ve skutečnosti plešatý, sádelnatý, šestasedmdesátiletý muž. Velmi snadno se zamilujete do někoho, o kom nemůžete s jistotou tvrdit vůbec nic. Podvod? Jak se to vezme. Každá hra má svá pravidla. Jiná platí na Petříně, jiná na obrazovce. A proto se řiďte heslem „důvěřuj, ale prověřuj“, dopisuj a pak chtěj skutečnou schůzku (pokud virtuální přítel ovšem není právě z Austrálie).

-lev-
   
27.11.2000 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Ťapina — #3 Sml80Sml80

  superkarma: 0 30.09.2012, 00:33:50
 2. avatar
  [3] Ťapina [*]

  to není nevěra, je to jenom zábava.

  1. na komentář reaguje hubajda — #4
  superkarma: 0 08.12.2003, 15:43:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme