.

Pro přistání na Modré planetě stačí kliknout myší.

Vztahy

Pro přistání na Modré planetě stačí kliknout myší.

Máte doma nezbedné dítko, které se nechce učit? Více než dějepisná učebnice ho zajímá, co je nového na internetu? Pošlete ho na modrou planetu!
Modrá planeta (www.modraplaneta.cz) je vzdělávací server, který se chce stát průkopníkem výuky přes internet. Ve světe je taková aktivita celkem běžná, ale v našich zeměpisných šířkách se jedná o server poněkud neobvyklý. Modrá planeta podporuje aktivitu a kreativitu nejen žáka, ale zároveň i vyučujícího. Projekt je určen pro děti ve věku 10 až 15 let. Jeho orientace je převážně na znalosti a dovednosti na internetu. Do Modré planety budou postupně zahrnuty příklady odrážející učební osnovy předmětů jako je zeměpis, dějepis, přírodopis, fyzika, chemie, český jazyk, technické předměty, ale také cizí jazyky. Projekt Modrá planeta se řídí heslem ŠKOLA HROU. Hlavním cílem tvůrců je přimět děti k odstranění komunikačních bariér a získání nebo prohloubení počítačových znalostí. Děti se tak naučí využívat nástroje moderní komunikace, bez kterých si budoucnost nikdo už nedokáže představit.
Pro děti nad 16 let existuje na českém internetu odborný projekt, který naleznete na adrese www.dobrodruh.cz. Dobrodruh je cestovatelský server, který umožňuje on-line komunikace přímo z cest a výletů.
Modrá planeta se angažuje také v charitativních projektech. Její součástí je projekt Voda bez bariér, který pomáhá handicapovaným dětem. Pro tuto část projektu je vždy vybrána škola, se kterou tým Modré planety úzce spolupracuje. V současné době se například děti ze Speciální školy pro sluchově postižené v Liberci připravují na potápěčský výcvik.
   
02.11.2000 - Láska a vztahy - autor: Barbora Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  Sml16Sml16Sml67

  superkarma: 0 30.09.2012, 00:21:58
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Užitečné odkazy.

  superkarma: 0 08.12.2003, 15:51:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Testování intimní kosmetiky pro ženy z ČR a Slovenska
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Výzkum na téma kašel
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme