Domácnost

I doma můžete mít svoji vlastní oázu klidu a duševní rovnováhy.

Taky vás vždycky tolik okouzlí, když přijdete na návštěvu k lidem, kteří hodně cestují, a na zdech, na poličkách, na podlaze, prostě všude nacházíte vzpomínky z cest? Nejvděčnějšími jsou v tomto ohledu suvenýry z Asie. Různé porcelánové vázy, dřevěné sošky, malované paravány, vyřezávané stolečky, židličky nebo stojánky na vonné tyčinky… prostě věci veskrze užitečné, které s sebou nesou poselství vzdálených krajů.
Ale i vy, kteří toho moc nenacestujete, si můžete u sebe doma udělat svůj vlastní čínský pavilón, kde budete rozjímat nebo vstřebávat pozitivní energii. Podívejte se do čínských obchůdků ve vašem okolí. Nenabízejí vždycky jenom levné oblečení napodobující značkové zboží a nudlové polívky v pytlíku. Zajděte někdy do asijského krámku a třeba vás upoutají sošky, stojánky nebo vázičky, možná i nějaké solitéry z oblasti nábytku nebo obrázky na zeď či paravány. Tyhle věcičky nebývají drahé a můžete s nimi docela dobře změnit ráz svého bytu nebo pokoje, či si vytvořit svoji vlastní domácí čajovnu, neobvyklou studovnu nebo tajemnou trucovnu.
Pak už stačí jen si uvařit konvičku plnou pravého čínského čaje, pustit si náladovou hudbu, zapálit vonnou tyčinku a začít se do knížek s moudrostmi starých Číňanů… nebo aspoň do čínského horoskopu.
   
23.02.2001 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Sml59Sml59

  superkarma: 0 28.09.2012, 01:03:06
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  Ťapina: mně se to navíc tolik nelíbí, bčas je to hodně přeplácané

  superkarma: 0 09.12.2003, 15:21:39
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Suvenýry v bytech cestovatelů mě sice okouzlí, ale pak přemýšlím, jak tam ti lidi uklízí, že na tom nemají prach. A vždycky si řeknu, že asi musí uklízet hodně, tudíž nic pro mě

  superkarma: 0 07.12.2003, 16:34:26
 4. avatar
  [1] Simba [*]

  Čínské věci se mi zase až tak moc nelíbí, spíš mne okouzlují věci ze Středního Východu.

  superkarma: 0 24.11.2003, 12:37:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme