Vztahy

Máte ho jen pro sebe? Nebo se o něj dělíte s jeho expřítelkyní?

Jaké problémy mohou nastat s jeho bývalou? V podstatě jsou tu tři možnosti:

Rozešli se už před časem, ale ona to stále nehodlá akceptovat. Denně mu volá, píše maily a SMS, dožaduje se schůzek pod nejrůznějšími záminkami a k narozeninám očekává kytici.
ON: Je to pro něj dost nepříjemná situace, zvláště je-li to citlivý člověk, který nechce ublížit. Tím hůř, má-li výčitky svědomí, že konec vztahu zavinil on. Přesto by se měl se svou minulostí co nejdřív vypořádat, protože od vás může sotva čekat pochopení a souhlas, že se schází s jinou.
VY: Necítíte se asi nejlíp, ale zkuste zatnout zuby a vyvarovat se výčitek a vyhrožování. Mohlo by se totiž lehko stát, že vaše „konkurence“ využije situace a také toho, že objekt vaší lásky pravděpodobně zná důkladněji než vy. Pokud ale máte pocit, že se po dlouhé týdny nic nemění k lepšímu a váš přítel pěstuje něco jako paralelní vztah, porozhlédněte se snad raději po lepším :-)

Máte tendenci srovnávat se s jeho bývalou (v horším případě vás dvě srovnává on sám).
ON: Jestli vám stále připomíná, že ona zásadně nikdy nejedla česnek, neříkala „sakra“ a v posteli byla jednička, tak ve vás buď chce vzbudit žárlivost a nebo je to neřád, na kterého byste měla co nejrychleji zapomenout.
VY: Pokud ale dnem i nocí myslíte jen na to, že byla krásnější, štíhlejší a úspěšnější než vy, má to především co dělat s vaší sebedůvěrou. Jenže on si přece vybral VÁS! Tak pro to bude mít nějaký důvod, nemyslíte? Hlavně se ho stokrát denně neptejte, jestli vás miluje víc, než miloval ji! Vlastně se ho na to neptejte vůbec. Tudy vede cesta do pekel vztahu…

Jeho bývalá se sice neozývá, on o ní nikdy nemluví, ale jeho rodina a přátelé stále vzpomínají, jak byla bezvadná a jaká s ní byla legrace. Zatímco vás buď ignorují nebo se zmohou leda na chladný pozdrav.
ON: Je to tak trochu i na něm. Měl by dokázat dát svým blízkým najevo, že teď k němu patříte vy a že za vámi plně stojí. Jestli vás raději nechce brát na rodinné sešlosti nebo výlety s partou, je to důvod k zamyšlení…
VY: Hlavně klid! Nebuďte křečovitá, nesnažte se za každou cenu všem vlichotit, ale ani se jim nevyhýbejte. Buďte sama sebou, veselá, milá, jak nejvíc to dovedete. Když si vás zamiloval on, zamiluje si vás určitě i jeho okolí.

Jedna dobrá rada na závěr: Pokud vám tak strašně vrtá v hlavě osoba jeho bývalé, zavolejte jí a zajděte s ní na kafe. Kamarádky na život a na smrt z vás asi nebudou, ale třeba přijdete mnohému na kloub a hlavně se z virtuální noční můry stane normální holka z masa a kostí, která má (stejně jako vy) nějaký ten klad i zápor.


   
16.08.2000 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  Sml58Sml58

  superkarma: 0 29.09.2012, 23:26:52
 2. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Tak podle toho článku ho mám jen pro sebe, tohle u nás nehrozí.

  superkarma: 0 08.12.2003, 15:22:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: intimní kosmetika
Testování intimní kosmetiky pro ženy z ČR a Slovenska
Anketa: Pečete bábovky?
Jaké hračky kupujete svým vnoučatům?
Anketa pro maminky: Jaké kupujete hračky svým dětem?
Výzkum na téma kašel
Průzkum na téma finanční zajištění

Náš tip

Doporučujeme