Domácnost

Za originálním uměním a pohodovou atmosférou se vydejte do Bubenečské útulny.

Doba je uspěchaná, uhoněná a unavená. Stejně jako my lidé. Utápíme svoji energii v kolotoči stresu, umělých hmot a ohřívaných potravin a pomalu ani nevíme co to je naslouchání, klid, krása… Občas se ale najde nějaký ten blázen, který se rozhodne ukázat nám, věčným hektikům, že jsou na světě také věci zdánlivě zbytečné, ale o to krásnější a hodnotnější. Že z tradičních materiálů jako je dřevo, kov, hlína nebo len dovedou šikovné lidské ruce vytvořit předměty, které vdechnou našemu bytu duši. K takovým bláznům patří i akademická malířka Šárka Ziková a inženýrka architektka Ema Ter-Akopowová, které si na konci loňského roku otevřely v Praze 6 obchůdek nazvaný příznačně – Bubenečská útulna.
Najdete ho na Puškinově náměstí v domě číslo 8 nedaleko stanic metra Hradčanská a Dejvická. A co tady můžete nakoupit, nebo prostě jen tak okoukávat? Nevšední umělecké originály od několika špičkových výtvarníků v oblasti užitého umění, interiéru a odívání. Čekají tu na vás krásné obrázky, textilní hračky, kapsáře a další hadrové radůstky do bytu, dřevěný malovaný nábytek, paravány, drobné ozdobné předměty, ale třeba také unikátní šaty, kabátce nebo čepičky. Kromě toho zde můžete najít i radu a inspiraci při zařizování nebo přestavbě vlastního domu či bytu, obě dámy vám dokonce mohou pomoci nejen s výtvarným řešením, ale také sehnat šikovné řemeslníky na hrubou práci nebo asistovat při vyřizování potřebných povolení. Bubenečská útulna ale není jen tak ledajaký obchod, tady najdete i klid, relaxaci, přívětivé popovídání a každou středu od 15 do 18 hodin si tu můžete dokonce nechat i vyložit osud z karet.
„Nechceme za každou cenu dělat kšeft, my chceme najít ty svoje lidi, kterým se líbí podobné věci jako nám, kteří se u nás budou cítit dobře a budou se k nám rádi vracet,“ říká výtvarnice Šárka Ziková, jejíž půvabné originály můžete sehnat v Útulně a která je mimo jiné autorkou neobyčejně úspěšné loutkové reklamy na čokoládu Orion, držitelkou mnoha významných ocenění v oblasti loutkového filmu a reklamy (například její reklama na pivo Karlsberg byla v roce 1993 oceněna v Cannes jako nejlepší v Evropě) a také autorkou textilních hraček, které zpříjemňují onkologicky nemocným dětem pobyt v nemocnici v Motole.
Přijďte i vy relaxovat, načerpat pozitivní energii, pokecat a třeba nakoupit do Bubenečské útulny.
   
08.02.2001 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. [7] jithule [*]

  zajímavý článek

  superkarma: 0 26.12.2012, 22:38:46
 2. avatar
  [6] hubajda [*]

  Sml16Sml16

  superkarma: 0 28.09.2012, 00:43:27
 3. avatar
  [5] Andula [*]

  Ťapina: alespoň si mě dobře pamatuješ

  superkarma: 0 09.12.2003, 00:19:12
 4. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Andula: Mistryně překlepů opět zasahuje

  superkarma: 0 07.12.2003, 16:07:49
 5. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Tam může být dobře.

  superkarma: 0 07.12.2003, 16:06:15
 6. avatar
  [2] Andula [*]

  Jé, já jsem z Perahy, ale o Bubenečské útuklně netuším vůbec nic. Ono je to na druhém konci města, zkusím to někdy vypátrat.

  superkarma: 0 04.12.2003, 14:45:09
 7. avatar
  [1] Simba [*]

  Jé, tam musí být moc fajn atmosféra, podle popisu i obrázků to vypadá na príma místo. Mám moc ráda taková místa, kde člověk může načerpat energii a občas něco milého koupit.

  superkarma: 0 24.11.2003, 12:10:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme