.

Když na hory, tak do sladké Itálie!

Cestování

Když na hory, tak do sladké Itálie!

Kdo jednou vyzkoušel lyžování na přenádherných svazích italských Dolomit, určitě mi dá za pravdu, že tam je ten pravý lyžařský ráj. Dlouhé kilometry perfektně upravovaných a uměle dosněžovaných tratí, dokonalá infrastruktura, bezvýznamné fronty na vleky a lanovky, vynikající bašta a úžasná panoramata. Taky počasí bývá k návštěvníkům italských hor milosrdné a nešetří slunečními paprsky, které nejen pěkně opalují, ale taky dodávají celé oblasti ten jedinečný ráz nekonečného optimistična. Prostě není nad lyžování v Itálii!
Našinec je zvyklý, když už se někam chystá a hodlá za to utratit nějakou tu korunu, pořádně si všechno předem zjistit, prohlídnout si prospekty a nastudovat mapky sjezdovek. Ideálním nástrojem v tomto předpřípravném kochání se je internet. Například velmi dobře udělané stránky www.dolomiti.it vám nabízejí úplně všechny informace, co vás jen napadnou. Můžete vyhledávat podle názvů středisek nebo jednotlivých údolí a najdete - aktuální počasí, ceny permanentek, interaktivní mapy, informace o sportovních možnostech, restauracích, kultuře nebo dalším vyžití a spoustu dalšího. Dokonce odtud můžete poslat i e-pohlednici.
Pokud máte políčíno na konkrétní středisko, zkuste si polistovat jeho oficiálních stránkách. Já osobně mám velmi dobrou zkušenost s webem www.adamelloski.com, kde se dovíte všechno o oblasti Passo Tonale, Presena a Ponte di Legno. Další velmi pěkné stránky má Val Gardena nebo Obereggen. A samozřejmě nesmím zapomenout na jedno ze skutečně nejpůvabnějších míst trentinských Dolomit, a to je San Martino di Castrozza a Passo Rolle. Když nikam, tak tam se opravdu jednou zajeďte podívat. Nikde jinde nejsou Dolomity tak svítivě oranžové, sníh tak náramně bílý a víno tak mámivé :-)
   
06.02.2001 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Andula [*]

  Ťapina: nylsis ferraty? Tome laka, lyzovani ne.

  superkarma: 0 06.12.2003, 22:37:15
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Dolomity jsou krásné i na turistiku. To vím ovšem zase jenom z vyprávění, sama jsem tam nebyla.

  superkarma: 0 05.12.2003, 18:03:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme