Domácnost

Zvířata jsou nejlepší kamarádi!

Nikde jinde se ale dítě nenaučí odpovědnosti za druhou bytost tak dobře, jako právě doma při péči o svého zvířecího kamaráda. Vlastního pejska nebo morče žádné (i sebevychytanější) tamagoči prostě nenahradí. Před tím, než dítěti nějaké zvíře pořídíte, byste však měli na rodinné radě probrat všechna pro a proti. Předejdete tak zbytečným problémům a možná i slzičkám.


Několik dobře míněných rad:

Lékaři se shodují na tom, že v bytě alergika nemá zvíře co dělat. Zvláště kočičí alergeny dovedou být natolik agresivní, že u citlivých osob vyvolávají přehnanou reakci vedoucí někdy až k záchvatům dušnosti. Snad tedy rybičky….

Nejste-li si jisti, že váš prcek bude schopen a ochoten se o zvíře denně po dlouhé měsíce a roky samostatně starat, raději mu hned napoprvé nekupujte pejska, ale vyzkoušejte to nejdřív s rybičkami nebo křečkem. Zvíře není hračka a když omrzí, nemůžeme ji jen tak vyhodit…

Pokud už zvíře doma máte, nestarejte se o ně vy, ale od začátku dejte dítěti najevo, že všechny povinnosti spojené s péčí o nového člena rodiny jsou jeho starostí (nenápadně je ale pozorujte a v případě potřeby usměrněte)

Každé zvířátko má svůj vymezený čas na tomto světě a proto musíte počítat s tím, že v případě jeho smrti propadne dítě bezmeznému žalu – obvykle se na ztrátu čtyřnohého kamaráda zapomíná lépe, když má vaše ratolest zase o koho se starat (nečekejte proto dlouho s pořízením nového zvířete)
   
21.06.2000 - Zvířátka - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  Ťapina — #3 ten je peknej Sml59Sml59

  superkarma: 0 25.09.2012, 00:03:37
 2. avatar
  [4] Myškomedvídek [*]

  superkarma: 0 15.12.2010, 23:55:40
 3. avatar
  [3] Ťapina [*]

  U nás v rodině zatím nikdo alergik není, tak snad ani děti nebudou. Byl by to problém, protože psy máme už dva. Ale četla jsem, že přítomnost více než jednoho zvířete před dítětem je faktor snižující alergie.

  1. na komentář reaguje hubajda — #5
  superkarma: 0 08.12.2003, 13:44:38
 4. avatar
  [2] Andula [*]

  Letos bud ezvířátko pod stromečkem, jelikož jsem alergik, tak to bude želvička

  superkarma: 0 07.12.2003, 20:15:51
 5. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Péče o pejska nikdy, nikdy, nikdy nemůže být záležitostí jednoho člena rodiny, i kdyby dítě mělo stokrát nadšení se o něho starat samo a rodiče ho k tomu vedli. Pes není zalezlý v akvárku ani v kleci, žije se všemi členy domácnosti, se všemi si vytváří vztah a na všech se stává závislým. Větu "je to tvůj pes, tak se starej" prosím nikdy nevyslovujte.

  superkarma: 0 22.11.2003, 18:38:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme