Vztahy

Pes ani kočka nejsou lidské děti! Pořídit si psa místo dítěte?

Moje sestra byla odmalička velmi ambiciózní, nedělalo jí problémy se dlouho do noci učit, jen aby měla samé jedničky a aby to v životě někam dotáhla. Rodiče jí v tom podporovali, já jsem byla spíš pro ostudu, že jsem šla na technickou školu – sestra si udělala ekonomku a hned po ní práva a odjela do ciziny dostudovat. Po návratu z Anglie si našla stejně ambiciózního partnera, vzali se, vydělávali spousty peněz a sestra zatoužila po dítěti. Jenomže Petrovi, jejímu muži, se do toho moc nechtělo, pak zase přišly nějaké zahraniční cesty, nová, ještě lukrativnější zaměstnání, a tak se rozhodli, že vlastně zatím (sestře je 38 let!) žádné dítě nechtějí. Pořídili si tedy, aby měli nějaký objekt zájmu pejska – ohromnou fenu dobrmana, Sárinku. Okolo Sárinky teď oba skáčou jako pominutí, okolo naložení suchých bobulí do psí misky se svolá doslova vědecké konzilium a teplota vody v misce na pití se přeměřuje teploměrem. Sárinka spí v posteli, uprostřed mezi švagrem a mou sestrou a oba manželé se hádají, kdo si ji vezme s sebou na víkend, pokud jej tráví náhodou odděleně. My s maminkou to zdáli pozorujeme a přemýšlíme, kam až to může dojít.

Zeptali jsme se u odborníka a tady je odpověď: Karolínina sestra zřejmě po dítěti opravdu zatoužila, ale měla se s Petrem dohodnout na konkrétním termínu, kdy by měla přijít do jiného stavu. Pokud je jeden z partnerů permanentním odkládačem něčeho tak důležitého, jako je přírůstek v rodině, signalizuje to problémy. Jestliže chtěla dítě, neměla souhlasit s náhražkou v podobě psa, ale měla svůj zájem vehementně prosazovat, neboť v tomto případě bylo odmítání ze strany partnery otázkou pouhé pohodlnosti, nikoli zřejmě zásadního odporu. V situaci, kdy už pes supluje roli dítěte, je těžké dělat nějaká rozhodnutí, ale Karolínina sestra by si rozhodně měla uvědomit, že pes není žádné dítě a že se dítě do jejího života i vedle pejska vejde. Vždyť tato situace je špatná pro oba manžele, ale jistě neprospívá ani psovi.
   
21.06.2000 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Ťapina — #2 hodne lidi to tak ma

  superkarma: 0 29.09.2012, 23:01:40
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Z takové péče určitě ani Sárinka nemůže mít radost. Pes místo dítěte není dobrý nápad, to zvíře tím spíš trpí a okolí si ťuká na čelo. Ale psa ke zvířeti vřele doporučuju - nebo kočičku.

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 08.12.2003, 13:43:31
 3. avatar
  [1] Andula [*]

  Je mi 30 a kdybych neměla děti, už bych si říkala, že je na čase. Ve 38 už tedy by bylo více než dost...
  Petra si měl na rovinu říci, že děti nechce.

  superkarma: 0 07.12.2003, 19:49:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme