Vztahy

Odborníci varují! Evropské děti trpí nadváhou!

Jak na to obezitologové přišli? Jednoduše. Podle aktuálních výzkumů je možné u současných dětí a adolescentů pozorovat něco jako epidemii obezity. Je to pravděpodobně důsledkem stále pohodlnějšího života, který dětem nabízí kaloricky hodnotnou stravu (včetně jejich oblíbených hranolků, cukrovinek a sladkých limonád), nedostatek pohybu (vysedávání u televize nebo u PC a doprava auty nebo prostředky hromadné dopravy).
Varující je, že nemoci srdce a krevního oběhu stejně jako některé typy diabetu, se kterými se obvykle setkáváme u starších lidí, se ve vyšší míře vyskytují už i u velkého poštu evropských dětí. A výjimkou nejsou ani pacienti kolem deseti let!
Jedním z důvodů je právě to, že více a více dětí ve vyspělých zemích dnes trpí nadměrnou hmotností.
Odborníci tedy varovně zdvíhají prst: V současné době trpí v Evropě 15 – 20 % dospělých nadváhou, zatímco ve Spojených státech je to už 24 procent. Evropa tedy sice zatím nedosahuje zámořských parametrů, avšak velmi rychle spěje k podobným výsledkům. Důvod? Všichni sice víme, jak by měla vypadat vyvážená strava i zdravý životní styl, přesto se tím nikdo moc neřídí.
Je pravda, že děti mají stále více sedavých koníčků a mnoho hodin tráví ve škole nebo doma. Nezačínají si tak ale zadělávat na budoucí faldy? Jestli pro ně chcete jako rodiče udělat něco opravdu užitečného, pomozte jim vybrat vhodný sport, vyrážejte s nimi na výlety na kole nebo pěšky a nedovolte jim tláskat tučná a sladká jídla. Teď jim to možná bude trochu proti srsti, ale za pár let vám určitě dají za pravdu…
   
29.05.2000 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  to jsou pocitace a malo pohybu

  superkarma: 0 29.09.2012, 22:46:57
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  počítače za to nemůžou, většina dospělých počítačových nadšenců jsou vychrtlé sušinky Za to můžou přecpávající maminky a babičky.

  superkarma: 0 08.12.2003, 13:57:48
 3. avatar
  [1] Andula [*]

  Na co přišli?
  Já jen vím, že české děti mají podle nějakého nopvého výzkumu moc cholesterolu a že jimprotohrozí infarkt ve 30...

  superkarma: 0 07.12.2003, 21:29:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme