Vztahy

Je u vás doma televize také často ohniskem sváru?

I když stále přibývá domácností, v nichž partneři předcházejí těmto bojům pořízením druhého televizoru, obecně prý stále platí, že většinou v nich stále ještě vyhrávají muži. Těžko říci, zda za to může větší fyzička pánů tvorstva, nebo větší ústupnost žen.
Je ovšem zajímavé, že - jak zjistili psychologové - mužům prý vadí, když se ženy nevěnují dění na obrazovce, ale čtou si, luští křížovky či mluví. Zákaz mluvení během programu by prý nejraději požadovalo téměř šedesát procent mužů. Ženy si zase stěžují, když jejich partneři to, co se děje na obrazovce, neustále (a podle nich nevhodně) komentují. To se týká především seriálů, v nichž má hlavní roli láska. Zatímco ženy zasněně a s napětím sledují, zda se děj bude opravdu posouvat tak, jak doufají, muži nepodléhají pohledům a povzdechům hrdinek, ale cynicky se jim posmívají. Netuší přitom většinou to, co vědí psychologové: pro mnohé ženy jsou tyto seriály únikem z jejich vlastní reality, protože představují splnění jejich tajných snů a přání. Proto kvůli nejrůznějším Manuelám, Kassandrám a Dallasům doslova utíkají ze zaměstnání, berou si náhradní volno a jsou ochotné v noci žehlit i prát - jen aby si je mohly v klidu vychutnat. Proto odborníci radí: ať si muži myslí o podobných pořadech, co chtějí, měli by tento nevinný "prohřešek" svých manželek tolerovat, a nerušit je. Ženy by to však měly mužům oplácet tím, že je nechají v klidu sledovat třeba sportovní utkání a poznámky typu: "Kdybys šel raději dělat něco užitečného!" by měly položit na oltářík domácího štěstí.

Stanislava Jarolímková

   
19.05.2000 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Andula — #3 my mame dve muz by bez telky nebyl ja jo

  superkarma: 0 29.09.2012, 22:38:09
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  Ťapina: my TV nemame a ni nas to nemrzi

  1. na komentář reaguje hubajda — #4
  superkarma: 0 09.12.2003, 14:25:43
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  U nás je to ještě horší, protože televize je na PC, takže ani nesvádíme boje na co se bude koukat, ale spíš jestli se bude koukat nebo pracovat.

  superkarma: 0 08.12.2003, 13:19:11
 4. avatar
  [1] Andula [*]

  TV u nás orzhodně ke svárům nevede, protože ji prakticky vůbec nepouštíme, můj muž ještě méně než já.

  superkarma: 0 07.12.2003, 21:55:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme