.

Co děláte špatně, že jste notoricky opuštěnou ženou?

Vztahy

Co děláte špatně, že jste notoricky opuštěnou ženou?

Samozřejmě chyba není v osudu ani v klice či smůle, vy sama děláte něco špatně. Malá lekce, jak to zařídit, aby partner po čase nevzal do zaječích, jak si ho udržet:
1. K partnerovi se chovejte tak, jak to zpětně vyžadujete od něj – těžko po něm můžete chtít ohledy, když se sama chováte jako sociální buldozer.
2. Nezotročujte - partnerství není otroctví, nenuťte ho, aby vám neustále skládal účty, nevyčítejte, nežárlete!
3. Naučte se naslouchat - projevte zaujetí pro partnerovy starosti či problémy, když spolu budete jeho starosti probírat, nesmírně se mu přiblížíte.
4. Nesmíte jen brát - naučte se také dávat. Nebuďte sobecká a bezohledná, dávat je přece mnohdy daleko příjemnější než jen přijímat.
5. Svoje ukřivděné pocity si nehýčkejte - pokud máte pocit křivdy, vybalte to na něj, jakmile si začnete v duchu foukat na bebíčko, kopete mezi sebou a partnerem propast.
6. Snažte se nebýt malicherná - sama máte jistě také spoustu zvyků, které vašeho partnera vytáčí do bezvědomí, pokud nevíte, které to jsou, 1:0 pro něj – znamená to, že on rozhodně nemíní hádat se s vámi kvůli malichernostem.
7. Buďte mu oporou - nečekejte, až si k vám bude chodit pro útěchu, musíte vycítit, že se něco děje, a stát mu pevně po boku.
8. Do ničeho ho nenuťte - jestliže je partnerovi něco vyloženě proti srsti, netlačte ho násilím, buď sám ustoupí a vykoná úkol, až se jemu bude chtít, nebo to prostě neudělá vůbec – nucení stejně nepomůže.
9. Konflikty nikdy neřešte vydíráním - ať se děje co se děje, nesnižte se na úroveň vyděračky, vydíraný sice často prvoplánově ustoupí, ovšem z dlouhodobého hlediska je to to nejhorší, čeho se můžete dopustit. Obzvláště nechutné je pak vydírání přes děti, pokud nějaké máte – můžete si být jista, že to vám partner nikdy neodpustí.
(Rady na udržení partnera nám poskytl pan doktor Jan Cimický.)

   
11.05.2000 - Láska a vztahy - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Sml59

  superkarma: 0 29.09.2012, 22:28:21
 2. avatar
  [3] Andula [*]

  Jana: kdyz ji Cimickeho moc nemusim, on neni zadne eso ve svem oboru stejne

  superkarma: 0 09.12.2003, 14:31:02
 3. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Docela dobré rady.

  superkarma: 0 08.12.2003, 13:24:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme