Vztahy

Co cítíme, když jdeme na první rande?

Ať je vám osmnáct, třicet nebo pětačtyřicet, jistě mi dáte za pravdu, že jen málokterý pocit je tak příjemný, jako čerstvá zamilovanost, poblázněnost a toužebná rozechvělost, když NĚCO začíná. Možná snad jen čerstvý větrník se šlehačkou :-) Co tedy prožíváme?

Neovládáme své fyzično - ruce se nám chvějí, srdce tluče, kolena se podlamují, divně se nám dýchá a pohybujeme se jako ve zpomaleném filmu. K tomu se přidávají nyvé pohledy do blba, které si mohou naši kolegové plést s příznaky lenosti, únavy nebo dokonce počínající nemoci. Co půlvteřina sledujeme hodiny, které se nějak nehýbou, nebo co, protože se nemůžeme dočkat, až s ním budeme sedět v „naší“ hospůdce a hledět do jeho hlubokých chápavých (hnědých, modrých, zelených, šedých – doplňte si po svém) očí.
Myšlenky si dělají, co chtějí - tak to je typický příznak, že v tom lítáte až po uši. Myslíte na něj na poradě, při sepisování reportu, cestou na oběd, při obědě, pak taky u odpolední kávy, samozřejmě v tramvaji… a v kritických případech i při společné večeři s rodinou. (Pozor na to!)
Nic vám nesluší - před odchodem na rande si dvakrát po sobě vyzkoušíte kompletní šatník včetně několika barevných kombinací, ale nakonec stejně zjistíte, že vám nic nesluší a voláte kamarádce, ať vám „půjčí ty úžasné šaty, co měla včera na sobě“. Třikrát si přečešete ofinu zleva doprava a nazpátek, abyste nakonec vlasy sepnula do culíku, který ale po deseti krocích před domem zlikvidujete.
Usmíváte se na lidi (přiblble) - a to i na vaši stoletou sousedku, která vás věčně špehuje a pomlouvá, i na toho pána, co vás málem srazil se schodů autobusu, na prodavače v trafice, na vlastní děti, a dokonce i na ty cizí, které vám obvykle pekelně lezou na nervy.
   
09.03.2000 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] hubajda [*]

  Sml16Sml16

  superkarma: 0 29.09.2012, 21:51:15
 2. avatar
  [5] Andula [*]

  Ťapina: a jsi si jista, že jsi?

  superkarma: 0 09.12.2003, 00:02:59
 3. avatar
  [4] Andula [*]

  Ťapina: souhals, krasne. Priblble se usmivam, kdyz koukam na romanticke komedie.

  superkarma: 0 09.12.2003, 00:02:13
 4. avatar
  [3] Ťapina [*]

  A náhodou, čerstvě zamilovaná žena se neusmívá přiblble, ale krásně.

  superkarma: 0 08.12.2003, 11:32:51
 5. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Mně se divně dýchalo nejen na prvním rande, ale ještě na mnoha dalších, vlastně ani nevím, kde ten můj chlap vzal domněnku, že jsem normální

  superkarma: 0 30.11.2003, 22:29:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme