.

Majáky – světlo pro nemocné děti v moři Internetu

Vztahy

Majáky – světlo pro nemocné děti v moři Internetu

Na adrese www.majaky.cz může kdokoli z návštěvníků poslat nemocným dětem přáníčko k svátku či narozeninám, napsat pohádku, nakreslit obrázek nebo poslat zprávu. Nechybí tu ani hry pro malé i větší a populární chat. Na stránkách Majáků je k vidění také Novinovník, nad nímž drží ochrannou ruku internetový bard Ondřej Neff, a kde si všechny děti (zdravé i nemocné) mohou vyzkoušet psaní novinových zpráv.
Iniciátoři projektu, Nadace Charty 77 a INTERNET OnLine, věří, že Majáky pomohou nemocným dětem alespoň virtuálně překročit hranice nemocničního areálu a propojit jejich svět se světem zdravých a že tak vznikne ojedinělý dětský komunikační server, který zatím nemá na českém Internetu obdoby.
V šesti nemocnicích po celé republice mají od loňského listopadu dlouhodobě nemocné děti šanci strávit svůj čas smysluplněji, než dosud, a alespoň na chvíli mohou zapomenout na svoje trápení. Zachatovat si s dětmi na Majácích přišly také některé známé osobnosti jako Jiří Lábus, Jan Čenský nebo Vladimír Růžička. Na Majáky je vidět asi hodně zdaleka, protože z dosavadních téměř sedmi tisíc návštěvníků dětského serveru byli někteří až z Japonska, USA, Turecka, Austrálie, Číny, Finska nebo třeba Saúdské Arábie.
   
03.03.2000 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  Sml16Sml16

  superkarma: 0 29.09.2012, 22:11:03
 2. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Hezký projekt.

  superkarma: 0 08.12.2003, 11:37:30
 3. avatar
  [3] Andula [*]

  Tohle je hodně užitečný projekt.

  superkarma: 0 07.12.2003, 00:15:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme