Domácnost

Čaj vás vyléčí a pomůže i shodit pár kilogramů.

Sychravý podzim a předvánoční spěch – kdo z nás by neuvítal chvíli zastavení a pohody nad šálkem teplého a voňavého čaje. Víte, že čaj vás zahřeje, rozjasní mysl a povzbudí tělo? Alespoň to o něm říká první známá „Čajová bible“ z roku 780 n. l. Společnost AHMAD TEA LONDON vám prostřednictvím firmy Al-Namura umožní vybrat si podle chuti právě ten váš šálek dobrého čaje.

Čaj léčí
Dnes, v době chemicky upravovaných potravin, je čaj jeden z mála čistě přírodních nápojů. Čistý čaj neobsahuje žádné příměsi, umělé příchutě nebo barviva, ani konzervační přípravky.
Čaji byl odedávna připisován příznivý účinek na lidské zdraví, založený na praktických zkušenostech národů, kde je čaj domovem. Vědecké studie z poslední doby zpětně dokazují tato tvrzení a doplňují je dalšími poznatky. Víte například, že čaj může úspěšně snižovat dispozice k rakovině a srdečním chorobám? Že pití více jak čtyř šálků čaje denně může snížit nebezpečí infarktu až o 70 %? Víte, že kofein obsažený v čaji podporuje zažívání, stimuluje nervový systém, povzbuzuje dýchání a hlavně nemá žádné vedlejší účinky v porovnání s kávou? Čaj je nezastupitelným zdrojem přírodní formy fluoru a sodíků pro naše zuby, pomáhá udržet hladinu vitamínů skupiny B na požadované úrovni a v neposlední řadě doplňuje naši tělesnou zásobu vody tou nejpřirozenější formou.

Hubnout s čajem? Ano!
Po limonádách nezhubneme. Jejich vysoký obsah cukru rozhodně naší štíhlé linii neprospívá. Čaj, zvláště zelený, pokud ho pijeme bez mléka a cukru, neobsahuje skutečně žádné kalorie, takže může úspěšně pomáhat jako součást zeštíhlovacích a redukčních diet. Nejnovější výzkumy prováděné ve Francii potvrdily souvislost mezi pitím čaje a úbytkem váhy. Bylo prokázáno, že ženy, které měly pití zeleného čaje jako součást diety, ztratily na váze 2x více něž ty, které ho nepily.

Umíte si vybrat správný čaj?
Nemusíte být čajový odborník, abyste poznali, že čaj, který pijete, patří k těm kvalitním. Stačí jenom vybrat si ten, který vám chutná. Pro vás a pro potěšení vašich blízkých firma Al-Namura předkládá širokou nabídku tradičních anglických čajů AHMAD TEA, jejichž dovozem získala v posledních letech prestižní místo na našem trhu.
Můžete si podle libosti vybrat čaj silnější (Breakfast, Assam), lehčí (Ceylon, Darjeeling), s výraznou nebo lehkou vůní bergamotu (Earl Grey, Afternoon nebo No 1). V nabídce nechybí oblíbené a zdraví prospěšné zelené čaje, stejně jako čaje ochucené celou řadou ovocných druhů a koření.
Ať už dáváte přednost čaji sypanému nebo praktickým sáčkům, výraznému balení v plechových krabičkách, či v papírových s nezaměnitelnými scenériemi starého Londýna, v nabídce čajové firmy AHMAD TEA můžete objevit právě ten svůj „cup of tea“.

   
29.11.2000 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [8] terezalah [*]

  green tea :)

  superkarma: 0 10.06.2013, 10:06:49
 2. [7] jithule [*]

  piju zelený čaj, ale nehubnu po něm, piju ho protože mi chutná

  superkarma: 0 26.12.2012, 22:08:26
 3. avatar
  [6] hubajda [*]

  ja piju zelenej

  superkarma: 0 27.09.2012, 22:37:28
 4. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Andula: A co Club čaj ve školních jídelnách? Ten ale nebyl špatný

  superkarma: 0 07.12.2003, 16:04:55
 5. avatar
  [4] Andula [*]

  Já jsem strávila dětsví na několikrát vylouhovaném Pigi čaji, takže jsem pak několik let hlásala, že čaj je a že ho nepiju

  superkarma: 0 04.12.2003, 14:34:54
 6. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Nemusíte být čajový odborník, abyste poznali, že čaj, který pijete, patří k těm kvalitním. Stačí jenom vybrat si ten, který vám chutná. To je divná věta, mně většinou chutnají ty méně kvalitní.

  superkarma: 0 28.11.2003, 12:03:45
 7. avatar
  [2] Simba [*]

  Landriel: zelený Gunpowder je fakt super. Teď mám doma Zelený čaj s gingko, bohužel firmu si nevybavím.

  superkarma: 0 23.11.2003, 18:55:17
 8. avatar
  [1] Landriel [*]

  Můj nejoblíbenější je zelený gunpowder nebo zelený s jasmínem.

  superkarma: 0 22.11.2003, 00:20:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme