Domácnost

Proč nevenčit psa na obchodní třídě v centru města?

Někteří majitelé psů se domnívají, že dělají pro své čtyřnohé přátele to nejlepší, když se je snaží nenechávat doma samotné, nýbrž je neustále vláčí s sebou. Ale měli bychom být natolik soudní a vcítit se do psa, abychom tuto snahu nepřeháněli. Konkrétně mám na mysli ty více či méně trpělivé čekatele u vchodů do obchodů. Zvláště v deštivém, chladném, sychravém, sněhovém, či naopak parném počasí považuji osobně toto chování za velice nezodpovědné a vůči psovi bezohledné.
Dokážu pochopit myšlenkový pochod takovéhoto majitele: „Zabiju dvě mouchy jednou ranou, prostě si nakoupím a ještě vyvenčím psa…", ale v žádném případě jej neschvaluji. Pes uvázaný venku je vystaven rozmarům počasí po delší dobu, neboť nákup většinou netrvá jen pár minut. Nejenže může nastydnout, ale také musí „čichat" výfukové plyny, neboť jeho velikost odpovídá výškovému nastavení výfuků. V případě psů ponechaných bez košíků rovněž nikdo nemá jistotu, zda-li si nekousnou do chodce, který se jim z nějakých důvodů znelíbí, buď že je obtěžuje laskáním, nebo naopak provokuje a dráždí. Na psy, kteří mají mnohem citlivější čich, než my lidé, mohou také neblaze působit i různé voňavky a parfémy a další pachy. Tito psi rovněž svým kňučením či štěkáním zbytečně popuzují ostatní lidi. Pokud jsou dokonce jen tak ponecháni na volno, mohou svým stáním mezi dveřmi obtěžovat procházející návštěvníky obchodu.
Nehledě na to, že někteří takto ponechaní psi před obchodem vykonávají svou „potřebu", nebo jen poslušni svých pudů „značkují". Tímto chováním nezodpovědní majitelé psů zbytečně popuzují ty lidi, kterým psi ve městech vadí, a tím jim také poskytují pádné argumenty proti jejich chovu v tomto prostředí. Buďme tedy ohleduplní k sobě navzájem i ke svým psím miláčkům a nechme po dobu nákupů psa raději doma. Po návratu z obchodů si společné procházky více užijete a psovi jistě uděláte větší radost.
   
07.01.2003 - Dům a byt - autor: Nataša Velenská

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Teď jsem si to přečetla po čase znovu a pěním. Psi přivázaní u obchodu někdy vykonají potřebu nebo značkují? Nikdy! Pes přece nevykoná potřebu, když je přivázaný, aby tam pak u toho ještě musel dobu neurčitou sedět - u své pachové stopy, u jednoznačné identifikace! A proč značkovat místo, na kterém je? Značkují se místa, na kterých pořád být nemůže. Tohle už je ujeté, to vážně psi nedělají.

  superkarma: 0 09.11.2003, 11:04:21
 2. avatar
  [5] Landriel [*]

  Taky vídám psy přivázané na parkovišti u Globusu k těm cedulím s čísly řady, no chudáci a ještě kdyby slezli z toho kousku trávy, tak je může někdo zajet.

  superkarma: 0 30.10.2003, 14:47:11
 3. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Acinka: No jo, ale když s ním lítám půl dne po lese, tak už nemám čas ani náladu ho zavést domů a jít extra na nákup, což je z domu další půlhodinová cesta směrem, ze kterého jsme přišli. Samozřejmě to nesmí trvat půl hodiny. Někdo prostě venčí psa pořádně s tím, že ho chvilku nechá někde čekat a někdo s ním obejde dům a pak jde nakupovat.

  superkarma: 0 07.01.2003, 15:50:29
 4. avatar
  [3] Acinka [*]

  Taky to nechápu , se potřebuje proběhnout v lese, nebo prostě v přírodě, potřebuje se vytento a to jaksi na ulici? A to nemluvě o tom smradu ...

  superkarma: 0 07.01.2003, 12:45:07
 5. avatar
  [2] Lotka [*]

  Já vůbec nechápu ty lidi, co berou na nákup psy do Globusu. Psy přivazují ke stojanu na kola a bývá jich tam spousta. A je na ně někdy hrozný pohled, jak jim to nedělá dobře. A v Globusu stráví lidé spoustu času, není to jen nákup v sámošce. Taky hodně čekají pejsci u nás na sídlišti u obchodu a jeden malej chudinka si jednou přiskřípl čumák do dveří, když tam poskakoval a kolem chodili lidi. Ty dveře jsou dost těžké.

  superkarma: 0 07.01.2003, 07:09:53
 6. avatar
  [1] Lesana [*]

  Další důvod, proč nebrat psy na nákupy - rodiče bydlí u Tesca v Letňanech, tam je oficiální "parkoviště pro psy", a protože jsou také pejskaři, tak vědí, že už pár psů otamtad bylo odvázáno a ukradeno...

  superkarma: 0 07.01.2003, 00:12:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme