Domácnost

Městský pes si se zimním počasím neporadí tak snadno, jako pes hlídač z venkovské zahrádky.

Zima se ohlašuje již od podzimních plískanic, dešťů a nevlídného počasí, ke kterému se záhy s jejím nástupem přidává sníh a mráz. Většina psů ve městech bydlí s námi doma, tedy v teple a suchu vyhřátých domovů. Nedivme se proto, že se venku občas doslova klepou zimou, zvláště jedná-li se o krátkosrsté a starší psy.
Než riskovat prochladnutí a následné nastydnutí, raději jim opatříme obleček. Toto "zbytečné a směšné" opatření je ochrání i před promoknutím v dešti. Nemůžeme městské psy vzácnějších plemen srovnávat s venkovskými oříšky nebo psy chovanými celoročně na zahradě, nám by také nebyla po chuti procházka pouze v domácím oblečení.
U mnohých plemen s sebou nese určité zchoulostivění a zvýšenou citlivost na chlad a vlhko také jejich přešlechtění. Sychravé počasí s sebou přináší pro majitele pejsků potřebu zvýšené péče o nejen o srst, ale také o tlapky. V těchto dnech bychom měli psovi častěji omývat a vhodnými krémy ošetřovat tlapky, zvláště pak při mrazech, kdy se začínají chodníky a ulice posypávat solemi. V lepším případě ošetřujeme tlapky jak před vycházkou, tak po ní, ale rozhodně alespoň jednou denně. V ordinacích veterinářů i ve speciálních obchodech pro chovatele jsou vhodné a neškodné krémy na psí tlapky běžně k dostání, nebo pomůže i klasická modrá indulona (bez přidání parfémových látek).
Pakliže zabláceného psa vykoupete, naplánujte si další venčení až po jeho dokonalém usušení, nebo jej vysušte pomocí fénu. Husté a dlouhé chlupy některých psích ras poměrně dlouho schnou a navlhlý pes může venku snadněji nastydnout. V ošklivém počasí postačí starému psu opravdu jen půlhodinové venčení, stejně obvykle nemá žádnou chuť k delším toulkám, a vše mu můžete vynahradit za slunečných a suchých dnů, kterých je i na podzim a v zimě dost.
   
16.12.2002 - Dům a byt - autor: Nataša Velenská

Komentáře:

 1. avatar
  [14] Ťapina [*]

  medved: Nikdy nevíš, proč to mají. Starší psi a hlavně jezevčíci by se měli v zimě chránit kvůli páteři.

  superkarma: 0 29.11.2003, 18:45:25
 2. avatar
  [13] medved [*]

  psi v oblekach vypadaji ...hlavne v takovych tech pletenych co jim delala panicka duchodkyne...pekne nejake barevne prouzky ..dycky si rikam, chudak pes

  superkarma: 0 16.12.2002, 16:09:43
 3. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Naši městští voříšci si teda se zimou poradit umí. Když přituhne, tak prostě zařadí vyšší rychlost. Lítají jak splašení a mám dojem, že jim pak musí být až horko.

  superkarma: 0 16.12.2002, 09:46:34
 4. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Naši městští voříšci si teda se zimou poradit umí. Když přituhne, tak prostě zařadí vyšší rychlost. Lítají jak splašení a mám dojem, že jim pak musí být až horko.

  superkarma: 0 16.12.2002, 09:46:07
 5. [4] Handulacka [*]

  To je docela hezký tip na vánoční dárek pro našeho jezevčíka

  superkarma: 0 16.12.2002, 09:04:47
 6. avatar
  [3] ZdenaA [*]

  Máme pudlíka a protože se musí i v zimě stříhat, tak jsem mu upletla na zimu svetr. A myslím,že mu to vůbec nevadí ho nosit. Usuzuji podle jeho chování, bez problémů si ho nechá obléknout a běhá v něm po venku jako ve druhé kůži.

  superkarma: 0 16.12.2002, 07:50:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme