Domácnost

Zdravé dásně i zuby, krásný úsměv a to vše bez námahy.

Krásný úsměv a zdravé zuby i dásně, to je ideál, po kterém touží snad každý z nás. Jenže, ať si říká kdo chce, co chce, správnou techniku čištění zubů ovládá jen hrstka pečlivých. A co teprve vaše děti? Jak je přimět k tomu, aby se svým ústům věnovaly s dostatečným úsilím? Stejně byste u nich museli stát celou dobu čištění zubů, protože jinak mají tendence celou proceduru odfláknout a svou ústní dutinu jen tak ošolíchají roztřepaným kartáčkem, aby se neřeklo. ;-) Možná pro vás máme řešení…
Elektrické kartáčky mohou být výborným dárkem pod stromeček z rodu těch sice praktických, ale nadmíru šikovných. :-) Například kartáček Philips Sensiflex 1000 nabízí jednoduchý, ale efektivní způsob čištění zubů a dásní. Čistí obtížně přístupná místa, například pod linií dásní a v zadní části ústní dutiny. Je vybaven systémem ochrany dásní, který umožňuje odklonit kartáček v případě příliš velkého tlaku a snižuje tak riziko poškození dásní. Aktivní zakončení s delšími a ohebnějšími štětinkami odstraňuje mezizubní plak. Štětinky s měkce zaoblenými konci jsou šetrné k dásním a zubům.
Philips Sensiflex 2000 je jediný elektrický zubní kartáček, který spolu s efektivním odstraňováním zubního plaku současně aktivně pečuje o vaše dásně. Čistí i pod okrajem dásní a v obtížně přístupných místech. Typ s označením HX 2565 je rovněž vybaven systémem ochrany dásní, který zamezuje příliš velkému tlaku. Zlepšená hlava kartáčku sleduje tvar zubů, vylepšené aktivní zakončení s delšími a ohebnějšími štětinkami odstraňuje mezizubní plak. Štětinky se zaoblenými konci jsou šetrné k dásním a zubům. Kartáček lze přepínat na dvě rychlosti, nechybí ani praktický časový spínač a indikátor vybití nebo nabití baterie. Součástí kartáčku je také pouzdro pro skladování až 4 kartáčků. Standardně se prodává se dvěma hlavami kartáčku. Podobně vybaven je i o něco skromnější model HX 1526, který se dodává s jednou hlavou kartáčku, ale nechybí u něj funkce jako systém ochrany dásní, aktivní zakončení, dvojitá hlava, časový spínač, indikátor zapojení.

Právě teď můžou tři z vás vyhrát elektrický zubní kartáček Philips v naší nové soutěži. Více se dozvíte v rubrice Hrajte a vyhrajte.
   
29.11.2002 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Simba [*]

  Ťapina: Ty elektrické kartáčky je snad nijak mechanicky neponičí, spíš tak dobře nevyčistí.

  superkarma: 0 30.11.2003, 20:56:31
 2. avatar
  [12] Ťapina [*]

  Nevím nevím, zuby mi přijdou moc citlivé na to, abych na ně šla s elektrickýma vymoženostma.

  superkarma: 0 14.11.2003, 13:38:42
 3. avatar
  [11] Simba [*]

  sarobrouk: moje zubařka mi řekla stejnou věc - rozhodně nebrat elektrické kartáčky.

  superkarma: 0 08.11.2003, 11:30:49
 4. avatar
  [10] sarobrouk [*]

  Mně taky zubař řekl, že ze spodu nahoru u spodních zubů aby se dáseň natlačovala zpět na zuby a u horních naopak, ale rozhodně prý ručně, že když je to elektricky, tak to není pro dásně dobré.

  superkarma: 0 04.12.2002, 14:09:21
 5. avatar
  [5] Dickie [*]

  Bavila jsem se s dentální hygienistkou a ona říkala, že většina el. kartáčků čistí krouživým pohybem a tím se ještě víc odhalujou krčky zubů. Na trhu je jedinej druh el. kartáčku, kterej čistí zdola nahoru (jak se má čistit i ručně, krouživým pohybem se čistit nemá), výrobce si nepamatuju, ale je děsivě drahej (ten nejlevnější začíná někde na 2800 Kč).

  superkarma: 0 29.11.2002, 11:22:46
 6. avatar
  [4] medved [*]

  me rikala zubarka, ze neni nad rucni cisteni, ale je problem, ze rada lidi to proste neumi, takze to je pak lepsi ten elektricky...me dycky ukazuje, jak si zuby cistit, ale nevim, jestli to umim

  superkarma: 0 29.11.2002, 10:52:47
 7. [3] Sasa [*]

  Tak tenhle kartáček jsem si koupila a ještě v záruce dosloužil, vyměnili mi to za nový, protože prý neopravitelná vada. Ten nový dosloužil po záruce, takže smůla. Kluk je elektrikář tak ho rozdělal a vevnitž byli všechno rezatý a pokrytý vodním kamenem. A to jsme si myli zuby naprosto normálně, asi se nemůže používat voda nebo co.
  Ale když to fungovalo, tak to čistilo fakt suuper!!!

  superkarma: 0 29.11.2002, 09:15:59
 8. avatar
  [2] Kremzina [*]

  Ja používám elektrický kartáček 3 roky, dokonce mám zrovna Philips Jordan. A od té doby se mi přestaly dělat kazy na hůře dostupných částech zubů. Dříve, když jsem přišla k zubaři, mívala jsem tak 2 kazy. Většinou na sedmičkách. Teď už mi paní zubařka čistí jen zubní plak a kámen. Ale ten mě dost rozčiluje. Máte někdo radu, jak na zubní plak a kámen? Pasty střídám a nic nepomáhá. Paní zubařka říká, že je to složením slin. Tak nevím.

  superkarma: 0 29.11.2002, 08:41:44
 9. avatar
  [1] Sluníčko [*]

  Elektrický kartáček jsme celá rodina začla používat asi před třemi měsíci.Je to fajn,doporučuji ho každému

  superkarma: 0 29.11.2002, 07:59:06

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme