Domácnost

Jak na čtyřnohé zloděje "opuštěného" jídla?

Stejně jako u všech "kriminálních" činů je lépe těmto deliktům zabránit, nežli hříšníky později pracně převychovávat. Tedy i zde platí, že účinnou prevencí předcházíme možnému negativnímu chování psa.
Podobně jako při výchově malých dětí, které zpočátku neberou naše rady, ba ani výhrůžky, natožpak zákazy vážně, neboť jim ještě nedokáží správně porozumět, přistoupíme k úpravám bytu, nebo respektive pouze těch jeho prostor, kam pes smí. Jednoduše řečeno, snažíme se, aby pes na žádné pokrmy nedosáhl a důsledně dbáme, abychom ani žádné potraviny nenechávali někde volně ležet. To ku příkladu znamená, že tašku s nákupem okamžitě po svém návratu domů rozebereme a věci z ní uklidíme. Musíme uklidit do bezpečí i potraviny zdánlivě nevyhlížející jako něco k jídlu, např. různé těstoviny či sušenky zabalené v obalech, kartonech, krabičkách či krabicích apod., neboť pes má daleko citlivější čich a lehce jejich obsah svým smyslem odhalí.
Pes, který neodolá pokušení něco jen tak se povalujícího rychle schlamstnout, totiž v pravém smyslu vlastně ani zlodějem není. On se jen chová pudově a shání si sám potravu. Avšak zatímco některým psů bohatě postačí námi předložená miska, někteří prostě nemohou pokušení odolat a dokonce jejich vynalézavost v "uloupení" nějakého toho mlsu navíc bohužel také často vede i k nějakým těm kilogramům nadváhy.
Jen cílevědomou a za všech okolností důslednou výchovou - a především zabráněním přístupu k volně ležícím potravinám - se nám podaří psa tomuto loveckému pudu obstarávání si potravy vlastnímu silami zabránit.
   
12.11.2002 - Dům a byt - autor: Nataša Velenská

Komentáře:

 1. avatar
  [40] Ťapina [*]

  Kdybych nechala jídlo na stole a odešla z bytu, tak by to asi nedopadlo dobře, ale takové věci nedělám Když jdu jenom do vedlejší místnosti, tak to už lumpáci pochopili, že když nevidím, můžu ještě slyšet.

  superkarma: 0 04.12.2003, 19:07:48
 2. avatar
  [39] Simba [*]

  Ne, neb psa nemám. Ale ani kočky z talíře nekradou, spíš házejí úžasné prosebné pohledy.

  superkarma: 0 08.11.2003, 11:02:52
 3. avatar
  [34] ANAMOR [*]

  Mame retrivra,je to pazrava popelnice,ale z naseho si neveme nic.Kdyz pred ni polozim parek tak si ho vezme az ji to dovolim.A vsichni by na me poslali ochrance zvirat.

  superkarma: 0 12.11.2002, 21:18:53
 4. avatar
  [31] Sonne [*]

  Veruška: Je, tak o papirovych kapesnikach mi ani nemluv! Rekla bych, ze nase Tracy dokaze jeden kapesnik rozcupovat tak na 100 pidikosicku.

  superkarma: 0 12.11.2002, 16:51:38
 5. avatar
  [30] Veruška [*]

  Tak to kamarádky kokršpaněl je zatíženej na kapesníky - jak látkové, tak papírové. To měla látkový kapesník v kapse v teplákách, ty nechala hozené v obýváku na sedačce a když přila domů, tak on se pro něj tak doloval, že jí vykousal kapsu a kapesník rozerval na kousíčky a sežral. A papírové před ním musí schovávat taky - i toaletní papír.

  superkarma: 0 12.11.2002, 15:37:21
 6. avatar
  [29] Sonne [*]

  Nse Tracy ma taky rada suchy chleba a vsechny lidske dobroty... Jenze u me ma smulu, nedostane nic lidskeho, ma svoje dobroty a my ji je taky nejime! Lidske jidlo ma spoustu latek, ktere zatezuji psi organizmus vic nez lidsky. Takze, kdyz ji nekdy omylem neco lidskeho dopreju, mam z toho ihned vycitky svedomi!
  I my !

  superkarma: 0 12.11.2002, 15:21:52
 7. avatar
  [18] Ťapina [*]

  My jsme jednou přišli s pesanem na návštěvu k budoucí tchyni a psík hned začal skákat, vítat se s "babičkou", a radostí lítat po bytě. Skutečně jenom vběhl do dveří a hned z nich zase vyběhl. Během toho dovádění zmizely v kuchyni dva chlebíčky a jiné zvíře či jiný žravec nebyli přítomni - nevím, jak to mohl stihnout.

  superkarma: 0 12.11.2002, 13:23:42
 8. [17] Sasa [*]

  Handulacka: máme doma jezevčíka taky.......u něj je každé jídlo opuštěné, i to co strkám zrovna do pusy. A ty oči....no přijít Liga na ochranu zvířat, tak mě zavřou....

  superkarma: 0 12.11.2002, 12:36:53
 9. [14] Handulacka [*]

  Tak to my mame doma jezevcika, ktery sporada vse, co se da (a nekdy i neda). Jidlo uz nikde nenechavame (i kdyz byly doby, kdy se vloupal i do cibule nebo mrkve ). Zato vsechny obchazi s neuveritelne smutnym vyrazem, jako by nam sdeloval: "Podivej se na me, uz dva dny jsem nezral a padam hlady..." Kdyz takhle obejde vsech 6 clenu rodiny, opravdu pada, ale ne hlady . Ted uz jsme mu to zatrhli.
  Jo, a pamatujete na takove malinke figurky, myslim, ze se jim rikalo igrackove, tak paruku z jednoho igracka museli nasemu psovi vyoperovat ze zaludku.

  superkarma: 0 12.11.2002, 10:40:40
 10. avatar
  [11] Blues [*]

  Meryl: Kokršpanělé, to jsou vůbec "popelnice", ten co ho mají mí rodiče, sežere absolutně cokoli, i věci primárně nepoživatelné musí aspoň ochutnat - co kdyby náhodou? Takže před ním nejsou v bezpečí ani slupky od brambor, syrová cibule, zrní pro slepice nebo sušené kopřivy..

  superkarma: 0 12.11.2002, 09:32:45
 11. avatar
  [10] Blues [*]

  Známí mají kocoura a ten má ve zvyku nepozorovaně vyskočit na linku a zkoumat, co je kde dobrého. I z hrnce na sporáku občas něco ukradl. Jednou se mu to ale nevyplatilo, natahoval se k pánvi s masem, nevšiml si, že je pánev ještě žhavá a sežehlo mu to vousky. To je pro kočku tragédie, pomocí vousků se orientuje v prostoru, takže milý kocourek se nějaký čas motal jako opilý, než vousky dorostly a vzal si z toho ponaučení. Myslíte, že přestal čenichat kolem sporáku? Ale kdepak! Jenom si před tím, než strčí do prostoru sporáku hlavu, zkouší opatrně packou, zda tam není něco žhavého

  superkarma: 0 12.11.2002, 09:29:44
 12. avatar
  [1] elfos [*]

  :-) Pejskům (i pejsinám)..... hodně DOBRÉHO

  superkarma: 0 12.11.2002, 01:02:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme