Domácnost

Chcete se na něco zeptat Dagmar Havlové? Právě teď máte šanci!

Včera odstartoval nový projekt Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 ve spolupráci s olomouckou firmou TWIN pod názvem „Okno do života“. Cílem projektu je získání finančních prostředků, které budou využity na pomoc lidem postiženým srpnovými záplavami v jejichž silách není vybudovat si nový domov. Konkrétně podle slov Dagmar Havlové, předsedkyně správní rady Nadace VIZE 97, půjde vybraná částka, která by měla dosáhnout až 10 milionů korun, na výstavbu penzionu pro seniory, jimž velká voda doslova odnesla střechu nad hlavou.
Projekt s názvem „Okno do života“ spočívá v prodeji speciálních aromatických visaček ve tvaru domečku, které budou k dostání ve vybraných obchodních řetězcích, na benzinových pumpách a v pobočkách České pošty. Od 4. října do konce listopadu budou v ulicích voňavé domečky prodávat týmy studentů ve žlutých tričkách výrazně označených symbolem projektu. Jedna visačka se bude prodávat za 40 korun.
Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 má poměrně široký okruh zájmů a působí především v oblasti kulturní, zdravotnické, vzdělávací a sociální, příležitostně organizuje nebo podporuje různé počiny na poli péče o lidská práva a reaguje rovněž na aktuální potřeby společnosti. To se ukázalo například i v době srpnových záplav, kdy byla rozdělena finanční a materiální pomoc jednotlivým obcím a místům cíleně a na základě požadavků krizových štábů. Cekem byla dosud tato pomoc vyjádřena částkou něco přes tři miliony korun, konkrétně byly věnovány peníze například na obnovu mateřské školky ve Štěchovicích (500 000) nebo základní školy v Klech (500 000), stotisícovou částkou VIZE 97 přispěla na opravu historického kamenného mostu v Písku nebo na rekonstrukce pražských divadel Archa, Pod Palmovkou a v Dlouhé.

Chcete se na něco Dagmar Havlové zeptat? Právě teď máte jedinečnou šanci, protože Žena-in.cz připravuje rozhovor s první dámou ČR a právě vaše otázka může být jednou z těch, které Dagmar Havlová pro náš časopis odpoví. Své dotazy můžete psát pod tento článek nebo je zašlete na mail redakce@zena-in.cz.
   
03.10.2002 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [31] Ťapina [*]

  Tak jak? Věnuje se Dagmar Havlová charitě i nadále? Ani nevím.

  superkarma: 0 07.12.2003, 23:07:08
 2. [30] Katka [*]

  Chtěla bych se zeptat jestli se budete charitě věnovat, i když Váš manžel nebude již presidentem nebo se vrátíte na televizní obrazovky a do divadla?
  Jinak Vám přeji hodně úspěchů a radosti.

  superkarma: 0 18.10.2002, 12:29:06
 3. avatar
  [7] bobatko [*]

  a mimochodem už se těším, až si koupím domeček a provoním si autíčko.

  superkarma: 0 03.10.2002, 11:39:52
 4. avatar
  [6] bobatko [*]

  Vážená paní Havlová, stala jste se krásnou a šlechetnou ženou. Jestli to půjde takhle s věkem, budeme Vás milovat jako Britové svou královnu. Jste na dobré cestě, přeji Vám i Vašemu muži mnoho štěstí.
  (I ten medailónek na krku Vás dělá svatou, křehkou a jemnou s nádherným srdcem na pravém místě.)

  superkarma: 0 03.10.2002, 11:37:16
 5. avatar
  [5] tutik [*]

  Souhlasim s tatrankou a Jancie! Ziji v Nizozemi a o obcanstvi zde zazadat nemohu, protoze nechci prijit o sve ceske.

  superkarma: 0 03.10.2002, 10:19:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme