Domácnost

Jsou peníze největší nepřátelé ducha?

Největší nepřátelé ducha Peníze... Johann W. Goethe napsal, že „jsou největší nepřátelé ducha“. Když umřel, zůstalo po něm neuvěřitelné bohatství - peníze, nemovitosti, obrovské množství vzácných uměleckých předmětů. Neúprosný kritik zazobanců Mark Twain patřil k nejbohatším americkým spisovatelům všech dob. Odmítat důležitost peněz patřilo vždy k bontonu elit, stejně tak jako shromažďování financí patřilo k jejich praktickému životu. Změnilo se dnes něco?

Naomi Cambellová: "Samozřejmě, vydělávám peníze, ale ne tolik jako bílá děvčata. Nedostávám tučné honoráře za reklamu, protože jsem černoška..."
Mia Farowová: "Mým bohatstvím jsou mé děti. Když se dívám zpět, možná jsem měla být produktivnější a vydělat více peněz, abych je lépe zabezpečila, ale to se vyřeší..."
Barbara Streisandová: "Kdysi jsem si strašně přála narovnat nosní přepážku. Naštěstí tenkrát jsem neměla dost peněz. Operací bych byla ztratila ono charakteristické zabarvení hlasu. Nemít peníze je tedy někdy dobré."
Janet Jackson: "Zkušenosti mě naučily, že člověk může být stejně nešťastný v Rolls Royce jako ve Volkswagenu. Jen s tím rozdílem, že v Rolls Royce je nešťastný pohodlněji."
George Allen: "O nás, co máme hodně peněz, kolují fámy, že jsme lakomí. Někteří nejsme. Jen přestáváme chápat, že někteří lidé vydělávají deset dolarů obtížněji než my milión. Navíc znám spoustu boháčů, kteří ze svého bohatství nic nemají. Když se mě teď zeptáte, kolik mám na kontě, nevím, fakt nevím. To ví můj daňový účetní a můj bankéř..."
Marlene Jobertová: "Čím jsem bohatší, tím jsem smutnější. Když jsem jako chudá holčička vložila do pokladničky pod veřejným vánočním stromkem pro ještě chudší spolužáky jeden starý frank, co jsem dostala na bonbóny, žila jsem z toho pocitu dlouho. Dnes podepíšu šek a necítím nic."
   
24.09.2002 - Dům a byt - autor: Judita Bednářová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Naomi si tak může stěžovat.

  superkarma: 0 07.12.2003, 22:47:35
 2. avatar
  [4] Simba [*]

  Hláška Naomi je snad nejlepší ...chudák malá.

  superkarma: 0 08.11.2003, 09:47:27
 3. avatar
  [3] pajda [*]

  Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme!!!!!!!!!!!

  superkarma: 0 24.09.2002, 20:59:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme