Domácnost

Chesapeake Bay retrívr - pes do nepohody.

Z tohoto psa chuť do práce, především do aportování přímo tryská. Nejenže je výborný a neutahatelný pracant, ale ještě vlastní kožich, který mu umožňuje celoroční pobyt ve vodě. Hustá, krátká, mastná, mírně zvlněná srst je charakteristická svým "odpuzováním vody". Nedovolí, aby se pes ve vodě namočil až na kůži, dokonce po vylezení z vody a krátkém otřepání, sklepne s poslední kapkou i jakékoliv mokro, takže zůstává jakoby stále suchý. Tato charakteristická vlastnost jej předurčuje k venkovnímu chovu.
Kdo chce chovat Chesapeake Bay retrívra, musí si uvědomit, že je to především pes "jednoho pána", tedy, i když bude milovat celou rodinu, zvláště pak děti, stejně poslouchá a patří jen jednomu členu, jehož ztrátou nesmírně trpí. Ovšem na druhé straně vyžaduje pevnou ruku, neboť nemá tak dobrosrdečnou povahu jako labrador a stejně tak horlivě a svědomitě jako pomáhá při lovu, zastává i funkci hlídače. Neustále se pokouší prosadit svou tvrdohlavost. Nedůslednost ve výcviku, podobně jako pozdější začátek výchovy, nese s sebou negativní důsledky.
Tmavohnědé zbarvení může přecházet přes jasně rezavou po světle červenou, nejvíce se cení "barva suché trávy", a nápadně ladí se světlýma, žlutavýma očima. Široká hlava jako kdyby vyzývala k položení ruky a pohlazení, což velmi dobře umožňuje i samotná výška psa. V kohoutku naměříme 53 - 66 cm, což při váze kolem 30 kg signalizuje, že se jedná o většího psa. Ze země původu, kterou jsou Spojené státy, se rozšířil, byť zatím vzácně nejen do Evropy, ale ukázal se již i v Čechách, kde se podařily také úspěšné odchovy. Snad se tento zde mimořádně otužilý pes natrvalo usadí a potěší všechny milovníky psů svou přítomností.
   
20.09.2002 - Dům a byt - autor: Nataša Velenská

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Saturninka: Ty seš případ

  Ten pejsek bude určitě kliďas a optimista, kouká mu to z očí

  superkarma: 0 01.12.2003, 20:18:39
 2. avatar
  [7] Simba [*]

  Vypadá moc hezky, mám ráda velké hafany. A pokud má tak fajn povahu...

  superkarma: 0 08.11.2003, 10:34:23
 3. avatar
  [4] Saturninka [*]

  Sisinko - nikdo tu nebyl, nepsal, tak jsem si tu aspoň zahafala

  superkarma: 0 21.09.2002, 13:13:37
 4. avatar
  [1] Saturninka [*]

  superkarma: 0 20.09.2002, 15:57:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme