Domácnost

Potřebujete věrného kamaráda, který rád blbne a má svoji hlavu, pořiďte si husky.

Kočovný eskymácký národ Čukčů z východní Sibiře používal jako tažného a hlídacího psa huskyho. Dospělí psi váží přibližně 27 kg a dosahují v kohoutku výšky zhruba 57 cm. V bílé obličejové masce vyniknou modré nebo hnědé oči. Hustá srst bíločerné barvy jej lehce ochrání i před mrazy blížícími se k mínus 50 stupňů.
Budete-li k němu přistupovat jako k rovnocennému partnerovi, získáte v něm milého a veselého kumpána. Rovnoprávnost vůbec hraje významnou roli ve vaší další společné budoucnosti, neboť na jakýkoliv nátlak či náznak podrobení se reaguje husky citlivě a negativně. Přesto je vhodné, aby se naučil základním pravidlům chování.
Husky vyžaduje mnoho času, protože nutně potřebuje denní až tříhodinové vycházky bez ohledu na počasí. Velmi ocení, přibereme-li ho jako společníka k proběhnutí nebo k jízdě na kole. V zimě se stává fanatikem saňového sportu. Problém s běháním v žádném případě neřeší zahrada, byť velká, jakmile se husky nudí, provádí neplechy. Rovněž se rád pohybuje v lidské společnosti a vyloženě mu nesedí zůstávat v bytě nebo v kotci či na zahradě sám.
Jeho zvídavost se projevuje pátráním a objevováním nových věcí. Vše a všude si rád důkladně prošmejdí. Nejlépe by se dal charakterizovat slovem vytrvalý. Přitom je skromný, zdatný, samostatný a přátelský. S dětmi vytváří báječnou partu s mnoha "potrhlými" nápady, které bychom měli zavčasu usměrňovat. :-)
   
10.09.2002 - Zvířátka - autor: Nataša Velenská

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Ťapina [*]

  Taky se mi moc líbí severští psi, hlavně ti, kterým se lidé věnují a jezdí s nimi na závody.
  U tažných psů víc než u kteréhokoliv jiného plemene platí při výběru štěněte důraz na to, jestli je to dominantní typ nebo ne. Mohli byste se dočkat nemilého překvapení, protože tažní psi jsou šlechtěni na to, aby kromě lidského pána poslouchali i psího vůdce smečky (hlavního psa, který běhá vepředu), mají vlastně vůdce dva. A ten, který je k vůdcovství předurčen si je toho taky dost dobře vědom. Takové štěně patří jen do rukou zkušeného chovatele.

  superkarma: 0 03.12.2003, 13:28:31
 2. avatar
  [9] Simba [*]

  Husky se mi jako psi moc líbí. Jednou jsem viděla jejich závody v tahání břemene. Překvapilo mne, že někteří měli každé oko jiné.

  superkarma: 0 08.11.2003, 10:13:54
 3. [8] meluzína [*]

  Husky není jenom krásný, je to především velice společenský pes, se kterým se člověk nenudí. Není to sice žádný hlídač, ale my jsme ani agresivního psa nechtěli. Pravda je, že je trochu svéhlavý, poslouchat se sice naučí, ale ne vždy se mu chce. Má prostě svoji osobnost. Pohybu potřebuje opravdu hodně, ale musím říct, že přes všechnu snahu ho u nás neměl nikdy o mnoho víc než psi jiných plemen v okolí. Občas to vyřešil po svém (utekl) a teď, když už je mu více jak sedm let, tak postupně morousovatí a lenoší... má k dispozici zahradu, ale samotného ho to tam nebaví, to radši leží v kuchyni pod stolem. Je dost inteligentní a naučil se otevírat dveře, takže má volný přístup do domu a tak se u nás velice často vysává... Velká nevýhoda huskyho totiž je, že na zimu nabírá kožíšek, který před létem vylíňá... a to z něj nepadají jenom chlupy, ale celé chuchvalce. Ale všichni ho milujem, měli jsme i jiná plemena, i voříšky, ale husky je ze všech nej!

  superkarma: 0 10.09.2002, 20:01:42
 4. avatar
  [5] macourek [*]

  Pardon nechtěla jsem být anonymní a 2x jsem to taky nechtěla.

  superkarma: 0 10.09.2002, 06:12:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme